AstrolojiYazarlarımız

Haftalık (6-12 Kasım) burç yorumları

BU HAFTA DOĞANLAR:
Amaçladıkları işler konusunda gösterdikleri sabır, bazen diğer kişileri çatlatacak boyutlarda olabilir. Bütün bunlara rağmen çevresi tarafından aranılan, sıcakkanlı insanlardır. Sürekli somut konularla uğraşmayı severler, doğada bulunan olaylardan örneklemelerle işlerini başarılı bir şekilde yürütürler. Bu yüzden ruhsal olarak da doyumlu kişilerdir. Olayları organize ederlerken rahatlıklarını gözetirler ve kendilerinin zevklerine uygun olmasına önem verirler. Yaşamdaki isteklerini elde ettikleri zaman, hiçbir koşul onları başka yönlere çekemez. Parayı rahata ulaşmak için bir araç olarak görürler. Sabit karakterleri olduğu için, ikna edilmesi zor insanlardır. İleri yaşlarda yüksek tansiyon problemleri ortaya çıkar. Kalıtsal metabolizma rahatsızlıklarına yatkındırlar.

KADINLARI:
Aşkta duyguları ve mantıkları arasında belli bir denge vardır. Zeki pratik ve esprilidir. Empati yetenekleri çok gelişmiştir. Sezgi gücü, diğer kişilere benzemeyen bir farklılık verir. Algılamaları güçlüdür. Düzenlerinin bozulmasından hoşlanmazlar. Mantıklı, akıllı ve insancıldırlar.
ERKEKLERİ:
İnatçı yapıları oldukça belirgindir. Entelektüel zekaları ve konsantrasyon yetenekleri iyidir. Dikkat çeken cazibeleri ve bağımsız hareketleri, onları bulundukları toplulukta farklı kulvarlara getirir. Parlak ve sevimli yönleri ile de değişik bir hava estirirler. Gözlemci ve araştırmacı yapısı, ona farklı bir statü kazandırabilir. Meslek konusunda seçici ve detaycıdır. Sanatsal olaylar ilgi göstereceği konular arasındadır.
ÇOCUKLARI:
Bilmece çözmeye bayılırlar. Oyuncaklarını bozarak, meraklarını giderirler. Hırsları inanılmazdır. Daha küçük yaşlarda gelecek planları yapmaya başlarlar. Büyümeye çok heveslidir. Hayvanlara karşı aşkla yaklaşırlar. Büyüdükleri zaman bir çok hayvan kuruluşlarında görev alırlar.

HAFTANIN YORUMU:
Çevremizde hoş ve çekici kişiler ilgimizi çekecek. Yeni tanışacağımız insanlara karşı olumlu yaklaşacağız. Çevre ilişkilerimiz güçleniyor. İş potansiyelimizin yükselmesi ile birlikte kabımıza sığamayacağız.. Dikkat çekici bir dönemdeyiz.. Alış veriş duygularımızdaki artış nedeniyle, gereksiz şeyler satın alabileceğimiz bir haftaya yaşıyoruz.. Dikkatli olmalı ve harcamalarımızı denetlemeliyiz.. Sosyal hayatımızın daha hareketli olduğu bugün, eve kapanmak istemeyeceğiz. Ayni anda, birkaç işle birden ilgilenebiliriz.
HAFTANIN RENGİ:
Kemik, beyaz, saman sarısı, kırmızı
HAFTANIN ÇİÇEĞİ:
Limon Çiçeği, sardunya, zambak
HAFTANIN KOKUSU:
Amber, vanilya, tarçın

Koç
Aklınız ve hisleriniz arasında karmaşa yaşıyorsunuz. Bir tarafta yüksek hayalleriniz ve takıntılı aşk duygularınız diğer yanda yeni arayışlar içindesiniz. Bu kadar yükü ne derece kaldırabilirsiniz sizde bilmiyorsunuz. Karşıt evinizde ilerleyen Mars ; iyi niyetinizin yanlış anlaşıldığı konusunda hem kendinize; hem de karşınızdaki kişiye öfke duymanıza neden olabiliyor. . Anılardan bir türlü kopamıyorsunuz. Kendi isteklerinde çok fazla ısrarcı olmaları huzursuzluğu büyütebilir. Eleştirici yönleriniz yüzünden duygusal hayatınız sizi yoruyor. Uranüs kişisel evinizde retro yapıyor. Karşıt finans evinizde İlerleyen Jüpiter ve Güneş güçlü maddesel kaynaklar sunuyor. Birlikte iş yaptığınız kişilerin ödeme konusunda size jest yapmaları mümkün. Aniden unuttuğunuz bir ödeme size yapılabilir. Bir takın iş huzursuzluklarınız tatlıya bağlanabilir. İletişim konusunda güçlü bir yeteneğiniz var, karşınızdaki kişiyi kolaylıkla etkiniz altına alıyorsunuz. Düşündüklerinize daha çabuk ulaşma çabası içinde, eski alışkanlıklarınızı gözden geçirecek, gelişen şartlara göre rotanızı ayarlamaya çalışacaksınız. Ailenizi ihmal etmek istememenize rağmen, işinizle ilgili şartlar zamanınızın çoğunu bu konuda harcamanıza neden oluyor.

Boğa
Karşıt Aşk evinizde gezegen Venüs ve Jüpiter , dostluklarınızın pekişeceği fakat ayni zamanda arkadaşlıkların aşka dönüşeceği bir hafta olacağının sinyallerini veriyor. Kafaca anlaştığınız kişilerin, daha sonra yaşantınızda farklı bir boyuta geçme ihtimali olması sizi endişelendirmesin. En azından bazı şeyleri denemelisiniz. İsteklerinizde müthiş bir artış olurken, enerjiniz sınırlarınızın ötesinde genişleyecek ve amaçlarınıza ulaşmak için çok daha fazla çalışacaksınız. Bu dönemde karşı cins üzerinde çekiciliğinizi kullanacaksınız.. Satürn ve Merkür karşıt finans evinizde ilerliyor. Uzun zaman beklediğiniz fırsatlar geliyor.. Maddi ve ilişkiler konusunda kaçırdığınız konular yeniden karşınıza çıkacak. Kariyer ve toplumsal başarınıza güç veriyor. Fikir çatışmalarından uzak kalmayı başarmalı ve bulunduğunuz ortamlarda düzgün gitmeyen durumları içinizden yargılamalı ve bu konuda taviz vermemelisiniz. Zihinsel aktiviteniz ve işlek zekanız sayesinde bir takım engelleri aşacaksınız. Bu dönem, görüşeceğiniz kişilerin bazılarının düşünce tarzları, sizinle aynı olabilir. Onlara dost olma şansı verebilirsiniz.

İkizler
Bu hafta arkadaş gruplarınızı değiştirecek ve yeni bir çevreye gireceksiniz. Belki de, uzun süredir bir türlü kopamadığınız bir arkadaşınızla yollarınızı ayırabilirsiniz. Katılacağınız dost toplantılarında farklı bir karizma içinde karşı cinsin, ilgisini kolayca çekeceksiniz. Yakın çevreniz bu konuda sizden çok şey bekliyorlar.. Duygularınız farklı işlerden yana olsa bile, içinde bulunduğunuz durum oldukça önemli. Enerjinizin çok yüksek olacağı bir hafta.. Ön planda olacağınız grup aktivitelerinde dikkat çekeceksiniz.. Kendinize güveniyor ve çevrenizde iyi etkiler bırakıyorsunuz.İşinizin gelişimi sürecinde yaşanan değişimler sizi düşündürüyorsa da, yapacağınız planlı değişimlerle gerekli önlemleri alacak ve başarılı olacaksınız. İş konusunda beklediğiniz desteği yakın bir dostunuzdan alarak gerekli atılımı yapabilirsiniz. Bu konuda sizin konuya karşı isteğiniz çok önemli. Motivasyonunuz çevreden gelebilecek negatif etkilerle bozulmazsa başarı için hiçbir engel kalmayacak. Bu nedenle, spekülasyon türü hiçbir söylentiye takılıp kalmayın ve her ne kadar sizin için zor olsa da duymazlıktan gelin. Bu arada araştırıcılık yönünüzü her an tetikte tutun.

Yengeç
Jüpiter iyi niyetli davranışlarınızın ödülünü size vermeye hazırlanıyor. Sosyal ilişkiler evinizdeki Güneş, Jüpiter Venüs sizi olumlu etkiliyor. Grup arkadaşlıklarda ve sosyal ortamlarda aniden karşınıza çıkabilecek cazip kişileri görmezlikten gelmemelisiniz. Merkür ; Çalışma ve sağlık evinizde ilerliyor. Birlikte çalıştığınız kişilerle mükemmel bir iletişim içinde olacaksınız. Söz aldığınız kişilerin iyi niyetine güvenebilirsiniz. Gizli anlaşmaların size sağlam dönüşler getireceğini bilmelisiniz. Sadakat ve samimiyet sizin için çok önemli olacak. Aşık olduğunuz kişiler aynı zamanda, maddi konularda güçlü kişiler olacaktır. Sağlam şartlar üzerinde olmayan ilişkilerden kaçıyorsunuz doğal olarak. Her şeyiniz düzenli ve planlı gelişmesini istemeniz bazıları tarafından yanlış anlaşılabilir. Finans konusunda fikirler verecek kişinin akılcı önerileri de size yardımcı olacak. Komşularınız gibi yakın çevrenizle olabilecek küçük sorunları abartmamanız sizin lehinize olacak. Bu tür konuların dedi kodu mahiyetinde spekülasyonlara elverişli olduğunu unutmayın. Sorumluluklarınız canınızı sıkıyor. Fakat kendinizi ispat etmeniz için sıkı bir çalışmaya yönelmelisiniz…

Aslan
Merkür aşk ve sosyal evinizde ilerliyor. Aynı anda birkaç kişinin ilgisi üzerinizde olacak. Bazılarının mantıklı ve sağ duyulu olması nedeniyle ilginizin onların üzerinde olmasına neden olabilir. Cazip ve kalabalık bir hayranlık çemberi içinde kalabilirsiniz. Birçoğunuz, ortak arkadaş gruplarında yeni tanışacağı kişilerle duygusal bağlar kuracak. Mesleki aşkların da, gündemde olacağı bir dönem. İş arkadaşlıkların kısa süre içinde aşka dönüşebileceğini aklınızda çıkarmamalısınız. Yaşadığınız yoğun duyguların adını koymakta zorlanabilirsiniz. Başlattığınız tüm çalışmaları inatla sürdürecek ve sonuca gideceksiniz. Parasal kazançlarınız sezgilerinizle birlikte ilerleyecek. Bulunduğunuz şartları değerlendirme konusunda fırsatçı ve akılcı davranışlar içinde olacaksınız.. Satürn Sosyal hayatınıza yeni bir renk verirken Neptün değişim evinizde retro yaparken yalnızlık duygusu içinde hareket edebilirsiniz. Kafanızı dinlemek istediğiniz için işinize hiç kimse karışsın istemiyorsunuz. Yaşam kalitenizi bozacak hareketlerden uzak kalmalısınız.. Kendinize güvenmeniz sayesinde çok işler başaracaksınız. Çevresel koşullarınız doğru değerlendirmelisiniz.

 

Başak
Neptün karşıt evinizde retro durumunda.. Başlatacağınız ilişiklerin sağlıklı olmayacağınız hatırlatırız. Ayni işle uğraştığınız karşı cinsten birinin ilgisini çekeceksiniz. Günlük yaşam temponuzu etkilemeden duygusal konularınızı yürütmeniz sizin için zor olabilir dikkatli olmalısınız. İsteklerinizdeki artış, motivasyon gücünüzü etkilerken, duygusal ilişkilerinizde istenmeyen karışıklığa neden olabilir. Kısa vade çözümlerle durumu yatıştırmalısınız. Kendinizi enerjik ve hırslı hissetmeniz, küçük hatalar neden olabilir.. İş bağlama konusunda oldukça başarılı bir performans sergileyeceksiniz. Çalıştığınız iş yerinde yönetici pozisyonunda çalışıyorsanız; şirketinize maddi kazanç sağlayacak bir çok anlaşmalara imza atacaksınız. Eğer çalıştığınız iş yerinde memnun olmadığınız durumlar söz konusu ise; değişik iş tekliflerinizi değerlendirebilirsiniz. Önemli anlaşmalar yapmak için, özel fırsatlar yakalayacaksınız. Para sizin için değerli olacak. Kariyerinizle ilgili gelişmeler parasal konularınıza yansıyacak. İstediğiniz anlaşmaları yapacaksınız. Sizden yaşça büyük yöneticilerin desteğini göreceksiniz.

Terazi
Mars kişisel evinizde ilerliyor. İkili ilişkilerinizde karşılıklı iletişim ve kendinizi anlatabilme önem kazanıyor.. Pratik davranışlarınızla bir çok kişinin önüne geçebilirsiniz. Marsın size vereceği enerjiyi ve kazandıracağı zamanı iyi kullanmalısınız. Bu nedenle de kişisel ilişkilerinizde rekabet ortamı yaratacaksınız. Aceleci tavırlarınız yüzünden zarar görmek istemiyorsanız, dikkatli olmalısınız. Bulunduğunuz ortamlarda sizi fark etmelerini beklemeden öne atılacaksınız. Mars size çekicilik ve enerji verirken, sinirli ve asabi olmanıza da, neden oluyor. Sosyal hayatınız ve özel yetenekleriniz ön plana çıkarken, iş disipliniz mükemmel bir şekilde kendini gösterecek. Merkür ruhsal evinizde ilerliyor. Sağlamlık ve içsel denetim çok önemli. Disiplinli çalışmanızı körükleyecek kişilerden destek alacaksınız. . Çalıştığınız işyerinde size ilgi duyan kişilerin patron konumunda olması sizi şaşırtmasın. Hedeflerinizde yalnızca egolarınızı kullanacaksınız.. Azimli ve hırslı yapınız sizi agresif yapabilir. Enerjiniz doğru kullanmalı, insanlara karşı baskıcı davranmamalısınız.. Gün içinde bol su içerek böbreklerinizi çalıştırmalı ve kendinizi zinde tutmalısınız.

Akrep
Yoğun duygular içindesiniz. Her şey istediğiniz gibi ilerlesin istiyorsunuz Kişisel evinizde ilerleyen Güneş ve Jüpiter sizi son derece güçlü ve kendinden emin duygular veriyor. İletişim evinizde bulunan gezegeniniz Plüton duygularınızı ağırlaştırıyor.. Disiplini ve kurallara göre hareket ederseniz duygusal kayıplar yaşamazsınız. Olağan üstü durumlarda çok çabuk düşünebiliyorsunuz. Fakat bir türlü sonuca yaklaşamıyorsunuz Satürn Finans evinizde Merkür’le birlikte hareket ediyor. İyi niyetle oluşturduğunuz tüm duygulara olumsuzluk yükleyebiliyor. Sakin ve soğukkanlı davranırsanız sonuç hep sizin lehinize oluşur. İş ilişkilerinde derinlik aradığınız için herkese kolay güvenmiyorsunuz. Jüpiter olumlu bir şekilde destek verirken eski ve yeni olayları bir mozaik gibi birleştirerek adeta size altın bir tepside sunuyor. Siz sıradan işleri sevmiyorsunuz Duygusal tatmin sağlayacağınız işler peşindesiniz. Ayrıca iş hayatınızda güven çok önemli Birlikte iş yaptığınız insanların ağır hareket etmesi ve sizi kıskanmaları muhtemel. Bazı kişileri dışlamadan istediğiniz satha çekebilirsiniz. Organize düşünmek zorundasınız.

Yay

Farklı duygular peşindesiniz. Eğlenmeyi ve sürprizleri seviyorsunuz. Hoş saatler geçirebileceğiniz seyahatler söz konusu.. Satürn ve Merkür burcunuzda ilerliyor. . Geçmişte kalan ve hala anılarınızın bir köşesinde ara sıra canlanan unutamadığınız sevginiz tekrar gündeme gelebilir. Her ne kadar sizi hala heyecanlandırsa da bu tür bir ilişkide hayal kırıklığına uğrayabilirsiniz. Eğlenceli bir ortamda başlayan arkadaşlık konusunda fazla abartılı olmayın. Çünkü, duygusal olarak etkilenebilirsiniz. Daha sonra üzülmemeniz için uzun bir zaman sürecine ihtiyacınız var. Fikirlerinizden hoşlanmayan ve yaptıklarınıza karşı ön yargılı olan kişilerden kesinlikle uzak kalın. Çünkü, art niyetsiz yaklaşımlarla gösterdiğiniz samimi iş birliğiniz sizin aleyhinize kullanılabilir. Fakat, güçlü ve karizmatik duruşunuzla bu tür sorunlar büyümeden etkisiz hale gelecek. Plüton finans evinizde ilerliyor ve Jüpiter’le olumlu bir açı yapıyor. İş bölümü yaptığınız kişiler sorun çıkartabilir. Sosyal düzeniniz aksamadan işleriniz ilerlesin istiyorsanız akıllı ve sağlıklı düşünmeli; çevrenizdeki kişilerden gizli yardım almalısınız.

Oğlak
Kişisel evinizde ilerleyen Plüton ve bilinçaltı evinizde bulunan Satürn ve Merkür olumsuz zannettiğiniz bir çok konuyu yeniden gözden geçirmeniz için karşınıza çıkaracak Duygusal konularda eski olaylar tetiklenebilir. Evlilik ve ilişkiler konusunda aynı hataları yapmamalısınız.. İlişkinizi sorgularken, kendi hatalarınız da fark ediyorsunuz. Sağlamcı yönleriniz ortaya çıkıyor. Cazip yönleriniz bir çok kişinin üzerinize düşmesine neden olsa da, yoğurdu üfleyerek yemenizde yarar var. Acele davranışlar size daha sonra, duygusal tamir ve sorun yaratacaktır dikkatli olun. Mars kariyer evinizde toplumsal olaylarda aklınızın karışmasına neden oluyor. Netlik kazanmayan olaylara karşı temkinlisiniz. Güneş ve Jüpiter, yeni çevrelerde karşınız değişik fırsatların çıkaracağını gösteriyor. Uzun zamandır çok istediğiniz önemli bağlantılar kendiliğinden oluşacak fırsatları gündeme getirecek.. Hızla gelişen konular karşısında kafanız alt üst olabilir. İş arkadaşlarınızın bazılar bir çok konuda üstlerinizle olan ilişkilerinizi kıskanabilirler. Neden- sonuç ilşkisine dikkat edin ve sorgulayarak ilerleyin.

Kova
Sürpriz aşklara hazır olun. Uranüs içinizdeki heyecanları körüklerken; Çevrenize yansıttığınız ışığın daha da parlamasını sağlıyor. Aklınıza gelen düşünceler istemeden ağzınızdan dökülebilir. Güzel başlayan duygular daha sonra istenmeyen durumlara neden olabilir. Özgüveninizin yüksek oluşundan dolayı bir takın engelleri kolayca aşmanız bazı konularda şımarmanıza neden olsa da; karşınızdaki kişiler bunun çocukça bir nazlanma olabileceğini düşünerek size karşı olumsuz olamıyorlar. Çevrenizin size onay vermesini beklemeden atılım yapıyorsunuz. Satürn’ün bulunduğu konum ilişkilerinizi olumlu etkiliyor. Her geçen gün kendinize olan saygınız artıyor ve toplumsal ilişkilerinize yansıyor. Geciktiğiniz yolculuklarla ilgili fırsatlar yeniden karşınıza çıkacak. Aniden bir şeyler şekil değiştiriyor. Takıntılarınızdan uzak kalmak için mücadele vermeyi bırakarak. Olayları akışında takip edin. Enerjinizi çok farklı yollarla ortaya çıkaracaksınız. Uzun zamandır beklediğiniz değişimleri tereddüt etmeden uygulayabilirsiniz. Evrenin size verdiği bu şansı olumlu bir şekilde kullanmak için atılım yapmalısınız.

Balık
Jüpiter ve Güneş birlikte hareket ediyorlar. Yönetici gezegeniniz sizi olumlu desteklerken bilinçaltınızda değişim rüzgarları estiriyor. Kendi düşüncelerinizi harmanlarken; aklınız ve kalbiniz çelişki halinde. Olmayacak olayları, olur hale getirmek için evrenin size sunacağı hediyeleri kabul etmelisiniz. Manevi duygularla hareket ettiğiniz zaman; karşınızdaki kişiyi tanımakta zorlanırsınız. İyi niyet elçisi olmak gibi bir takıntınız var. Bazı olumlu sunumları görmek istemeyebilirsiniz. İçinizdeki kıvılcımları görün lütfen. Çok çalışıyor ve emeğinizin karşılığını bekliyorsunuz Ortaklıklar ve iş ilişkilerinizi denetleyen Neptün hayallerinizi olumlu destek veriyor. Satürn ve Merkür kariyer evinizde size destek veriyor. İletişim konusunda başarılı olmanıza rağmen bazen güç kaybı yaşayabilirsiniz. Aşırı çalışma ve her türlü engeli aşma durumunda başarının keyfini çıkarabilirsiniz. Kariyer evinize yakın olan Plüton’dan olumlu enerji ve destek alıyorsunuz. Kesin olmayan durumlara karşı tedbirli yaklaşmanızda yarar var. Ödeme zorluk çekeceğiniz konuları gözden geçirin ve taksitlerinizi takip edin. Borçlarınızla ilgili durumlar söz konusu.

ASTROLOG FİLİZ ÖZKOL/MEDYABEY

Twitter: @fozkol

Instagram: filizozkol

 

Etiketler

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı