AstrolojiYazarlarımız

Haftalık (5-13 Kasım) burç yorumları

HAFTANIN YORUMU:

Toplumda ses getiren olayları yargılamak isteyeceğiz. Bazılarımız düşüncelerimizi fütursuzca savunurken, arkadaşlık ilişkilerimizi organizasyon çalışmaları ile pekiştireceğiz. Bu hafta, sosyal yardım derneklerinin çalışmalarına katılabiliriz. Sanatsal olaylar hızlanıyor. Sinema, tiyatro ve benzeri aktivitelere ilgi duyacağımız bir dönem. Sanatın her türlüsü marjinal boyutlarda gündemi meşgul edebilir. Astrologlar, medyumlar ve psişik konulara ilgi duyanlar için, yine hareketli haftalardan  biri.. Ülkeler arası  fikir paslaşmaları gündemde olacak. Ülkemizdeki sorunların sezgisel gücümüzü harekete geçireceğinizi gösteriyor. Yönetici pozisyonunda olanlar için, önemli ve kritik günler.

KOÇ

Venüs karşıt evinizde retro yapıyor. Eski dostlarınızla bir araya gelebilirsiniz. Bu dönem, düşünceler arasında kuşak farklılığı yüzünden çatışmalar çıkabilir. Bazı dargın  dostlarınızı bir araya getireceksiniz. Eski ve yeni dostlukların bir arada yaşanacağı ortamlarda bulunacaksınız. Bu dönem, uzun süredir aksayan ilişkileriniz sona erebilir. Artık, her şeyi sınıyor ve sınavdan geçiriyorsunuz. Kardeşler ve yakın akrabalarınızla geçmişten kaynaklanan eski sorunların yeniden gündem kazanmasıyla, ilişkilerinize daha akılcı ve mantıklı bir şekilde bakacak olumlu veya olumsuz sonuca gideceksiniz… Başarmanız gereken çok iş gündemde..  Ailenize ispat etmeniz gereken çok şey var. Annenizle aranızda duygusal bağlarınız gündeme gelecektir. İçsel enerjinizin yenilendiğini hissedeceksiniz. Evinizle ilgili değişimler söz konusu olacak. Taşınma olayları yaşıyor ve eşyalarınızı değiştirmek istiyorsanız, gezegenler size istediğiniz desteği verecektir. Disiplinli ve kuralcı yönlerinizin geliştiğini göreceksiniz. Zihinsel anlamda potansiyeliniz güçlenecek ve sorumluluk duygunuz artacak.Uzak yollar ve yurt dışı ile ilgili önemli haberleriniz kafanızı meşgul edebilir.. Dikkatli hareket etmelisiniz.

BOĞA

Bu dönemde; ilişkilerinizi sorgulayarak bazı kararlar alabilirsiniz. Partnerinizin iş durumları nedeniyle yer değiştirebilirsiniz, onunla birlikte yurt dışı kökenli projeler gerçekleştirebilirsiniz. Ayrıca birlikte iş yaptığınız kişilerle aranızda duygusal bir birliktelik doğabilir. Aşkla işi karıştırma dönemindesiniz. Sosyal yaşamı sevmenize rağmen, bazen gereksiz ilişkilerin ortasında kendiniz bulabilirsiniz. Sınırlarınızı çizmeyi başarabilirseniz, başınızı ağrıtan aşklarda olmaz. Cömert bir yapınız olduğu gerçek. Üstelik yaşamınızı güzelleştirmek adına hiçbir eğlence ortamını kaçırmazsınız.. Sonuçta kabaran masraflar başınızı ağrıtır. Aile içinde sorunları büyütmemek adına sürekli kontrol altında tutarak bastırdığın bazı konular açığa çıkabilir. Duygularınıza gerekli disiplini sağlamak için kolları sıvamalısınız. Sorumlu olduğunuz alanlarda ciddi bir çalışma temposu ve konsantrasyon sağlayarak, zor şartlarda kazanım yeteneği sağlaması yönüyle öğretici etkiler verecektir. Karşı görüşteki insanlarla tartışmacı bir kimlik içinde tepkili olacaksınız.. Duygusal anlamda çok çabuk etkileniyor ve  hızlı kararlar alıyorsunuz.

İKİZLER

Çevrenizde sizi sevecekler ve sayacaklar..  Bu sizin için iyi bir avantaj olacak. Saygı çerçevesi içinde başaracağınız işler  daha ileride sizin için önemli tecrübe portföy’i oluşmasına neden olacak. İşle aşk’ın birbirine karışması sizi yormayacaktır. Siz bu dönem içinde ; duygularına belli bir disiplin getireceksiniz.Partneriniz bu durumdan hoşnut olmayacaktır. Çevrenizin kafasını oldukça karıştıracaksınız. Öğrenme içgüdünüz oldukça yüksek. Öğreniminiz ve akademik kariyerinizle ilgili gelişimlere açık olacağınız bir süreç. Değişik fikirlere sahip arkadaşlarınız olacak. Maddi konularda para kazanmanızı sağlayacak yakın ilişkilerinizi kullanacaksınız. Güneş ve Jüpiter büyük bir etkileşim içindeler. Sorumluluk duygunuz artacak ve düzenli hareket etmeyi yeğleyeceksiniz. . Venüs geri hareketini   yapıyor.. Aşkla  ilgili sorunlara el atmalısınız. Nostaljik duygularınız ortaya çıkacaktır. Verilmiş sözlerin yerine getirilmemesi canın sıkacaktır. Mevcut koşullarınızı korumalı ve yeni bir atılım için beklemelisiniz. Yine bu dönem ihmal ettiğiniz ilişkilerinizi düzeltebilirsiniz. Yakınlarınızın birinin sağlık sorunları ile ilgilenebilirsiniz.

YENGEÇ
Aşklarınızı kendi ölçülerinize göre yaşamak isteseniz bile; karşı tarafın kalıp düşünceleri, sizin isteklerinize belli bir kontrol getiriyor. Başarıyı karşı taraftan beklemeniz , hataya açık olmanıza neden oluyor. Partnerinizin sezgisel davranışlarından rahatsız olacak ve duygularınızı saklamak isteyeceksiniz. Duygularınız gittikçe derinlik kazanmaya başlıyor. Sevdiğiniz kişinin size olan davranışlarından kuşku duyabilirsiniz. İsteklerinizi baskı altında tutuyor, kıskançlık duygularınızı gizliyorsunuz. İlişkilerinizi gözden geçirmeli ve kafanızdaki düşüncelerinizin. netlik kazanmasına izin vermelisiniz. Bugünlerde her şeyi sorgulayacaksınız. Maddi kaygılarınızın gündemde olacağı bir dönem.. Masraflarınızdaki artışların nedeni biraz da kendi hatanız. Venüs geri gidiyor ve Kova burcundaki Mars ikilem yaratıyor. Bu hafta alış veriş yaparken, bütçenizi aşabilirsiniz. Sevdiğiniz kişinin üzerinizdeki baskısı sizi rahatsız edebilir. Düşüncelerinizi karşı tarafa sivri bir dil kullanarak söylemeniz, istenmeyen tatsız olaylara neden olabiliyor. Merkür Yay burcunda ilerliyor. Çevrenize karşı umarsız olabileceğinizi gösteriyor.

ASLAN

Jüpiter ile Güneş de size gereken desteği ve gücü verecektir. Güvendiğiniz dostlarınızın fikirlerini alacak, karşılıklı güvene dayalı işbirliği içinde olacaksınız. Yaşadığınız bir aşka varsa; aranızda geçmişten kaynaklanan sorunlar söz konusu.. Konularla ilgili konuşmalar sizi yoracak. Artık gurur yapacak olayları bir kenara atmalısınız..Yine bu dönem Jüpiter size dost edinmek, dost kalmak için,hayatınızı kolaylaştıracak. Kariyerinizle ilgili yaptığınız ve cevap alamadığınız önemli yazışmalara, bu dönem içinde yanıt alırsanız, şaşırmayın. Çünkü geri giden Venüs ; başlangıcı geçmişe dayalı çözüm bekleyen problemler için güzel fırsatları size sunacaktır. Yine, kardeşlerinizle ilgili mevcut olan sorunları çözmek için gerekli donanıma sahipsiniz. Kişiselliğiniz ve arkadaşlık ilişkileriniz ön planda olacak. Bireysel arzularınız ön planda olmasına rağmen, aktivitelerinizde dostlarınızdan da vazgeçemiyorsunuz. Müdahale gerektiren tüm işlerde kendi çabalarınızla başarılı olacak ve günlük rutin çalışmalarınızı istekleriniz dahilinde gerçekleştireceksiniz. Çalıştığınız işinizle ilgili sorgulamalara başlayabilirsiniz.

BAŞAK

Çevrenizle bir uyumsuzluk söz konusu.  Yakın ilişkilerin ön plana çıkmasını sağlayacak. Çözüme ulaşması gereken sorunlar gündeme gelirken, geçmişte biriktirdiğiniz sorunları ebeveynlerinize karşı açığa vurabilirsiniz. Bu arada, aile içi huzursuzluklara son vermek için yakınlarınızdan ara buluculuk yapmalarını bekleyebilirsiniz. Yakın bir akrabanızın eski bir sorunu sizi yeniden öfkelendirecektir. Çalışmalarınızı ve hareketlerinizi dikkatli bir şekilde değerlendirmelisiniz. Zararlı konumlardan kendinizi korumalısınız. Yönetici Gezegeniniz Merkür; finans, iletişim, ve aile konularında etkili olacaktır.  Venüs finans evinizde geri gidiyor.. Birlikte olduğunuz kişilerin değişik fikirlerinden yararlanabilirsiniz. Tüm enerjinizi çevresel olaylara ayıracağınız için, özel yaşamınızı dengelemekte zorlanabilirsiniz. Özellikle iletişim konusunda yapmanız gereken birçok zincirleme iş olacak. Yakın akrabalar, kuzenler ve kardeşlerle bir araya gelirken, ilişkilerinizi denetlemek zorundasınız. Baskıcı tavırlarınızın onları üzmesine rağmen, siz hiç kimseye taviz vermek istemeyeceksiniz. İlişkilerinizde yapıcı, güçlü, fakat denetleyici olacaksınız.

TERAZİ

Kişisel özgürlüğünüzü ve hiçbir şeye bağlı olmadan kendi inisiyatiflerinizi ortaya koyabilmeniz için, horoskopunuzun alt yarısında toplanan gezegen topluluğu size güç veriyor. İşbirliği yaparak sonuçlandırmaya çalıştığınız olaylar geri planda kalacak olmasına rağmen, hala çevrenizin desteği önemini koruyor.. Venüs burcunuzda geri giderken, sosyal ilişkilerinizde enerji yoğunluğu yayacaksınız. Dostlar arasında yanlış anlaşılmalar ve tartışmalara dikkat etmelisiniz. Bazılarınızın çocuklarıyla problemleri olabilir. Aşk yaşamınız ve parasal konularınızın gelişimi paralellik arz ediyor. Bazılarınız, aradıkları ilişki fırsatını çalışma ortamında bulacaklar. İkna kabiliyetinizin yüksek olmasına rağmen, düşüncelerinizi soğukkanlı bir şekilde anlatarak olaylara yaklaşmalısınız. Enerjinizin yüksek olması, Venüs’ün  geri hareketinden dolayı olumsuz sonuçlara neden olabilir. Atacağınız yanlış bir adım, projelerinizde, işlerinizde ve anlaşmalarınızda istenmeyen noktalara gelmenize neden olabilir. Ailenizin aykırı düşünceleri ve fikirleri aklınızı karıştırabilir.. Fikirlerinizi ateşli bir şekilde savunmalısınız. Fikir birliği içinde olduğunuz kişilerle gereksiz bir tartışma ortamı yaratmamalısınız.

AKREP

Venüs  geri gidiyor..İşinizle ilgili güvensizlik duygularınız yüzünden başkalarından onay bekleyebilirsiniz. Hızlı gerçekleştirilebilecek idealler peşinde olabilirsiniz. Sizinle aynı düşünceyi paylaşacak kişilerle birlikte bir grup yapabilirsiniz. Tüm bunlar şartlarınızın değişime uğrayacağı sinyallerini vermektedir. Yollarla ilgili beklediğiniz projeler gündeme gelecektir. Beklenti içinde olduğunuz miras veya bir para meselenizde değişen şartlar nedeniyle zorlanırken, tercih yapmak zorunda kalabilir ve güç durumlarda kalabilirsiniz. Düşüncelerinizin yeniden gözden geçirirken, duygularınızda geri sayıma geçeceksiniz. Huzursuz olduğunuz bir konudan kaçmak isterken, başka gereksiz bir konu üzerine takılarak kendinizi hırpalayabilirsiniz. Çevrenizde gelişen olaylara karşı, takıntı derecesinde kendinizi haklı gösteren değişik yorumlar getirecek, düşüncelerinize hiçbir şekilde sınır koymak istemeyeceksiniz..Size her alanda yardım edecek kişilerle birlikte olmak isteyeceksiniz. Sizin en büyük özelliğiniz; yalnız  kaldığınız zaman yaşantınızı daha iyi kombine edebilmeniz. Bu durumlarda kendi etki alanınızda çok daha başarılı oluyorsunuz. Enerjinizin düşük seyredebilir.

YAY

Arkadaşlık ilişkilerinizde dengeli olmak zorundasınız. Aşk ve dostluk kavramlarını karıştırmamalısınız. Seçimlerinizi her zamankinden daha dikkatli davranmalısınız.  Engellerin sizi etkilemesini de izin vermemelisiniz. Sürekli uçlarda dolaşmanız mümkün. Karşılaştığınız ters durumlardan etkilenmemek için, aklınız doğru bir şekilde kullanmak, beklediğiniz başarıyı getirecektir. Ev ortamında fevri hareket etmekten vazgeçmeli ve ani tepkiler vermemelisiniz. Sizden yaşça büyük kişilerin tepkisini alabilir, ailenizin geleneklerine ters hareket edebilirsiniz. Onların davranışları size fazla kuralcı ve disiplinli gelecektir. Yakın çevre ilişkilerinizdeki sorunlar aile içi tartışmalara neden olabilir. Sosyal ilişkilerinize yeni bir düzen getirecek. Dost zannettiğiniz kişilerin gerçek yüzünü göreceksiniz. . Çevrenizle yardımlaşacak, üzerinizde onların pozitif etkisini göreceksiniz. Siz ilişkilerinizde güven aradığınız için, yakınlaşacağınız kişilerin üstün nitelikli ve fikirlerinize uygun bireyler olmalarına dikkat ediyorsunuz. Katıldığınız davetlerde karşı cinsin üstün yeteneklerinden etkileneceksiniz. Size cazip gelen ve tarzınıza uygun kişilerle ani başlayan aşklar yaşayabilirsiniz.

OĞLAK

Çevrenizle olan paylaşımcı grup çalışmalarından çok kendi inisiyatifinize dönük işleri tercih ederken, kendinize ve kişiliğinize değer vereceksiniz. Sadece kendinize güveniyor, size katkıda bulunmak isteyenleri kibarca geri çeviriyorsunuz. İsteklerinizi başarma konusunda oldukça kararlısınız. Güç ve   İsteklerinizle ilgili gizemli davranışlarınızla çevrenize yanlış imajlar vermeyin.  Dışa vuramadığınız öfkenizin etkisiyle istem dışı hareket etmemeye çalışın. Çünkü, dostlarınızın davranışlarından bile çeşitli anlamlar çıkarabilir ve kendinizi kapatabilirsiniz. Bu nedenle, duygularınızı saklama gereği duyacak ve planlarını gizli yapmak isteyeceksiniz..Bu arada, Kariyer evinizde Venüs’ün  ters hareketi; başlattığınız işleri bitirme konusunda size güç verirken, yeni bir işe el atmamanız konusunda sizi uyarıyor. Komşuluk ilişkilerinizde aksayan konular düzeltilecek ve birçok dargın arkadaşınızla barışma fırsatı yakalayacaksınız. Karşınızdakilere söz hakkı vermeden, kendi düşünceleriniz doğrultusunda iddiacı olmayın. Bu nedenle farkında olmadan rizikolar yaşayabilirsiniz.

KOVA

Süregelen bir aşk ilişkiniz varsa, ailenizin çıkaracağı pürüzlere karşı bu dönemde mücadeleci bir tavır takınacaksınız. Çevrenizdeki bazı kişilerin sizden sakladıkları düşünceleri keşfederek belki biraz üzüleceksiniz ama yapılacak bir şey yok. Venüs’ün  ters hareketi ise her zaman olumsuz etkiler vermemektedir. Yeni bir işe başlamak istiyorsanız, kendinize sınır koyabilirsiniz. Yeni işlerde sorun yaratan Geri Venüs , eski işlerinizi destekleyecektir. Böylece, birtakım ilişkilerinizdeki eskimiş sorunlarınızı bu dönemde çözebilir, iletişim problemlerinizi düze çıkarabilirsiniz. Karşınızdaki kişinin düşüncelerine değer vermeyi ve dinlemeyi öğreneceksiniz. Bu dönem yakın dostlarınızla yapacağınız telefon konuşmaları sayesinde, enerjiniz daha da olumlu etkilenecektir. Çevrenizden olumlu etkiler aldığınız zaman, sosyal aktiviteniz daha da güçleniyor. Paylaşım duygunuzun önemli olduğunu göreceksiniz..  Mesleğinizi kişiselliğinizle  birleştirmek ve kendinizi, fikirlerinizle ispat etmek istiyorsunuz. Değişimlerin meydana getirdiği çatışmalardan oluşan bir yaşam tarzınız gündeme geliyor. Takıntılarınızın sizi yönlendirmesine izin verdiğiniz sürece, farklı olma duygusundan bir türlü kurtulmanız mümkün değil.

BALIK

Kararlı bir şekilde savunduğunuz fikirlerinizden taviz vermeyeceksiniz. Ortak çalışmalarınız ve dostluklarınızda hakim bir tavır sergileyerek kendi düşüncelerinizi karşı tarafa dikte edeceksiniz. Aktif bir imaj sergilemeniz nedeniyle, çevrenizdekiler sizin gücünüzden yararlanmak isteyebilirler. Eşit iş paylaşımları içinde görünseniz de, onlar üstü örtülü bir şekilde sizin himayenizdeler. Bu nedenle onlara karşı yapıcı tavırlar içinde olmalısınız.  Aşk hayatınız ailenizin denetiminde gelişebilir .. anne ve babanızın düşünceleri çok önemli unutmayın. Ailenize ters gelen düşünceleriniz nedeniyle, kendinizi ifade etmekte güçlükler yaşayacaksınız. Daha dayanıklı ve çalışkan bir performans sergilemenize rağmen, duygularınızı ifade etmekte zorlanacaksınız. Özellikle ailenizin yaşlı erkekleri veya babanızla ilgili bazı sorunlar yaşarken, geleneksel davranışlar arasında kendinizi sıkışmış hissedebilirsiniz. Çevrenizden yardım almak zorundasınız. Yaşantınızdaki koşulların sizi zorladığını, kararlarınızı verirken çevresel şartların ve içsel duygularınızın tezat oluşturduğunu göreceksiniz. Çocukluktan kalma alışkanlıklarınızla ilgili sınırlarınızı ve yeni durumunuzu esnetmek zorunda kalabilirsiniz..

 ASTROLOG FİLİZ ÖZKOL/MEDYABEY

 

 

 

Etiketler

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün