Gülşen Dan Dan klibini müstehcen bulan RTÜK’ü dava ediyor

Popçu Gülşen, Dan Dan şarkısına ceza kesen RTÜK’e dava açmaya hazırlanıyor. RTÜK Dan Dan klibiyle ilgili yazdığı raporada  Gülşen’in klipte canlandırdığı karakter için “escort kız” imasında bulunmuştu.

Gülşen ‘Dan Dan’ şarkısının klibini yayınlayan kanallara kestiği ceza konusunda sert bir yazılı açıklama yaptı.  “RTÜK raporu kapsamında geçen ifadeler, şahsıma yönelik kabul edilemez derecede çirkin benzetme ve hakaret içermektedir” diye yazan Gülşen, “Görevlerini yasadan alan kuruluşların görevlerini yaparken, anayasal güvence altında olan kişilik haklarına saygılı olması yasal ve etik bir mecburiyettir. Gerekçe kısmında kaleme alınan ifadeler yüzünden kadınlık onuruma ağır bir saldırı gerçekleşmiştir.” açıklamasını yaptı.

RTÜK RAPORUNDA NELER YAZIYORDU?

Dan Dan’ın videosunda Gülşen’in giyindiği kıyafet için RTÜK raporunda, “Kırmızı mayoya benzeyen kıyafetiyle bedenini cesurca sergileyen şarkıcının yatağın üzerinde gösterdiği davranışlar, telefon ile arkadaşlık hizmeti veren kadınların reklam karelerine benzemektedir” ifadesine yer verilmişti.

Klipte Gülşen’in, üstü açık kırmızı bir arabayla otobanda ilerlerken yolda bekleyen genç bir erkeği de arabaya alması. Sonrasında ikilinin bir otele gitmesine de atıf yapılarak eleştirilmişti.

Ayrıca şarkının nakaratında da  “Öldürürüm kendimi dan dan dan’’şeklindeki sözler de RTÜK’ün eleştirisine neden olmuş, bu ifadeden istediğini elde edemeyince silahla kendini vurma mesajı verdiği; bu sözlerin de çocuk ve gençleri olumsuz etkileyeceği ifadelerine yer verilmişti.

DAVA AÇMAYA HAZIRLANIYOR

Şarkıcı Gülşen, anayasal güvence altında olan şeref ve saygınlığın korunması maddesinden bahsederek açıklamasının devamında “Hiçbir hukuki kurumun şahsımı aşağılayıcı benzetmelerle toplum önünde küçük düşürme hak ve yetkisinin olmadığını belirtirim. Şahsıma hakaret yolunu seçen kurum üyeleri hakkında yasal yollara başvuracağımı kamuoyunun bilgisine sunarım” ifadesine yer verdi.

gulsen-dan-dan-aciklama

 

YORUMLAR

Henüz hiç yorum yapılmamış.

BENZER HABERLER

YENİ HABERLER

© Copyright 2017 Medyabey. Tüm görsel ve metin kaynak hakları saklıdır. - [email protected]