Hacker grubu Anonymous’un ‘uzaylılar’ iddiası NASA tarafından doğrulanacak mı?

Ünlü hacker grubu Anonymous’un son açıklaması büyük yankı uyandırdı. NASA’nın Uzaylılar hakkında bir açıklama yapacağını söyleyen Anymous haklı mı? NASA konuyla ilgili bir açıklama yapacak mı? Dünyada uzaylılar var mı? Anonymous neye dayanarak böyle bir açıklama yaptı?

Dünyaca ünlü hacker grubu Anonymous, NASA’nın yakın zamanda keşfedilen bir uzaylı yaşamına ilişkin açıklama yapacağını duyurdu. Peki Anonymous bu iddiaları neye dayanarak ve neden ortaya attı?

Anonymous NASA ile ilgili bir yeni video yayınladı. Bu videoda yer alan iddiaya göre; NASA’nın sözcülerinden Profesör Thomas Zurbuchen’in ABD Bilim, Uzay ve Teknoloji komitesi toplantısında söz alarak, Dünya dışı karasal yaşamın, yani uzaylıların varlığını ilan ettiği ileri sürülüyor.

Anonymous’un açıkladığına göre Zurbuchen konuşmasında, “Medeniyetimiz, evrendeki yabancı hayatın kanıtlarını keşfetmenin eşiğinde” dediği bildirildi. Uzaylı yaşamı arayan tüm farklı faaliyetleri ve misyonları dikkate alarak, tarihteki en derin, keşfedilmemiş keşiflerden birini yapmanın eşiğindeyiz” ifadelerini kullandı.

İlk olarak kendi Güneş Sistemimiz içerisinde uzaylıları arayan NASA, daha sonrasında Kepler uzay teleskobu ile işi Güneş Sistemimizin dışına taşımız ve daha önceden de yine uzay araştırmaları adına tarihi bir açıklama niteliğinde olan, Dünyamız benzeri yeni 9 gezegenin bulunduğunu duyurmuştu. Bu duyuruyu ise uzayda bazı gezegenleri etrafında olan ve doğal yollar ile oluşamayacak şekildeki mega yapılar izlemişti. Hatta bu yapıların uzaylılar tarafından inşa edilmiş olabileceği gündeme gelmişti.

Bu açıklamaların temelinde, NASA’nın Bilim Misyonu Müdürlüğü’nde yönetici olarak görevlendirilen Thomas Zurbuchen’in bir eğitim esnasında yaptığı şu açıklamalar var: “Uzaylı yaşamın kanıtları için özel olarak araştıran farklı faaliyetleri ve misyonları göz önüne alarak, tarihin en derin ve eşi görülmemiş keşiflerinden birini hazırlama eşiğindeyiz.” Ancak bu açıklamalar da durum için yeterli bir kanıt teşkil etmiyor. Gözler iddia edilen o Nasa açıklamasında…

YORUMLAR

Henüz hiç yorum yapılmamış.

BENZER HABERLER

YENİ HABERLER

© Copyright 2017 Medyabey. Tüm görsel ve metin kaynak hakları saklıdır. - [email protected]