Yaşam

Haftalık (21-27 Kasım)burç yorumları… Ünlü astrolog FİLİZ ÖZKOL yazdı

HAFTALIK GEZEGEN HAREKETLERİ

Güneş hafta ortasında Yay burcuna geçiyor. Merkür ve Satürn Yay burcunda ilerliyor ve Mars Kova burcunda ilerlemeye devam ediyor. Jüpiter Terazi burcunda ilerlerken, tam zıttı Koç’ta Uranüs retroda. Venüs Ve Plüton Oğlak burcunda ilerliyor. Neptün Balıktaki yolculuğuna devam ediyor. Sezgisel özellikler ön planda olacak. Maddi konularla ilgili parasal hareketler yeni bir gelişim gösteriyor.. Borç para alış verişi içinde olanlar için dikkatli olmaları gerekebilir. Ödeme zorlukları yaşayabilirler. Yolculuklarda güzel kavuşmalar ve beklenen haberlerin gündem kazanmasıyla birlikte dost toplantıları ve felsefi konulara yaklaşım görülmektedir. Bazı sırların açığa çıkma olasılıkları güçlü.

KOÇ:

Bulunduğunuz pozisyonun gerektirdiği işleri fazlasıyla yerine getiriyor daha da ileri götürmek için kendinizden de verdiğiniz zamanlar oluyor, sadece kendinizin bildiği fedakarlıklar yapıyorsunuz. Her ne kadar yaptıklarınız taltif edilmiyor gibi görünse de, işbirliği içinde olduğunuz kişilere düşüncelerinizle gizliden gizliye yön veriyorsunuz. Bekar olanların yöneleceği yeni ilgi alanları onların farklı sosyal çevrelere girmesini sağlayarak duygu dolu iletişimler kurabileceği kişi ile tanışmasına vesile olacak. Komşularınız gibi yakın çevrenizle olabilecek küçük sorunları abartmamanız sizin lehinize olacak. Bu tür konuların dedi kodu mahiyetinde spekülasyonlara elverişli olduğunu unutmayın. Aksine hiçbir şey yokmuş gibi davranın. Duygusal çelişkiler yaşadığınız anlarda sinir sisteminiz zarar görüyor. Dengeli beslenerek, kısa yürüyüşler yaparak ve hobilerinize zaman ayırarak  bu haftayı  sağlıklı bir şekilde geçirebilirsiniz. Ruhsal dengenizi korumalı ve onu güçlendirici yogo, meditasyon gibi aktivitelere katılmalısınız.

BOĞA:

Yaşamdan bir çok şey bekliyorsunuz. Düşüncelerinden yararlanabileceğiniz dostluklar kuracak ve bu konuda müthiş bir iletişim içinde olacaksınız. Fikirlerinizden hoşlanmayan ve yaptıklarınıza karşı ön yargılı olan kişilerden kesinlikle uzak kalın. Çünkü, art niyetsiz yaklaşımlarla gösterdiğiniz samimi iş birliğiniz sizin aleyhinize kullanılabilir. Fakat, güçlü ve karizmatik duruşunuzla bu tür sorunlar büyümeden etkisiz hale gelecek. Eğlenceli bir ortamda başlayan arkadaşlık konusunda fazla abartılı olmayın. Çünkü, duygusal olarak etkilenebilirsiniz. Daha sonra üzülmemeniz için uzun bir zaman sürecine ihtiyacınız var. Daha önceden yaşadığınız tecrübeleriniz de size bu şekilde bir davranışı ön görüyor.  Para konusunda kendi şansınızı kendiniz yaratacaksınız. Göstereceğiniz gayret ve çabalarınızla ön plana çıkarak başarınızı kanıtlayacaksınız. Yaptığınız stratejik planlar olumlu.. Kan tahlillerini yaptırmalı ve kolestrol seviyeleriniz düşürmelisiniz. Artık enerjinizi doğru alanlarda kullanmayı öğrenmelisiniz. Hastalıklarınızın nedenini kendiniz keşfetmelisiniz..

 

İKİZLER:

Sosyal açıdan parlak bir döneme gireceksiniz... Hissederek gerçekleştirmek istediğiniz düşüncelerinize karşı oluşabilecek hiçbir karşıt düşünce sizi negatif etkilemeyecek. Zaten, bu düşüncelerle ayni konuları görüşebildiğiniz arkadaşlarınızla beraber olmaya özen gösteriyorsunuz. Fakat, her ne kadar kendinize çok güvenseniz de, tavsiye niteliğinde gelebilecek bazı söylemlere kulak vermeniz sizin zararınıza olmayacaktır. Arkadaş toplantılarında entelektüel yönünüzle ilgi topluyorsunuz. Ayni işle uğraştığınız karşı cinsten birinin ilgisini çekeceksiniz. Evli olanlar ev içinde maddi konular nedeniyle doğabilecek anlaşmazlığa karşı dikkatli olmamalılar. Kendi isteklerinde çok fazla ısrarcı olmaları huzursuzluğu büyütebilir. Daha orta bir yol izleyerek, zaten problem olmaması gereken konuyu sonuca ulaştıracaksınız. Diyet ve farklı şifa yolarını deneyebilirsiniz. Günlük yaşantınızı planlayarak hareket etmeniz sizi yeni yaşantınıza hazırlayacaktır. Artık disiplinli davranmayı yaşam biçimi haline getirmeyi başarabilirseniz.

YENGEÇ:

Hedeflerinizi yüksek tutma ve bir an önce somut sonuçlara ulaşma konusunda belirgin istekleriniz var. Fakat, arzu etmediğiniz bir engel oluştuğunda çok çabuk demoralize oluyorsunuz. Unutmayın ki, yaşam problemleri ile birlikte bir bütün oluşturuyor. Bu tür bir durumda hemen alternatif diğer bir konuya odaklanacaksınız. Aile içi ziyaretlerinizde uzun süredir görüşemediğiniz yakın akraba ve kardeşlerle eğlenceli saatler geçireceksiniz. Dış dünyadan koparak kendinizi toparlayacaksınız. Partnerinizle olan ilişkilerinizde duygusallıktan çok mantığınızı ön plana çıkarmanız nedeniyle aranızda saygın bir mesafe olacak. Bu sizin kendiniz daha ciddi kontrol etmenizi sağlayacak. İletişim konusunda güçlü bir yeteneğiniz var, karşınızdaki kişiyi kolaylıkla etkiniz altına alıyorsunuz. Rutin kontrolleriniz yaptırmalı, spora daha fazla zaman ayırmalısınız. Kemikleriniz için gerekli mineralleri almalı ve dişlerinizle ilgili sorunlarınızı çözmelisiniz. Öfkelerinize hakim olduğunuz sürece, sağlığınız bir sorun yaratmayacak.

ASLAN:

Kardeşleriniz veya dargın olduğunuz kişilerle aranızdaki sorunları aşacak, küskünlüklerinizi atarken, nostaljik olaylara daha fazla zaman ayıracaksınız. Bu sizin ruh durumunuzu rahatlatacak, kendinizi iyi hissedeceksiniz. Düşündüklerinize daha çabuk ulaşma çabası içinde, eski alışkanlıklarınızı gözden geçirecek, gelişen şartlara göre rotanızı ayarlamaya çalışacaksınız. Fakat, bu arada gücünüzü fazla abartarak, kendi kendinizi yanlış yönlendirmeyin. Hiç farkında olmadan kendinizi içinden çıkılması zor olan pozisyon içinde bulabilirsiniz. Dikkat edin. Karşı cins üzerinde etkinizin iyi olduğu günlerdesiniz.   Günlük yaşam temponuzu etkilemeden duygusal konularınızı yürütmeniz sizin için zor olmayacak. Uykusuz kalmayın, sizi depresif yapacak her nedenden uzak kalın. Dişler, dizler, kemikler bu ayın dikkat edilmesi gereken organlarınız. Ayrıca cildinize özen göstermeli ve ayak bileklerinizi korumalısınız. Uyku düzeniniz önemli. Çok çalışıyorsunuz, dinlenmeye özen göstermelisiniz.

filiz-ozkol

BAŞAK:

Duygu inişleri çıkışları sizi riskli durumlarla karşı karşıya getirebilir. Bu tür durumları kendi iç terazinizde değerlendirebilecek bir yapınız var. Fakat bazı özel duygusal konularınız gerçekten sizi sarsıyor. Her ne şart olursa olsun rutin dengenizi bozmayın. Yeteneklerinizi baskı altında tutmadan, yapmanız gereken hamleleri akıllıca yapmalısınız. Çevrenizde sizi kuşatan akıllı kişilerden faydalanmasını bilmelisiniz. Sizin rutin dengenizin mantık demek olduğunu biliyorsunuz. Ailenizi ihmal etmek istememenize rağmen, işinizle ilgili şartlar zamanınızın çoğunu bu konuda harcamanıza neden oluyor. İşinizin gelişimi sürecinde yaşanan değişimler sizi düşündürüyorsa da, yapacağınız planlı değişimlerle gerekli önlemleri alacak ve başarılı olacaksınız. Meydana gelen gelişmeleri de çok fazla gözünüzde büyütmeyin. Geriye bakarak düşündüğünüzde, buna benzer çok olay yaşadığınızı göreceksiniz. Kendinizi rahatlatacak ruhsal deneyimler, meditasyon ve spiritüel konularla ilgilenebilir, hobilerinize vakit ayırabilir, sakin ortamları tercih edebilirsiniz.

TERAZİ:

Düşünüyor ve yaşama geçiriyorsunuz. Hırslarınızın siz yönlendirmesine izin vereceksiniz Mesleğinizle ilgili size yardımcı olabilecek ve yeni kapıları açabilecek yeni güçlü kişilerle tanışacaksınız. Her ne kadar siz ihtiyacınız olan destekleri kendiniz yaratsanız da bu tür gelişmeler motivasyonunuzu arttırıyor. Sizin için de olumlu motivasyonun ne kadar önemli olduğunu biliyorsunuz. Yaşam direnciniz hemen artıyor. Bu arada borçlanma konusuna dikkat etmelisiniz. Alış veriş yapmayı sevebilirsiniz fakat kontrolü elden bırakmayın. Bazen çok gereksiz şeyleri satın alarak gereksiz harcamalar yapıyorsunuz. Bugünlerde arkadaş toplantılarına daha fazla zaman ayıracak ve eğlenceli ortamlar içinde bulunacaksınız. Bu tür aktivitelerinizde partnerinizin fikirlerine kulak verin. Sezgisel yetenekleriniz yüzünden yorgun düşebilirsiniz. Uykunuza dikkat edin ve kendinize küçük kazalara karşı tedbirli olun. Böbrekleriniz için bol suyu ihmal etmeyin. Uykunuza da gereken önemi verin. Soğuk havalara karşı tedbiri elden bırakmayın ve cildinize özen gösterin. 

 

AKREP:

Egolarınızın yüksek olduğu bu günlerde çevredeki kişilerin fikirleri ikinci planda kalacak, kişisel inisiyatifiniz her konuda hakim olacak. Kişilerin olaylar karşısında gösterdikleri tavırlar ve tepkisel değer kavramları sizin için önemli ve bu nedenle iş çevrenizde kararsız ortalıkta dolaşan arkadaşlarınızı eleştiriyorsunuz. Buna karşın aleyhinizde yapılabilecek spekülatif söylentilere karşı hazırlıklı olun. Partnerinizin düşünceleri size uymadığı ve ayni şeyleri paylaşmadığınız anlarda farkında olmadan hırslanıyor, mimiklerinizle onu hırpalayıcı tavırlar içine giriyorsunuz. Bu şekilde davranmamaya çalışın. Temkinli davranmak daha sonra büyüyebilecek istenmeyen tepkileri önler. Çünkü, sevgi dolu bir beraberliği yeşertmek ve geliştirmek gerçekten zor oluyor. Bu arada uzun zamandır dargın olduğunuz eski dostlarınızla görüşme fırsatları çıkabilir ve aranızdaki kırgınlıkları aşabilirsiniz. .  Rutin kontrolleriniz yaptırmalı, spora daha fazla zaman ayırmalısınız. Fazla çalışarak vücudunuza yüklenmemelisiniz

 

YAY:

Ayni düşüncelere sahip olduğunuz kişilerle ortak işbirlikleri ve yurt içinde aktiviteler gerçekleştirebilirsiniz. Bu arada ortaya çıkabilecek maceracı tavırlardan kendinizi uzak tutun. Partnerinize karşı abartılı duygular içinde bulunabilir, onu şaşırtacak sürprizler yapabilirsiniz. Kişiliğinizi ön plana çıkartacak hareketleriniz ona garip gelebilir. İş çevresinde haksız yere ithamlarla karşı karşıya olduğunuzu düşünmeyin. Hatalar, her zaman bir sonraki adımın daha düzgün olmasını sağlar. Bu nedenle, çok iyi planlanmış detaylarla üzerine yürüyeceğiniz konuda istediğiniz sonuca ulaşacaksınız. Finans konusunda fikirler verecek kişinin akılcı önerileri de size yardımcı olacak. Onunla daha başka konularda iş birliği yapabilirsiniz. Zehirlenmelere ve bozuk gıda alımına dikkat etmelisiniz. . Kollarınızı, ayaklarınızı, uyluk kemiklerinizi ve dizlerinizi korumalısınız. Zihinsel enerjinizi dağıtmak yerine gerekli odaklaşmayı sağlamalısınız. Akciğerlerinizin sorun yaratabileceğini düşünerek, kapalı ortamlardan ve havasız yerlerden uzaklaşmalı açık hava sporlarına özen göstermelisiniz. 

 

OĞLAK:

Geçmişte kalan ve hala anılarınızın bir köşesinde ara sıra canlanan unutamadığınız sevginiz tekrar gündeme gelebilir. Her ne kadar sizi hala heyecanlandırsa da bu tür bir ilişkide hayal kırıklığına uğrayabilirsiniz. İş konusunda beklediğiniz desteği yakın bir dostunuzdan alarak gerekli atılımı yapabilirsiniz. Bu konuda sizin konuya karşı isteğiniz çok önemli. Motivasyonunuz çevreden gelebilecek negatif etkilerle bozulmazsa başarı için hiçbir engel kalmayacak. Bu nedenle, spekülasyon türü hiçbir söylentiye takılıp kalmayın ve her ne kadar sizin için zor olsa da duymazlıktan gelin… Yapacağınız kısa mesafeli hafta sonu kaçamakları size olumlu katkılarda bulunacak. Güçlü bir enerji ile işe sarılacaksınız.. Bu arada araştırıcılık yönünüzü her an tetikte tutun. İş konularına odaklaşacaksınız. Ailenizi ihmal etmek istememenize rağmen, dikkatinizi kariyernize vereceksiniz.  Eğer kendinizi yormaz ve sağlık koşullarına uygun yaşarsanız güçlü bedeniniz hiçbir sorun yaratmayacaktır..

 

KOVA:

Yaptığınız işlerin size huzur ve güven vereceği günlerdesiniz. Kararsız olduğunuz konuda cesurca başlangıçlar yapabilir, kendinize yakın bulduğunu kişinin yardımlarını da açıkça isteyebilirsiniz. Çevrinize istediğinizi yaptırabilecek kadar etkileyiciliğiniz üzerinizde olacak. Özgürlüğünüze düşkün olduğunuz için yalnız kaldığınız zamanlar ilişkinizle ilgili daha mantıklı analizler yapıyor, daha gerçekçi kararlar alabiliyorsunuz. Şimdi de böyle bir karar arifesindesiniz. Sizin önünüzdeki günler için ne gerekiyorsa, korkusuzca ve sadece kendinize güvenerek adımınızı atın. Başkalarına çılgın gelen işler, size son derece kolay gelecek. Sağlık konusunda bazen küçük şeyleri bile büyütüyorsunuz. Kafanıza takılan konu için en kestirme yol doktora gitmek olmalıdır. Alerjiye neden olabilecek yiyeceklerden uzak kalın. Alkol ve kahve tüketimini azaltıp, bitkisel çaylara ağırlık vermelisiniz.. Uykusuz kalmamalı ve sizi depresif yapacak olaylara karşı temkinli olmalısınız.

BALIK:

İlk yapacağınız iş ruh durumunuzu olumlu şartlamak ve kendinize işinizle ilgili güven aşılamak olmalıdır. Bunun için çevrenizde bulunan herkesin ayni yaratılışa sahip olduğunu ve sizden farklı olmadıklarını kendinize empoze edin, çünkü kendi başınıza el beceriniz iyi ve konsantre olduğunu bir şeyi başarı ile yerine getiriyorsunuz. Amirleriniz de bunu farkında, Bu arada duygusal yönden çok dazla yumuşak davranıyor, Karşınızdaki kişilere gereksiz bir taviz veriyorsunuz. Haklı olduğunuzu biliyorsunuz, bazı kritik anlarda sesinizi yükseltmeyi bilin Derin düşündüğünüz konular bilinçaltınızı etkileyebilir.. Aile içinde bir sağlık sorunu ile ilgilenmek zorunda kalabilirsiniz.  Yağlı yiyecekler konusunda bazen ipin ucunu kaçırıyorsunuz. Dikkat edin. Cildinize özen göstermeli, uyku düzeninizi sağlamalısınız.  Ayaklarınızı ve bileklerinizi korumalı ve bacaklarınızı  hareket ettirmelisiniz. Varisler ve damar sorunlarına dikkat etmelisiniz.. Uzun süre ayakta kalmamalı ve ağır olmayan sporları tercih etmelisiniz.

ASTROLOG FİLİZ ÖZKOL/MEDYABEY

 

 

Etiketler

Benzer Haberler

Başa dön tuşu
Kapalı