Güntekin Onay’dan Beşiktaşlı futbolculara ayar

Beşiktaşlı futbolcuları sert bir biçimde eleştiren NTV’nin spor spikeri Güntekin Onay’a büyük destek…Katıldığı bir radyo programında Beşiktaşlı futbolcuları kıyasıya eleştiren Güntekin Onay’a sosyal medyadan büyük destek geldi.

Süper Lig’deki şampiyonluk yarışını değerlendirirken Beşiktaş’ın son haftalardaki performansını da değerlendiren Güntekin Onay, sert konuştu. Başarılı spiker, özellikle Beşiktaşlı futbolcular için;  “Para almaya gelince, Lamborgini ile gezerken stres yaşamıyorsun, maçta stres yaşıyorsun, 5 puan öndeyken ağlıyorsun. Böyle bir şey olamaz. Bu taraftara yazık. Beşiktaş şampiyon olsun diye buralara kadar gelmişsiniz.” diye konuştu.

“BÖYLE BİR ŞEY KABUL EDİLEMEZ”

Akhisar Belediye maçında kulübede ağlayan Serdar Kurtuluş’a atıf yapan Güntekin Onay şöyle konuştu:

”Beşiktaş 3 puan önde ve çok ciddi bir avantajı var. Bu durumda rakibin baskı altında olması lazım. Beşiktaş hata yapabilir belli olmaz. Fenerbahçe’li Volkan Demirel 5 paun gerideyken takım arkadaşlarına şampiyon olacağız diyor. Beşiktaş’ın oyuncusu 5 puan öndeyken ağlıyor. Böyle bir şey olamaz, kabul edilemez. Muhtemelen Fenerbahçe şampiyon olamayacak ama Beşiktaş bu psikolojiyle başarılı olamaz. Bu oyuncular bu stresle oynayamaz.”

 

“LAMBORGİNİ İLE GEZERKEN NEDEN STRES YAŞAMIYORSUN”

Beşiktaşlı futbolcuların şampiyonluk stresi yaşamalarını eleştiren Onay; “İngiltere’nin lideri neden böyle sıkıntılar yaşamıyor. Onların oyuncuları bizimkilerden daha amatör. İyi çalışan adam stres yaşamaz. Eksikliği olanlar stres yaşar. Bu stresi yaşayanlar da Beşiktaş forması giyemez, giymesin zaten. Stres yaşamayanlar gelsin.”

Profosyonel hayatın acımasız olduğunu söyleyen Onay; ” Para almaya gelince, Lamborgini ile gezerken stres yaşamıyorsun, maçta stres yaşıyorsun, 5 puan öndeyken ağlıyorsun. Böyle bir şey olamaz. Millet aç geziyor otobüste, metrobüste sabah kalkıyor 6’da işlerine gidiyor. Sen 1 milyonluk araba ile dolaşıyorsun sonra ağlıyorsun. Bu taraftara yazık. Beşiktaş şampiyon olsun diye buralara kadar gelmişsiniz.” diye konuştu.

“BEŞİKTAŞ CAMİASI KENDİNE GÜVENMİYOR”

Beşiktaş’ın beraberlik hakkının olduğunu söyleyerek bunu büyük bir avantaj olarak değerlendiren Onay, Beşiktaş’ın  çok büyük fırsatlar teptiğini ancak bununla birlikte 3 puanın çok büyük bir avantaj olduğunu dile getirdi.

Beşiktaşlı futbolcuların Kayseri ve Osmanlı Spo’u yeneceğiz demelerinin lazım geldiğini anlatan Onay,  “Onlar çıkıp ağlıyor, gerçekten yazık. Beşiktaş camiası kendine güvenmiyor. Fenerbahçe camiası ise sanki lidermişcesine kendine güveniyor.” dedi.

Trabzonspor’un da içinde bulunduğu durumun psikolojik olduğunun altını çizen Güntekin Onay; ” Yıllardır Fenerbahçe’yi yenemiyorlar. Fenerbahçe yaşanan spor dışı olayların stresine rağmen çıkıp rahat bir şekilde 4 gol atıyor. Beşiktaşın yapamadığı bu işte. Şenol hoca bile stresli, heyecanlı. Barcelona’da heyecanlı ama heyecanlarını yeniyorlar. Bu profosyonellikte böyle hatalar yapılamaz.” diye konuştu.

“AĞLAMAK SAÇMALIKTIR””

Onay, konuşmasının son bölümünde “Beşiktaş bireysel hatalardan çok gol yiyor. Necip ve Serdar’ın ağlamaları hiç hoşuma gitmedi. 5 puan öndeki bir adam neden ağlar aklım almıyor. Şampiyonluğu kaybedersin ağlarsın da bu durumda ağlamak saçmalıktır. Kulüp’ten mutlaka ceza gelmeli bu duruma. Kaldıramıyorsan o formayı giymeyeceksin diyen birileri çıkmalı. Ağlayan adamlar yüzünden şampiyonluk verilmez” ifadelerine yer verdi.

GÜNTEKİN ONAY’A SOSYAL MEDYADAN TAM DESTEK

Bu sözlerden sonra Güntekin Onay’a sosyal medyadan büyük bir destek geldi. Başarılı spor spikerine tam destek veren Beşiktaşlı taraftarlar Onay’ın açıklamalarına açıkça destek verdiler.

Güntekin Onay çok geçmeden Twitter’da çok konuşulanlar listesine girmeyi başardı.

Sosyal medyada Onay gibi Beşiktaşlı futbolcuların fazlalığı dikkat çekti.

YORUMLAR

Henüz hiç yorum yapılmamış.

BENZER HABERLER

YENİ HABERLER

© Copyright 2017 Medyabey. Tüm görsel ve metin kaynak hakları saklıdır. - [email protected]