Hafta sonu hangi illerde yağış var? (14-15-16 Temmuz yurtta hava durumu)

Meteoroloji sağanak yağış uyarısında bulundu. Bugün ve hafta sonunda hangi illerde yağış bekleniyor? Hafta sonu yurtta hava durumu bilgileri ve haritalı hava sıcaklık dereceleri haberimizde.

Meteorolojiden edinilen son değerlendirmelere göre; Ülkemizin kuzey ve doğu kesimlerinin parçalı yer yer çok bulutlu, bu sabah ilk saatlerde Tekirdağ, Rize ve Artvin çevreleri ile İstanbul’un kuzey ve Kırklareli’nin kıyı kesimlerinin, öğle saatlerinden sonra Rize, Artvin, Kars, Ardahan ve Ağrı çevreleri ile Trabzon’un iç kesimlerinin kısa süreli ve yerel olmak üzere sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı, diğer yerlerin az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor.

HAVA SICAKLIĞI: Kuzey kesimlerde 2 ila 4 derece azalacağı, diğer yerlerde önemli bir değişikliğin olmayacağı ve ülkemiz genelinde mevsim normallerinin üzerinde seyredeceği tahmin ediliyor.

RÜZGAR: Genellikle kuzey ve kuzeydoğu, Akdeniz kıyı kesimi ile güneydoğu kesimlerde batılı yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette eseceği tahmin ediliyor.

KUVVETLİ RÜZGAR UYARISI: Rüzgarın; Marmara ve Kuzey Ege kıyılarında kuzey ve kuzeydoğu, Güney Ege’de kuzey ve kuzeybatı yönlerden kuvvetlice (30-50 km/sa) eseceği tahmin edildiğinden meydana gelebilecek olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

BÖLGELERİMİZDE HAVA

MARMARA
Parçalı, yer yer çok bulutlu, bu sabah ilk saatlerde Tekirdağ çevreleri ile İstanbul’un kuzey ve Kırklareli’nin kıyı kesimlerinin kısa süreli ve yerel olmak üzere sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Rüzgarın; kuzey ve kuzeydoğu yönlerden kuvvetlice (30-50 km/sa) esmesi bekleniyor.
BİLECİK °C, 32°C Parçalı ve az bulutlu
BURSA °C, 33°C Parçalı ve az bulutlu
ÇANAKKALE °C,34°C Parçalı bulutlu
ISTANBUL °C, 31°C Parçalı ve çok bulutlu, bu sabah ilk saatlerden itibaren kuzey kesimleri kısa süreli ve yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı

EGE

Az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor. Rüzgarın; öğle saatlerinden sonra Kuzey Ege kıyılarında kuzey ve kuzeydoğu, Güney Ege’de kuzey ve kuzeybatı yönlerden kuvvetlice (30-50 km/sa) esmesi bekleniyor.
A.KARAHISAR °C, 34°C Az bulutlu ve açık
DENİZLİ °C, 40°C Az bulutlu ve açık
IZMIR °C, 38°C Az bulutlu ve açık
KÜTAHYA °C, 32°C Az bulutlu ve açık

AKDENİZ 

Az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor.
ADANA °C, 36°C Az bulutlu ve açık
ANTALYA °C, 36°C Az bulutlu ve açık
BURDUR °C, 38°C Az bulutlu ve açık
MERSİN °C, 33°C Az bulutlu ve açık

İÇ ANADOLU

Az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor.
ANKARA °C, 33°C Az bulutlu ve açık
ESKİŞEHİR °C, 31°C Az bulutlu ve açık
KARAMAN °C, 33°C Az bulutlu ve açık
KAYSERİ °C, 33°C Az bulutlu ve açık

BATI KARADENİZ

Az bulutlu ve açık, kıyılarının yer yer parçalı bulutlu geçeceği tahmin ediliyor.
BOLU °C, 28°C Az bulutlu ve açık
KARABÜK °C, 30°C Az bulutlu ve açık
SİNOP °C, 27°C Az bulutlu ve açık
ZONGULDAK °C, 25°C Parçalı ve az bulutlu

ORTA ve DOĞU KARADENİZ

Parçalı, yer yer çok bulutlu, Rize ve Artvin çevreleri ile öğle saatlerinde Trabzon’un iç kesimlerinin kısa süreli ve yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.
GÜMÜŞHANE °C, 30°C Parçalı bulutlu
SAMSUN °C, 27°C Parçalı ve az bulutlu
TOKAT °C, 31°C Parçalı ve az bulutlu
TRABZON °C, 27°C Parçalı, yer yer çok bulutlu, öğle saatlerinde iç kesimleri kısa süreli ve yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı

DOĞU ANADOLU

Az bulutlu ve açık, kuzeydoğu kesimlerinin parçalı yer yer çok bulutlu, öğle saatlerinden sonra Kars, Ardahan ve Ağrı çevrelerinin kısa süreli ve yerel olmak üzere sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.
ARDAHAN °C, 25°C parçalı yer yer çok bulutlu, öğle saatlerinden sonra kısa süreli ve yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı
ELAZIĞ °C, 37°C Az bulutlu ve açık
ERZURUM °C, 30°C Parçalı ve az bulutlu
VAN °C, 27°C Parçalı ve az bulutlu

GÜNEYDOĞU ANADOLU

Az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor.
ADIYAMAN °C, 41°C Az bulutlu ve açık
DIYARBAKIR °C, 39°C Az bulutlu ve açık
GAZİANTEP °C, 38°C Az bulutlu ve açık
MARDİN °C, 37°C Az bulutlu ve açık

14 TEMMUZ CUMA HAVA DURUMU

15 TEMMUZ CUMARTESİ HAVA DURUMU

16 TEMMUZ PAZAR HAVA DURUMU

YORUMLAR

Henüz hiç yorum yapılmamış.

BENZER HABERLER

YENİ HABERLER

© Copyright 2017 Medyabey. Tüm görsel ve metin kaynak hakları saklıdır. - [email protected]