Haftalık (5-11 Haziran) burç yorumları…Ünlü astrolog Filiz Özkol yazdı

BU HAFTA DOĞANLAR:

Kişisel özgürlükleri çok önemli olduğu için, asla geleneksel yaşamazlar. İnsanları olduğu gibi kabul etmesini öğrenmedikleri için, soğuk ve bencillikle suçlanabilirler. Cesur, atak, ve sınır tanımayan bir kişilikleri vardır. Bulundukları ortamda sürekli bir hareket göze çarpar. Tahminlerinde yanılmazlar. Kararları kesin ve isabetlidir. Güçlü içgüdüleri vardır. Ruhsal gelişimleriyle ilgili geniş çapta araştırmalar yaparlar. Din , felsefe, şiir ve müzik konularına özel bir şekilde yeteneklidirler. Çalışkan ve hırslıdırlar. Engellerle karşılaştığı zaman saldırganlaşabilirler. Kişisel egoları çok fazla gelişmiştir. Özel yaşamlarını kimseyle paylaşmak istemezler. Enerjilerini doğru bir şekilde kullandıkları için, hata yapma olasılıkları çok azdır.

HAFTANIN YORUMU:
Savaşmaktan korkmadığımız bir dönem. Ev alım ve satımında başarılı bir performans sergileyeceğiz. Alacağımız eşyaların ergonomik olmasına dikkat edeceğiz. Evimizle ilgili boya ve badana işleri gündeme gelebilir. Eşyalarımızı gözden geçirme ihtiyacı içinde olacağız. Güzellik ve yaratıcılığın ö planda olacağı bir hafta. İdeallerimizi sevdiklerimizle birlikte ortaklaşa geçekleştirebiliriz. Dostlarımızla daha fazla birlikte olmak isteyeceğiz Birçok yardım kuruluşlarında değişik misyonlarda çalışacağız ve onların aktivitelerine katılacağız. Yaşam kalitemizle ilgili sorgulamamız ortaya çıkıyor. Dünyaya bakış açımızda bazı değişimler söz konusu. Dış ülkelerle ilişkilerimizde farklı değişimler söz konusu.

HAFTALIK GEZEGEN HAREKETLERİ
Güneş İkizler burcunda ilerlerken hafta ortası Merkür’de İkizler burcuna geçiyor. Venüs Boğa’da ilerliyor. Satürn retro hareketine devam ediyor. Hafta sonunda Jüpiter retrodan Teraziden kurtuluyor. Neptün Balık’ta Uranüs Koç’ta ilerliyor. Maddi destekler alacağımız bir dönem.. Bazılarımız için yeni işler denemek isteyeceğiz. Lokantaların ve turizm şirketlerin ön plana çıkacağı ortamlar gündeme gelecek. Açılışlar ve kokteyller için uygun ve olumlu bir hafta. Gideceğimiz yerlerde bir çok yeni kişilerle tanışacağız. Birçoğumuz evimizi ve bulunduğumuz ortamı değiştirmek isteyeceğiz.. Adres değişiklikleri yaşayacağız. Uzun süredir ziyaret etmek istediğimiz eski dostlarımızla buluşabiliriz. Unutulmuş borçlar gündeme gelecektir. Kendimizi denemek için ilginç bir hafta.

KOÇ
Fiziksel ve Ruhsal anlamda kendinizi güçlü hissedeceğiniz bu dönem , eğlenceli ve sizi oyalayan yolculukları da gündeme getirecektir. Güçlü kişilerin desteğini üzerinizde hissedecek ve onlarla ilişkilerinizi olumlu tutmayı başaracaksınız. Haftanın ilk günlerinde sosyal yönleriniz ortaya çıkacak. Yolunda gitmeyen sosyal ilişikleriniz yön değiştirecek, şimdiye kadar fark etmediğiniz detaylar önem kazanacak, ilişkinizi ve kendinizi sorgulayacaksınız. Yanlış dostluklar biterken, akabinde başlayan yeni dostluklardan çok şey kazanacaksınız. Özellikle, size yeni bir prestij kazandıracak olaylar yaşayacaksınız ve yeni çevrelerde eskisinden çok daha mutlu olduğunuzu göreceksiniz. Merkür madde evinizde ilerlerken; sosyal hayatınızda daha çok para harcamanıza neden olacak. Öncelikle bütçenizi denetlemek zorundasınız. Gireceğiniz ortamlarda karşılaşacağınız fırsatlar ufkunuzun genişlemesine neden olacak. Yüksek mevkili kişilerden destek almanız konusunda size değişik fırsatlar hazırlayacak. 7 Hazirandan sonra Merkür iletişim evinize geçiyor. Katılacağınız sosyal aktivitelerdeki hoş sohbetleriniz iş hayatınıza katkısı olacak ve beklediğiniz bir çok teklif bu tür toplantılarda karşınıza çıkacak.. İyimser yönlerinizi kullanarak amacınıza kolayca ulaşacaksınız.. Beklentilerinizin çok yüksek olması nedeniyle yavaş ve temkinli hareket etmelisiniz.

BOĞA
“Merkür’ün”, Venüs’le yaptığı uyumlu açı sayesinde birçok iş imkanı ortaya çıkacak, yeni iş fırsatlarıyla ilgili yakın çevrenizden önemli ve güzel destekler alacaksınız. Kendinize güveniyor ve başlattığınız işler konusunda kararlı adımlar atıyorsunuz. Medya ve iletişim konusuyla ilgileniyorsanız, bu ay en güzel yazılarınızı yazabilir veya yeni bir kitap çıkarabilirsiniz. Bu arada, kırgınlık yaşadığınız kardeşlerle bir araya gelebilirsiniz. Bazılarınız planlarını yaparken yakın çevrelerinin fikirlerini alacaklar. Venüs ve Uranüs 12.evinizde. Sağduyuyu ve sakinliği elden bırakmayın. Bu şekilde davrandığınızda ortaya çıkacak zor pozisyonlardan başarı ile çıkacaksınız. . Cinsel enerjinizin ve fiziksel enerjinizin güçlü olduğu bir hafta. Yanlış ilişkiler yaşamak istemiyorsanız, zamanı ve kişileri doğru seçmelisiniz. Size zaman kaybettirecek birlikteliklerden kaçınmalısınız. . Daha dayanıklı ve çalışkan bir performans sergilemenize rağmen, duygularınızı ifade etmekte zorlanacaksınız. İlişkilerinizde baskın bir portre çiziyorsunuz. 5 Haziranda İletişim evinizde ilerleyecek olan Mars Ruhsal evinizde ilerleyen Uranüs’le Ve kişisel evinizdeki Venüs’le yaptığı etkileşimle muhteşem sürprizleri beraberinde getirecek. Uzun süredir dostluk çerçevesi içinde yaşanan ilişkiler, aşka dönüşebilir. Bu şekilde gelişen sürpriz ilişkilerde temkinli olmalıyız.

İKİZLER
Merkür; Duygusal hayatınızın karışmasına neden oluyor. Aşk ve uyumluluk konusunda, kendinizi baskı altında tutmanız mümkün. Beğendiğiniz kişiye karşı duygularınızı gizleyeceksiniz. Çünkü kırılmaktan korkuyorsunuz. Yanlış anlaşılmak istemediğiniz için, aşkınızı içinizde yaşamak isteyebilirsiniz. Aslında, kişileri gözünüzde büyütmenin bir anlamı yok. Siz, karşınızdaki kişiye olan hayranlığınızı fazla abartabilirsiniz. Hayal kırıklıklarına yatkınsınız. Platonik duygular için ideal bir hafta fakat daha sonra bu duygular önemini kaybedecek. Bilinçaltınız çok yoğun çalışıyor ve her duygununuzla ilgili kendinize hesap vermek isteyebilirsiniz. Vicdan yapmazsanız, iyi olur. 5 Hazirandan sonra Mars madde evinizde ilerlemeye başlıyor. Para kazanma fırsatlarını ayağınız getiriyor. Bu evi kapsayan konular üzerinde yoğunlaşacaksınız. Oldukça cesur davranırken, hiç kimsenin cesaret edemeyeceği işlere yelken açacaksınız. Görüşeceğiniz kişiler kariyerinizle ilgili size destek sağlayacak kişiler olacaktır. Bazılarınız yakın dostlarınızla güzellik ve sanatsal olayların gündeme geleceği çalışmalar içine girebilirsiniz. Neptün Ve Venüs Balık’ta gizli duygularınızı tetikleyecek.

YENGEÇ
5 HAZİRANDA Mars kişisel evinizde.. Özellikle, Mars; ilişkilerinize enerjik katkıda bulunuyor. Katıldığınız davetlerde karşı cinsin üstün yeteneklerinden etkileneceksiniz. Size cazip gelen ve tarzınıza uygun kişilerle ani başlayan aşklar yaşayabilirsiniz. Aynı düşünceye sahip kişilerle birlikte ortak işbirlikleri ve yurt dışını kapsayan entelektüel çalışmalarda bulunacaksınız. Maceracı yapınızın ön plana çıkmasından kendinizden hoşnut kalacaksınız. Güçlü gruplar içinde olma arzusu ile, arkadaşlarınızla bütünleşmeyi sağlayacak işler peşinde olacaksınız. Seçeceğiniz arkadaşlarınızın çalışma hayatınızda size fayda sağlayacak tarzda olmalarına dikkat ediyorsunuz. Enerjiniz çok yüksek. Sezgisel yeteneğinizi güçlü ve tetikte tutarken, bilinçaltınızda sessiz bir bekleyiş hakim olacak. Kişisel değer kavramlarınız önemli ve bu nedenle, kararsız ortalıkta dolaşan kişilikleri sevmiyorsunuz. Sizden yaşça büyük kişilerin etkisinde kalacaksınız. Bu ortak organizasyon çalışmaları içinde olacağınız biri olabilir. Takıntılı ve platonik bir aşka da hazır olun. Aşk ve evlilik yaşantınızda, karşılıklı çekim ve cinsel duyguların dorukta olacak. İlişkinizde şimdiye kadar olmadığınız kadar çarpıcı duygular yaşayacaksınız. Karşı cins ile aranızda adını koymadığınız bir duygu karmaşası içinde bulabilirsiniz.

ASLAN
7 Haziranda Venüs kariyer evinizden ilerleyecek. Güneş ve Merkür Yenilikler evinizde Venüs’e destek verecek. Bu hafta bütün engellerin üstesinden gelecek şekilde güçlü olacaksınız. Yatırımlarınızı olumlu bir şekilde etkileyecek ve sizi en iyi finans kaynaklarını sunacaktır. Kendi işinizi kurabilirsiniz. Bağımsız iş yapmaya yöneleceksiniz. Finans açısından kolay kredi kaynakları, çevre desteklerinizin artışı gibi değişik konular ortaya çıkacak. Kazançlarınız ve değişen çevre faktörleri sizin lehinize gelişecek. Fırsatlardan faydalanacak ve pratik zekanızla ön plana çıkacaksınız. Çevrenizi istediğiniz koşullara doğru yönlendirebileceksiniz. 7 HAZİRANDAN SONRA Merkür 11. Çevre ilişkilerinde ilerliyor. Güneşle olumlu bir oluşum sunuyor. Yeni tanışacağınız kişilerle duygusal bağlarınız oluşabilir. , Venüs’le Jüpiter, Merkür, güneş birlikte hareket edecekler.. Bazılarınız daha ciddi girişimcilik sergiliyorsunuz. Aktif ve hareketli bir performans sergilemenize rağmen, dikkatli olmalısınız. Karmaşa sorun getirebilir. Yine bu dönem, sürpriz aşklar gündeme gelecektir. Birlikte iş yaptığınız kişilerle önce arkadaşlık daha sonra, aşka dönüşen beraberlikler gündeme gelecektir. Aynı frekansta olacağınız kişilerle ortak fikirler üreteceksiniz. Güneş; isteklerinizin gerçekleşmesine yardım ederken, kendi inisiyatifinizle cesur davranışlar içinde olacaksınız.

BAŞAK
Jüpiter para evinizde geri giderken sizi olumsuz etkileyebilir. Girişimde bulunduğunuz çalışmaların geri dönüşümlerini hesaplarken, zihniniz çok daha rasyonel çalışacak ve bilgilerinizi pratik bir şekilde ortaya dökeceksiniz. Hafta boyunca para konusunda odaklaşacak, azimli ve kararlı davranışlarınız sayesinde yeni fikirlerinizi yaşama geçireceksiniz. Konfor duygularınızın ortaya çıkmasıyla harcamalarınızda aşırıya kaçacaksınız. Gereksiz alışverişlerden uzak kalmalısınız. Güven duygunuzun artması ile para kazanma konusunda olanaklarınızı yeniden gözden geçireceksiniz. Hoşnut olmadığınız şartları değiştirecek güce sahipsiniz. Hevesle aldığınız bir eşyayı ertesi günü değiştirebilirsiniz. Neptün karşıt evinizde ilişkiler konusunda sizi yanıltabilir. Akıllıca adımlar atmalı ve hata yapmamalısınız. Yaşam felsefesi ile ilgili değişen düşüncelere sahip olacaksınız. Kendinizle ilgili yetersiz gördüğünüz konuları tekrar ele alırken, daha disiplinli olmak zorundasınız. Düşüncelerinizi gerçekleştirirken geçmişteki hataları yapmamalısınız. Fikirlerinizi beğenmeyenlere ani tepkiler vermeyin. Aşırı hassas bir yapıda olduğunuz bu günlerde olayları çok yönlü irdelemeye gayret edin. Kendinizi mutlaka karşınızdaki kişinin yerine koymaya çalışın. Venüs; abartılmış duygulara neden olabilir.

TERAZİ
Yaşamınızın en hareketli ve hızlı günlerini yaşayacağınızı bilmelisiniz. Sorumluluklarınızdan kaçmak yerine, işinize sıkı bir şekilde sarılmalısınız. Sizinle çalışan kişilerin ruhsal durumlarını çok iyi gözlemleyeceksiniz.. Eleştirilere maruz kalabilirsiniz. İçsel istekleriniz ön plana çıkarıyor. Her türlü hızlı düşünceler içinde olmanızı sağlıyor. Bulunduğunuz şartları değerlendirme konusunda fırsatçı ve akılcı davranışlar içinde olacaksınız. Atılım yapmak için geçmiş deneyimlerinizin başarı yolunda size rehber olacağını unutmayın. Ailenizin ve ortaklıklarınızın olanaklarını kullanabilirsiniz. Yakın çevreniz gittikçe genişleyecek ve kendinize daha çok güvenmeye başlayacaksınız…Enerjinizle ilgili bir sorununuz yok. Her şeyi göze alacak kadar güçlü ve performansınız oldukça yüksek. Planlarınızı gizli tutmak istiyorsunuz fakat çevrenize duvar örmeniz zor olabilir. Araştırma içgüdünüzün yüksek olmasından kaynaklanan, hedeflerinize yönelik çalışmalar içindesiniz. Rakip tanımıyor fakat bu özelliğinizi gizlemeyi başarıyorsunuz. Bir çok şeyi aynı anda düşünecek ve yaratıcılığınızı ön planda tutacaksınız. Olumlu ve olumsuz duyguları bir arada yaşamak zorunda kalmanız, dengelerinizi bozuyor. Biraz daha rahat olmalısınız. Beslenme ile konularda aşırıya kaçmayın. Karaciğerinize bu konuda önem verin. Sakin yerleri tercih ederek, gerginlik yaratan negatif enerjiyi üzerinizden atın. Anlık sert tepkisel duygular içine girebilirsiniz.

AKREP
Güneş 8. Evinizden size olumlu açılarla yatırım konusunda size destek verecekler.. Ailenizin mallarından veya gelirlerinden faydalanabilirsiniz. İş arkadaşlarınızla güzel bir performans sağlayacaksınız. Girişimde bulunduğunuz alanlarda geri dönüşümleri hesaplarken zihniniz çok daha rasyonel çalışacak ve bilgilerinizi pratik bir şekilde ortaya dökeceksiniz. Eski bir miras geri giden Jüpiter sayesinde gündeme gelecek… Sosyal ilişkileriniz ve iş yaşamınız önemli olacak. Çok fazla efor sarf etmeden cesaretinizi ve yeteneklerinizi zekanızla birleştirerek hedefe ulaşacaksınız. Gelirlerinizin artışı karşısında keyfiniz yerine gelecek. Yakın çevrenizle güven duygusu çerçevesi içinde yapacağınız iş birliklerinden kazançlar elde edeceksiniz.. Şimdiye kadar sorun olan maddi konularınızla ilgili çözüm yolunda yoğunlaşacak ve istediğiniz sonucu elde edeceksiniz.. Venüs 9. Evinizde yıldızınızı parlatıyor. 7 Haziran’dan sonra Merkür karşıt evinizde bulunacak. İş birliği içinde olduğunuz kişiler üzerinde, mevcut potansiyelinizi kullanarak etkinlik sağlayacaksınız. Bu ilişkiler çerçevesinde gereğinden fazla sorumluluk yüklenebilirsiniz, dikkatli olmalısınız. Fakat, her şeye rağmen; bu günlerde dostluklarınız derinleşecek, ortak çalışmalar içinde olduğunuz kişilerle önemli kararlar alacaksınız.

YAY
Bu hafta iletişim çok önemli. Kısa yollar ve kazançlar sizi mutlu edecek. Akıcı konuşmalarınızla, karşınızdakilere savunma olanağı vermeden etki altına alıyorsunuz. Zihinsel faaliyetlerinizi güçlü bir şekilde dışa yansıtacaksınız. Karşınızdaki kişiler, bu kadar yoğun bir projeyi nasıl yapılandırarak ortaya çıkardığınıza şaşırabilirler. Çevrenizde sizin bilgeliğinizden faydalanacak çok kişiye önderlik yapacaksınız. Karşıt evinizde geri giden Mars sizi ilişkilerde zorluyor. Sosyal aktivitelerde bireylerin davranışlarını analizci bir gözle izlemeniz nedeniyle, çelişkili bir izlenimci tavır içinde olabilirsiniz. Bu tür bir ruh durumu şansın yanında problemleri de beraberinde getirebilir. Önemli olan isteklerinizi doğru bir şekilde ayarlamanızdır. Bulunduğunuz alanlarda kendinizi ifade edebilecek konuşmalar yapacak ve birçok dostluk kuracaksınız. Ortaklıklar konusunda aşk ve iş ilişkilerini birleştireceksiniz. Aşkla ilgili düşüncelerinizi abartacaksınız. Duygularınızı ve hırslarınızı içsel olarak büyütüyorsunuz. Enerjinizi büyük hedeflere odaklarken, bazılarınız büyük karmaşalar yaşayacak. Sorumluluk duygunuz artacak ve düzenli hareket etmeyi yeğleyeceksiniz. Yakın dostlarınızla aranızda duygusal bağlarınız güçlenecek. Aşk yaşıyorsanız, romantizm dolu günler sizi bekliyor. Tutkular, duygular ve ilginç fanteziler ortaya çıkacak. Eski aşklar tekrar gündeme gelebilir.

OĞLAK
Plüton sizi farklı yapıyor.. Plüton, aşk konusunda artık eskisi gibi düşünmeyeceğinizi ve hayata karşı daha radikal kararlar alacağınızı söylüyor. Özellikle, sabır isteyen konularda başlangıç yapmak için önünüzde önemli konular var. İlişkilerinizi gözden geçirmek için tam sırası. Dışa vuramadığınız öfkenizin etkisiyle istem dışı hareket etmemeye çalışın. Çünkü, dostlarınızın davranışlarından bile çeşitli anlamlar çıkarabilir ve kendinizi kapatabilirsiniz. Bu nedenle, duygularınızı saklama gereği duyacak ve planlarını gizli yapmak isteyeceksiniz. Aslında birçok düşünceyi bir potada kaynaştırarak değişik sonuçlar alabilecek bir kapasiteye sahipsiniz. Yeteneklerinizi dağıtmamak için biraz çaba sarf etmenizde yarar var. Değişik amaçlar yerine tek bir hedef için kilitlenmelisiniz. Hafta boyunca Satürn 12. Evinizde ilerleyecek. Başlangıçlar yaparken iyi düşünmelisiniz.. Gücünüzü ve hırslı yönlerinizi regüle etme ihtiyacı duyacak ve paylaşım konusunda gizliliği tercih edeceksiniz. Kuşkucu yönleriniz ve zeki yönlerinizi atakta olacağı için, de iş yaptığınız kişilerin sizin kadar atak ve akıllı bir kişilikte olmasına dikkat edeceksiniz. . Kendinize güvenmeyi seviyorsunuz. Çevrenizde size yardım edecek ve enerjisini sizin için kullanacak arkadaşlarınız olacaktır..

KOVA
Güneş ve Jüpiter açısı size ilginç yolculuk fırsatları veriyor. Bu dönem bulunduğunuz şartları değiştirmek yerine çevrenizin içinde bulunduğu mevcut şartlara uyum göstermelisiniz. Yaptığınız işi severek yapacak, enerjik ruh halinizi istediğiniz yönde kullanabileceksiniz. Kendinize olan özgüveniniz sayesinde çok işler başaracaksınız. Yenilik yapmayı düşünmediğiniz anda, hazırlıksız bir şekilde gelen teklifler karşısında kafanız karışacaktır. “Hayır” demeden önce iyi düşünün, çünkü siz çevrenizle bütünleşmeyi seviyor ve yaşantınızda değişik insanlarla bir arada olmaktan hoşlanıyorsunuz. Altından kalkamayacağınız konulardan uzak kalmalısınız. Bu dönemde; kişisel a araştırmalarınızda yoğunlaşacaksınız. Yaşantınızdaki koşulların sizi zorladığını, kararlarınızı verirken çevresel şartların ve içsel duygularınızın tezat oluşturduğunu göreceksiniz. Çocukluktan kalma alışkanlıklarınızla ilgili sınırlarınızı ve yeni durumunuzu esnetmek zorunda kalabilirsiniz. Jüpiter’in ruhsal evinizdeki yolculuğu sayesinde; karşınızdaki kişilerin içlerini rahatça okuyabiliyorsunuz. Karşınıza çıkan kişilerin kapasitelerini çok çabuk ölçebiliyorsunuz. Sosyal aktivitelerde bireylerin davranışlarını analizci bir gözle izlemeniz nedeniyle, çelişkili bir izlenimci tavır içinde olabilirsiniz.

BALIK
Jüpiter 8. Karşıt finans evinizde geri gittiği için, ihtiyaçlarınız konusunda dikkatli olmalı ve harcamalarınıza bir kısıtlama getirmelisiniz. Sevdiklerinizle paylaşım içinde olan yapınız sizi zor durumda bırakacak borçlar içine sokabilir. Özellikle yazılı anlaşmalarınıza ertelemelisiniz. Size para kazandıracak kaynaklarınızı araştırmalısınız. Eski bilgileriniz gözden geçirmeli ve kısa vadeli yollarda çıkacak aksiliklere hazırlıklı olmalısınız. Bunun içinde yol rotanızı, en ince ayrıntılara kadar gözden geçirmeli ve gerekli değişiklikleri hemen uygulamalısınız. Geri giden “Jüpiter ”, anlaşmazlıklar ve sorunlar yaşatabilir. Günlük yaşam aktivitelerinizi yavaştan alın, çok hızlı kararlar vermeyin. Bu dönemde, günlük yaşam hızınızı biraz düşürerek, bazı olayları beklemeye alın veya diğer bir deyişle, “rölantide kalın”. Bu tür temkinli davranışlar, istenmeyen durumlara karşı bir sigorta olacaktır. Jüpiter 8. Satürn Kariyer Evinizde geri hareketini yapıyor.. Sorumluluklarınızdan kaçmak yerine, işinize sıkı bir şekilde sarılmalısınız. Sizinle çalışan kişilerin ruhsal durumlarını çok iyi gözlemleyeceksiniz. Sessizliği tercih ederken, etrafınızdaki kişilerin hakkınızdaki düşüncelerini araştıracaksınız. Bu dönem nedenini bilemediğiniz bir gerginlik içinde olacak ve dengelerinizi kurmakta zorlanacaksınız. Sağlığınız konusunda hassaslaşabilirsiniz.

ASTROLOG FİLİZ ÖZKOL/MEDYABEY

YORUMLAR

Henüz hiç yorum yapılmamış.

BENZER HABERLER

YENİ HABERLER

© Copyright 2017 Medyabey. Tüm görsel ve metin kaynak hakları saklıdır. - [email protected]