GÜLŞEN’İN BİR BESTESİ KAÇ PARA?

Son yılların belki de beste konusundaki en verimli dönemini yaşıyor başarılı popçu Gülşen. Hem kendi seslendirdiği hem de önemli isimlere verdiği bestesini yaptığı şarkılar dilden dile dolaşmaya devam ediyor. Mustafa Sandal’ın geçtiğimiz günlerde video klip çektiği “Tesir Altında” şarkısının da bestesi Gülşen’e ait. Bu şarkıyla Mustafa Sandal, ilk olarak kendi bestesi olmayan bir şarkıyı seslendirdi.  Peki başarılı yorumuyla olduğu gibi başarılı besteleriyle de alkışı hakeden Gülşen, bestelerini kaç paraya veriyor?

 

Son dönem besteleri kapış kapış giden Gülşen, Türkiye’de beste denilince ilk akla gelen Sinan Akçıl, Serdar Ortaç ve Soner Sarıkabadayı’ya aldığı ücretle fark attı.

Bugüne kadar Hadise, Bülent Ersoy, Petek Dinçöz, Murat Dalkılıç ve Sibel Can gibi ünlü isimlere beste veren Gülşen; Mustafa Sandal’ın‘ Tesir Altında’ isimli şarkısıyla da yaza damgasını vurdu. Ebru Gündeş’in yeni albümü için iki şarkı veren ünlü şarkıcı, Sibel Can, Murat Boz ve Aşkın Nur Yengi içinde beste hazırladı. Hayatında en önemli şeyin müzik olduğunu belirten Gülşen, “Beste yapmak, söz yazmak Allah’ın verdiği bir armağandır. Müziğimle insanların hayatlarına giriyorum” diye konuştu.

BİR BESTESİ 50 BİN LİRA

Besteleri kapış kapış giden Gülşen, her bir bestesini 50 bin TL’ye vererek, Sezen Aksu ve Nazan Öncel gibi isimlerin kategorisine yaklaştı. Son yıllarda şarkıcılığından çok besteci kimliğiyle öne çıkan Gülşen, aldığı beste ücretiyle müzik dünyasının önemli bestecileri arasında sayılan Sinan Akçıl, Serdar Ortaç ve Soner Sarıkabadayı’ya fark attı.

KAÇ PARA ALIYORLAR?

Ajda Pekkan, Emel Sayın, İbrahim Tatlıses ve Hande Yener gibi birçok ünlü isme parça veren Sinan Akçıl, besteleri karşılığında 35 bin TL alıyor. Akçıl’ı 30 bin TL ile son dönemde popülerliğini artıran Soner Sarıkabadayı takip ediyor. Bir zamanlar parça alabilmek için kapısında kuyruklar olan Serdar Ortaç ise besteleri karşılığında 30 bin lira istiyor.

OKAN IŞIK – BUGÜN GAZETESİ

YORUMLAR

Henüz hiç yorum yapılmamış.

BENZER HABERLER

YENİ HABERLER

© Copyright 2017 Medyabey. Tüm görsel ve metin kaynak hakları saklıdır. - [email protected]