Haftalık (9-15 Ocak) burç yorumları… Astrolog Filiz Özkol yazdı

HAFTANIN YORUMU-İçimize kapanık bir hafta içindeyiz. Yaşamı sorgulama isteği içindeyiz. Çevremizde gelişen olayların etkisinde fazla kalacağız. Bazılarına göre gizemli hareket etmekle suçlanabiliriz. Sorumluluk gerektiren işler ve personel çalışmalarında başarılı olacağız. Bu hafta idari konuların gündeme gelmesi söz konusu. Birçoğumuz kendi düşüncelerimiz dışında farklı konulara da ciddi çözümler getireceğiz. Şirketler arası sağlam anlaşmaların yapılacağı bir gün. Toprakla ilgilenmek bizi rahatlatacaktır. Bugün yapacağımız yolculuklarda denizin ve doğanın bir arada olacağı yerleri tercih etmemizde yarar var. Sinirsel gerilimlerimizi atmak için gerçek dostlarımızla kaliteli sohbetler yapabiliriz. Ailevi konularımızı gözden geçirmeliyiz. Ayrıca yardım edeceğimiz kişilerin sorunları kafamızı meşgul etmesine izin vermemeliyiz. Olaylara sakin bir şekilde yorum getirmeliyiz.

Haftanın gezegen hareketleri

Merkür önce Yay daha sonra Oğlak burcunda ilerlemeye başlayacak. Güneş ve Plüton Oğlak2ta yolculuğuna devam ediyor. Venüs, Neptün ve Mars Balık burcunda ilerliyor. Jüpiter Terazi’de, Satürn Yay burcunda ilerliyor. Kişisel düşüncelerin öne çıkmasıyla sosyal yaşantımızda kargaşalar oluşacak. Herkesin kendi düşüncelerini savunduğu bir pota oluşturacağız. Yargılama yeteneğimiz güçleniyor. Derin sezgilerimizi daha da yoğunlaştırarak belki de, şimdiye kadar hiç denemediğimiz konularda çığır açacağız. Radyo ve televizyon olaylarında karşıt düşünceler ve çarpışmalar söz konusu. Açık oturumlar güncellik kazanacak.
KOÇ
Hedefleriniz yüksek fakat egonuzu doğru kullanmalısınız. Şimdiye kadar açığa vurmadığınız düşüncelerinizi, birlikte iş yaptığınız kişileri uzaklaştırma pahasına ifade etmeye başlayabilirsiniz. Yeni başlangıçlar için daha hırslı ve gücünüzün bilenmiş olduğunu hissedeceksiniz. Atılımlar için uygun bir dönem. 12 Ocakta aile ve yuva evinizde dolunay gerçekleşiyor. Kendi istekleriniz doğrultusunda hedefleriniz ve aile ilişkileriniz konusunda yoğunluk yaşayacaksınız. Yakınlarınız için fedakarlık yaparak büyük bir içtenlikle başarılı çalışmalar içinde olacaksın.. Heyecanlı ve teşvik edici kişiliğiniz ile insanları kendinize çekeceksiniz. Davranışlarınızı etkileyen ve yönlendirebilen çevre etkenlerin kendi lehinize çevirebileceksiniz. Fikirlerinize destek olan arkadaşlarınız da sizi olumlu motive edecek. Sistemli bir iş paylaşımı sizi daha iyi konumlara getirecek. Özgürce çalışabileceğin kişilerle görüşeceksiniz. Küçük sakarlıklar söz konusu. Dalgınlar sonucu Mars Ve Venüs birlikte hareket ettikleri için; fiziksel yapınıza zarar gelebilir. Sizin metabolizmanız oldukça hızlıdır. Genelde kilo probleminiz olmaz. Dönemsel olarak kilo alsalar bile, kısa sürede verebilirsiniz.. Sağlıklı ve lezzetli yemeklerden hoşlanan Koç’lar bol bol vitamin, protein ve fosfor içerikli yiyecekler almalıdır.

BOĞA
7 OCAKTAN SONRA Merkür ileri hareketine başlıyor. Yurt dışı ile ilgili projeleriniz gerçekleşebilir. Ayın ilk haftası dikkatli olmalısınız. Bu dönemde beklenmeyen aksiliklere karşı önlemlerinizi almalısınız. Özellikle yol kazalarına karşı tedbiri elden bırakmamalısınız.. Kendinizle ilgili yepyeni düşünceler içinde olacaksınız. Duygu ve sezgilerinizi çevrenizdeki olaylara yöneltecek ve hakkınızdaki olumlu düşüncelerden hoşnut kalacaksınız. Aşk gezegeniniz Mars Neptünle birlikte 11. Evinizde birlikte hareket edecekler. 12 Ocaktan sonra Merkür etkileşimi sizi ilginç bir şekilde etkilemeye başlayacak. Akıllı ve sıra dışı insanlara inanılmaz bir çekim gücüyle yaklaşmanız.. Duygularınızda fırtınalar yaratabilir.…Abartmayı çok seveceğiniz bir dönem. Küçük duygular bir anda çığ gibi büyüyebilir . Her duygu aynı olmaz. Ayrım yapmalısınız… Ani olayların sürprizlerine hazır olun. Zeki ve duygusal güzel konuşmalarınızla dikkat çekeceksiniz. Seçimlerinizi fikirlerinize uygun kişilerle yapmak isteyebilirsiniz. Kendinizden küçük veya büyük bir partnerle aşk yaşayabilirsiniz. Merkür sağlığınıza özen göstermenizi isteyecek. Kollar ve bacaklar karaciğer hassas olacaktır. Önce sindirim sorunları daha sonra, dişler ve kemikler ön plana çıkacaktır. Bu ay kalsiyum almayı ihmal etmeyin. Her şeye rağmen Jüpiter sağlık evinizdeki şansınızı korumaya devam edecek. İştahınızı kontrol edin gereksiz abur cubur yeme alışkanlığınıza dur demelisiniz.

İKİZLER
Satürn Karşıt evinizde ilerliyor. Kültür düzeyi yüksek arkadaşlarınızla bir araya gelecek ve duygusal etkileşimlerin de yaşandığı beraberlikler kuracaksınız. Durum değerlendirmesi yaparken çevredeki kişilerden yanlış fikirler alarak etkilenmemeye çalışın. Esnek olmanız gereken bazı konularda, tüm inatçılığınızla sabit tavırlarınızı muhafaza etmeniz sizin için büyük bir engel. Hem kendi katı kurallarınızı, hem de çevrenizden gelebilecek yanlış yönlendirici esintileri aşmanız gerekiyor. Kendinizin ne olduğunuzu çok iyi biliyor ve taviz vermek istemiyorsunuz. Kendinizi kanıtlama savaşı içinde olmanız, bazıları için önemli olamayabilir. Başarıyı karşı taraftan beklemeniz , hataya açık olmanıza neden oluyor. Bu dönem partnerinizin sezgisel davranışlarından rahatsız olacak ve duygularınızı saklamak isteyeceksiniz. Sağlık gezegeniniz Mars Neptünle uyumlu seyrediyor. …Kilo vermeye ve düzenli egzersiz yapmaya başlamalısınız. Güçlü bir enerjiye sahipsiniz ve bu özelliğinizi istediğiniz gibi kullanabilirsiniz. Bu arada evcil ev hayvan beslemeye başlayabilirsiniz. Eski alışkanlıklarınızı bırakmanın tam zamanı. Ruhani taraflarınız güçleniyor. Mistik yönlerinizle çevrenize faydalı olmaya başlayacaksınız.

YENGEÇ
Hayallerinizi fırsatlar zincire çevirmek için önünüzün açık olması çok güzel. Neptün ve Uranüs size her konuda yardım edecek.. Manevi hislerinizin sizi yanıltmayacağından emin olduğunuz ve manevi duygularınızın ön plana çıkacağı işler peşindesiniz. Bir çok misyon çalışması sizi bekliyor. Uranüs’ün Neptün’ü desteklemesiyle değişen şartlar; size yanlış kararlar aldırabilir. Başlangıçta size cazip gelen bir teklif, daha sonra istenmeyen sonuçlara neden olabilir.. Uzun süredir bulunmak istediğiniz, ortamlara girmeyi başarıyorsunuz. Düşüncelerinizde pozitif anlamda gelişmeler var. Beklediğiniz haberlerin size ulaşmasını sağlayacak yeni konumlar, gündeme gelebilir. Bu hafta bir çok şey istediğiniz gibi olacak. Yalnız eski hataları tekrar ederseniz, yine aynı problemler gündeme gelebilir. Jüpiter aile ve yuva evinizde ilerliyor. Yakın çevrenizde sizinle aynı düşünceye sahip kişilerin enerjisinden faydalanabilirsiniz. Fakat ısrarcı tutum izlememeye çalışın, aksi taktirde aranızda sorunlar yaşayabilirsiniz. Çevrenizde oldukça cazibeli bir hava estireceksiniz. . Babanız ve ya aile büyüklerinizin size fikirsel katkılarına karşı çıkarken, kendi düşüncelerinizi uygulama konusunda ısrarcı olacaksınız..

ASLAN
Mars Neptün’le etkileşim halinde.. “Mars” Gezegeni, hafta boyunca fiziki enerjinizin artmasına neden olmasına rağmen, “Neptün’’ yüzünden heyecana kapılıp, hatalara neden olabilecek davranışlar da sergileyebilirsiniz. Duygularınızda aşırıya kaçan olumsuzluk rüzgarları görülecektir. Sınırlarınızı genişletmek için hedeflerinizi hırslarınızla besleyeceğiniz bir ay içindesiniz. İnatçı tavırlarınız kişiliğinizi olumsuz etkileyebilir. Yapacağınız tek şey; sabrınızı ön plana çıkartmak olmalıdır. Huzursuzluğunuzu yenecek ve kendinizi rahatlatacak çalışmalara yönelin.. Bu dönemde sizden yaşça büyük bir kişiden evlilik teklifi alabilirsiniz. Orijinal dostluklar ve arkadaşlıklar gündeme gelecek. Henüz yeni tanıştığınız kişilerle uygun sohbet ortamları yakalayacak, uyumlu kişilik sergileyeceksiniz. Bu dönemde ani başlayan geçici aşk ilişkilerine karşı tedbirli olmalısınız. Sadece keyifli günler geçirirken, bu beraberliklerinizden çok şey beklememelisiniz. Sürpriz evlilikler ve boşanmalar olacaktır. Yine bu dönemde kariyerinizde size şans verecek kişilerle tanışacaksınız. Düşüncelerinizi odaklaştıracak ve uyumlu dostluklar sunacaksınız. İçsel yeteneklerinizi doğru bir şekilde kullanırken, aynı düşünceyi paylaştığınız kişilerle işbirliği içinde gerçekleştireceğiniz işleriniz olacaktır.

BAŞAK
Meslek ve kariyerinizle ilgili idealleriniz ve istekleriniz ön plana çıkarıyor. Hedefleriniz sizi yönlendirmeye başlıyor. Bu süreç içerisinde parasal konulardaki aktiviteleriniz ile duygusal konularınızı bir arada dengeli olarak götürebilmelisiniz. Venüs, Neptün Mars karşıt evinizde bulunuyor. Yönetici Gezegeniniz Merkür Güneş’in etkisiyle; birden fazla işlerle uğraşacak veya iş teklifleri ile ilgili yeni gelişmeler yaşayacaksınız. Zihniniz yeni değişimlere hazır. Felsefi yeteneğiniz daha da yoğunlaşacak ve fikirlerinizi çevrenize anlatma konusunda başarılı olacaksınız. Düşündüğünüz konuları gerçekleştirme çabası içinde eski alışkanlıklarınızı gözden geçirecek, gelişen şartlara göre rotanızı ayarlayacak ve yeni bir şeyler yaratma konusunda gayretli olacaksınız. “Toplumsal ilişkilerinizde içe dönük duygularınızı dengelemek zorundasınız”. Güçlü dostlukların pekişeceği ve sizi olumlu yönlendirecek enerjiler alacağınız bir dönemdesiniz. Bazı kişilerin desteğini üzerinizde hissedecek ve onlarla ilişkilerinizi olumlu tutmayı başaracaksınız. Atılımlarınız ve sosyal çalışmalarınız için yeni başlangıçlar yapabilirsiniz.. 13 Ocaktan sonra Güneş, Merkür ve Plüton eski ilişkiler ve aşkları da gündeme getirecek.

TERAZİ
Güçlü dostlukların pekişeceği ve sizi olumlu yönlendirecek enerjiler alacağınız bir dönemdesiniz. Bazı kişilerin desteğini üzerinizde hissedecek ve onlarla ilişkilerinizi olumlu tutmayı başaracaksınız. Atılımlarınız ve sosyal çalışmalarınız için yeni başlangıçlar yapabilirsiniz.. Sevdiğiniz işi yaptığınız zaman daha başarılı olduğunuzu göreceksiniz. Tartışmalarda üstünlük sağlayacak, karşı taraf üzerinde etkin fikir hakimiyeti sağlayacaksınız. Mesleki olayların gündeme gelmesi nedeniyle iş ilişkilerine ağırlık vereceksiniz. Yaklaşımlarınızda daha bir kendinize yönelik olmanıza rağmen, hedefleriniz belirgin olacak. Gecikmiş işlerinizi tamamlamak için, önünüze çıkacak fırsatları yeniden gözden geçirmelisiniz. İşinizle ilgili yeni ufuklara doğru gidiyorsunuz. Kendinizi mutsuz eden nedenlerden kurtulmalısınız. Spor yapmalı ve uykunuzu almalısınız. Bileklerinize dikkat etmeli ve ağır kaldırmamalısınız Ayaklarınız ve dolaşım sisteminizle ilgili problemleri gündeme getirecektir. Eğer kendinizi yormaz ve sağlık koşullarına uygun yaşarsanız güçlü bedeniniz hiçbir sorun yaratmayacaktır. Fakat enerjinizi dengesizce ve şartlarınızı olumsuz kullanırsanız, iskelet sisteminizle ilgili pürüzler ortaya çıkacaktır. En küçük sorunlarınızı bile gözünüzde büyütüyorsunuz. Takıntılarınızdan kurtulmak istiyorsanız gerekli tıbbi kontrolden geçmelisiniz.

AKREP
Birlikte çalıştığınız kişilerin, finans desteklerini isteyebilirsiniz. Onların size karşı tutumlarından farklı sonuçlar çıkarmadan önce, olayların nedeni üzerinde durduğunuz zaman kısa sürede çözüme ulaşabileceksiniz. İçsel sesinizin meraklı yönlerinizi ortaya çıkarmasından dolayı, bilgi dağarcığınızı entelektüel düzeyde arttırabilirsiniz. Yaptığınız işlere farklı bir vizyon getiriyorsunuz. Cesaret isteyen çalışmalarınız için gerekli donananıma sahip olmanıza rağmen, fikir ayrılıkları konusunda karşıt düşünceler içinde kalıyorsunuz. İletişim konusunda oldukça şanlısınız. Görüşmek istediğiniz kişilere kısa sürede ulaşarak, isteklerinizi onlara yansıtabileceksiniz. Venüs ve Neptün aşk ve sosyal evinizde olumlu etkileşimler verecek. Dostluklar ve iş anlaşmaları ön planda olacak. Ayni fikirleri paylaştığınız kişilerle, ortak projeler içinde yapıcı çalışmalar sergileyeceksiniz. Etkileyici konuşmalarınızla bulunduğunuz gruplarda ikna edici özellikleriniz ön plana çıkacak. Bireyselliğiniz ikinci planda kalacak, daha çok sosyal çalışmalar içinde bulunacaksınız. Çeşitli nedenlerden dolayı bilinç altınızın sizi yönlendirmesine izin veriyor ve yaşamı her konuda sorguluyorsunuz. Aklınıza gelen çılgın düşüncelerden vazgeçmeli ve fırsatları kullanmalısınız. Çevrenizde, oto kontrol sisteminizin dışında gelişebilecek olaylara hazırlıklı olmalısınız. Güvenli ortamların arayışı içinde olmanız, uygun bir davranış şekli.

YAY
Kendinizi ve çevrenizi sorguluyor, detaylardan yola çıkarak, kafanızda en mükemmel tabloyu oluşturmaya çalışıyorsunuz. Rekabet etmeyi seviyor, ince esprili zekanızla problemlere ustaca yaklaşıyorsunuz. Çevrenizle ilgili eski şartları yeniden düzenlemenin zamanı geldi. Son günlerde iş yaşantınızda değişimler yaşıyorsunuz. Hiçbir konuda haksız duruma düşmek istemiyorsunuz. Fakat olayları hep kendi açınızdan görmeye alışmışsınız. Kişisel zevkleriniz çok önemli. Kendinizle ilgili bir takım çalışmalar içinde olacaksınız. 12 Ocakta Dolunay karşıt finans evinizde gerçekleşiyor. Yaşamınızla ilgili değişimlere hazırlıklı olmalısınız. Uzun süredir sürüncemede bekleyen işleriniz, aldığınız güçlü kozmik etkilerle değişecek. Yaratıcılığınız ortaya koyacak her türlü çalışmaya açıksınız… Yakın çevrenizde sizinle aynı düşünceye sahip kişilerin enerjisinden faydalanabilirsiniz. Fakat bu tür çalışmalarda ısrarcı tutum izlememeye çalışın, aksi taktirde aranızda sorunlar yaşayabilirsiniz. Yeni açılımlara hazır olmanıza rağmen, sizi kısıtlayan pürüzler konusunda ikilem yaşayabilirsiniz. Güçten yana oluşunuzu, destekleyenler olacaktır. Durum değerlendirmesi yaparken, mantıksal yönünüz ağır basıyor. Bulunduğunuz şartları benimseme konusunda tereddütleriniz var. Gücünüzü arttırma yolunda yeni bir döneme giriyorsunuz.

OĞLAK
Kendinizi bitkin hissetmeniz için hiçbir sebep yok. Sadece sorumluluk duygunuzun artması sizi zorluyor. Birlikte çalıştığınız kişilerin size vereceği destek çok önemli. Bulunduğunuz ortamlarda baskıcı davranışlar sergilediğiniz için, iş arkadaşlarınızın tepkisini alabilirsiniz. Ani davranışlardan sakınmalısınız. Bulunduğunuz şartları benimseme konusunda tereddütleriniz var ve içsel savaşlarınızı sizi rahatsız edecek boyutlara gelmesine izin vermemelisiniz. Kombinasyon işlerinizi ön plana çıkaracak ve olayları her türlü şekilde irdeleme şansını yakalayacaksınız. Durum değerlendirmesi yaparken, mantıksal yönünüz ağır basıyor. Bastırdığınız duygularınızın sizi rahatsız etmesinden etkilenmek istemiyorsanız, yaratıcılığınızı akıllıca kullanmalısınız. Bazı konularda herkesten farklı düşündüğünüz gerçek ve kendinizi ifade ederken, çevresel koşulların sizi engellediğini görüyor ve canınız sıkılıyor. Anlamlı olayları paylaşmak için her türlü şartların uygun olduğu bir hafta. Güneş ve Merkür 10. Kariyer evinizde.. Duygularınız güçleniyor ve yılın en olumlu günlerinden birini yaşıyorsunuz. Ruhsal anlamda kendinizi güçlü hissedeceğiniz bu dönemde , eğlenceli ve sizi oyalayan yolculuklar da gündeme gelecektir. Yolculuklarda ilginç fikirleri paylaşacağınız kişilerle arkadaşlık edeceksiniz. Kendinizi geliştirebileceğiniz konular üzerinde çalışmayı tercih etmelisiniz. Uzun vadeli planladığınız projeleriniz gündeme gelecek. Yaşam akışı konusunda ideallerinizle ilgili temel kişisel değişimler yaşayabilirsiniz.

KOVA
Dengeli olmanız ve yeniliklere açık yapınız her zaman göz dolduruyor. Jüpiter’in etkisiyle yaşamı enerjik algılıyorsunuz. Ailenizin bazı sorunları için, kişisel çaba harcamak zorunda kalabilirsiniz. Ev ortamında uzlaştırıcı bir tutum içindesiniz. Duygusal konularınıza, çevresel olayları karıştırmamaya çalışmalısınız. Maddi konularda beklediğiniz açılımlar gündeme gelecek. 12 Ocakta Dolunay çalışma ve sağlık evinizde gerçekleşiyor. Şimdiye kadar açığa vurmadığınız düşüncelerinizi, birlikte iş yaptığınız kişileri uzaklaştırma pahasına ifade etmeye başlayabilirsiniz. Bazen, sizi panik içinde bıraksa da; yaşamınızın rutinleşen bölümlerinde sergileyeceğiniz bu tür farklı değerlere yönelme durumu, daha sonra size yararlı olacaktır. Durum değerlendirmesi yaparken çevredeki kişilerden yanlış fikirler alarak etkilenmemeye çalışın. Esnek olmanız gereken bazı konularda, tüm inatçılığınızla sabit tavırlarınızı muhafaza etmeniz sizin için büyük bir engel. Hem kendi katı kurallarınızı, hem de çevrenizden gelebilecek yanlış yönlendirici esintileri aşmanız gerekiyor. Özellikle, arkadaşlarımızla ilişkilerimize abartılı bir şekilde yaklaşabiliriz. Varsayımlarınızı farklı bir şekilde kabul ettirmesini biliyorsunuz. İstediğiniz şartları gündeme getirmekten korkmuyor, hatta biraz da cesur davranıyorsunuz.

BALIK
Jüpiter karşıt finans evinizde farklı kaynaklardan para artısı getirecek. Maddi hırslarınız ön planda olacak. Kendinizi güven içinde hissetmek istiyorsunuz. Paraya ve lükse olan merakınız, sizi daha çok çalışmaya yöneltecek. Çalışmanızın karşılığını alacağınız işler yapmak istiyorsunuz. Çevrenizde de sizin bu konudaki hırslarınıza eşlik edebilecek kişiler arayacaksınız. Sosyal ilişkilerinizi geliştirmek için kapasitenizin üzerinde çabalarda bulunabilirsiniz. Sosyal ortamlar çerçevesinde; yapmak istediğiniz halde, gerçekleştiremediğiniz konularla ilgili fırsatlar yakalayacak, yeni ve başarılı organizasyonlar içinde bulunacaksınız. Toplumsal konuşmalar yapabilirsiniz. Öğrenme içgüdünüz oldukça yüksek. Öğreniminiz ve akademik kariyerinizle ilgili gelişimlere açık olacağınız bir süreç. Merkür sizi aktif yapıyor. Düşüncelerinizin değişimine neden olacaktır. Böylece gelişmelerden gerekli dersleri çıkararak uzun vade de size yarar sağlayacak önlemleri alacaksınız.. Kişiliğinizle ilgili takıntılarınıza dikkat etmeli ve ilişkilerinizde hayalleriniz yüzünden çatışmalara neden olabilecek saplantılardan uzak kalmalısınız. Olumsuz sonuçlarla karşılaşmak istemiyorsanız, dikkatli olmanızda yarar var. Kan tahlillerini yaptırmalı ve kolesterol seviyeleriniz düşürmelisiniz. Artık enerjinizi doğru alanlarda kullanmayı öğrenmelisiniz. Hastalıklarınızın nedenini kendiniz keşfetmelisiniz. Diyet ve farklı şifa yolarını deneyebilirsiniz. Günlük yaşantınızı planlayarak hareket etmeniz sizi yeni yaşantınıza hazırlayacaktır. Artık disiplinli davranmayı yaşam biçimi haline getirmeyi başarabilirsiniz.

ASTROLOG FİLİZ ÖZKOL/MEDYABEY

YORUMLAR

Henüz hiç yorum yapılmamış.

Sorry, comments for this entry are closed at this time.

BENZER HABERLER

YENİ HABERLER

© Copyright 2017 Medyabey. Tüm görsel ve metin kaynak hakları saklıdır. - [email protected]