Güneydeki yüksek fiyatlar Hürriyet’in gurme-yazarı Vedat Milor’u bile isyan ettirdi

Yaz geldi ve tatil sezonu açıldı. Özellikle de Güney sahil şeridimizdeki gözde tatil mekanlarında fiyatların ateş pahası olmadığını bilmeyen yok. Hürriyet’in ünlü gurme-yazarı Vedat Milor’un bile şimdiden fiyatlar gözünü korkutmuş durumda.

Kelebek ekindeki köşesinde yüksek fiyatları değerlendiren Vedat Milor’un kullandığı başlık durumu yeterince özetliyor aslında: “Güneyde bir ton para dökeceğime Avrupa’ya giderim!”

HAZİRAN-EYLÜL DÖNEMİ FİYATLAR ZİRVEDE

vedat-milor

Ülkenin en gözde tatil beldelerindeki fiyatları çok yüksek bulan Vedat Milor, “Haziran-eylül arası buralara gitmeyi düşünmüyorum. Fiyatlar benim gücümü aşıyor.” itirafında bulundu. Milor, çareyi en azından Haziran-Eylül arasında bu yörelere gitmemekte bulmuş.

Yazı; yılların ünlü gurmesi, televizyoncusu Vedat Milor, “fiyatlar benim gücümü aşar” diyorsa vatandaş ne yapsın yorumlarına neden oldu.

“FİYATLAR BENİM GÜCÜMÜ AŞIYOR!”

İşte, ünlü gurmenin yazısından bir bölüm:

 

Yazın Akdeniz  ya da Ege tatili planlıyor musunuz? Datça, Fethiye, Bodrum, Gümüşlük, Alaçatı, Marmaris, Çeşme, Kaş ya da Kalkan…

Hepsi ayrı açıdan güzel.

Bodrum’da Orfoz belki de ülkedeki uluslararası standarttaki tek kabuklu deniz ürünü bulunabilen yer. Alaçatı’da Agrilia, Alancha ve Asma Yaprağı sevdiğim lokantalar. Leyla Tabrizi, kız kardeşi Sara ve Aktuğ Birinci bu sene Su’dan’da perşembe-pazar arasıakşam yemeği sunacaklarmış. Gerçekten merak ediyorum.

***

Ama merakım kursağımda kalacak. Haziran-eylül arası buralara gitmeyi düşünmüyorum. Fiyatlar benim gücümü aşıyor.

Özellikle adam gibi havalandırması olan oteller çok pahalı. Bir-iki hafta içinde yazacağım İspanya’nın kuzeyinde Asturias bölgesinde çok konforlu ve kaplama değil gerçek taş ve altı odalı bir butik otelde, beş gün kalıp, iyi kahvaltı dahil 373 euro ödedik. Günlüğü 75 euro.

Bodrum-Torba’da geçen yaz bana tavsiye edilen bir butik oteli aradım. Bana özel fiyat: Günlüğü 750 euro!

 

YORUMLAR

Henüz hiç yorum yapılmamış.

BENZER HABERLER

YENİ HABERLER

© Copyright 2017 Medyabey. Tüm görsel ve metin kaynak hakları saklıdır. - [email protected]