Televizyon

Gülbin Tosun haberci olmasaydı hangi mesleği yapardı?

Fox TV haber spikeri Gülbin Tosun, İstanbul Daysguide dergisi ile yaptığı röportajda kendisiyle ilgili bilinmeyenleri anlattı. Başarılı sunucu “yeniden dünyaya gelsem yine haberci olmayı tercih ederdim” demekle birlikte kendisini mutlu edebilecek diğer ilginç mesleğini de açıkladı.

GÜLBİN TOSUN HABERCİ OLMASAYDI..

Gülbin Tosun,  “Her ne kadar yıpratıcı bir meslek de olsa evet haberci olmayı yine isterdim. Ama bazen aklıma gelmiyor değil. Ben görsel anlamda yaratıcı bir insanım. Tasarımcı olabilirdim. Moda alanından, mimariye teknolojiye geniş bir yelpazede başarılı olabilirim ve büyük keyif alırım diye düşünüyorum ki aslında eğitim alabilirsem belki hala mümkün olabilir bu.” diye konuştu.

“HAYVANLARLA İLGİLİ BİR İŞ BENİ MUTLU EDERDİ”

Başka bir habercilik/spikerlik mesleğinin dışında hangi mesleği yaparken mutlu olabileceği konusunda da düşüncelerini aktaran Tosun, bu mesleğin hayvanlarla ilgili olacağını söyledi.

Gülbin Tosun; “Bir de bugünkü Gülbin şimdiki mesleğini yapmıyor olsa hangi meslekte mutlu olurdu diye sorsanız o hayvanlarla ilgili bir iş olurdu. Kendimi bildim bileli tüm hayvan türlerinden büyülenmişimdir adeta. Büyük bir sevgi, şefkat hisseder, merak duyarım dünyalarına” dedi.

GÜLBİN TOSUN KİMDİR?

Gülbin Tosun, 1977 yılında İstanbul’da doğdu. İstanbul Üniversitesi ve London School of Business Studies Marketing bölümünde okudu. TV programcısı, spiker ve sunucu olan Gülbin Tosun,  Reuters haber ajansında staj yaptı. Mesleğe 1995 yılında Kanal E’de başlayan Tosun, burada 4 yıl çalıştıktan sonra spikerlik kariyerine Show TV’de devam etti. Show TV’de bir yıl çalışan başarılı spiker Kanal D’ye transfer oldu. Sky TV’de bir dönem çalışan Tosun 2010 yılından itibaren Fox TV’de yapmaya başladı.

 

 

Etiketler

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı