Medya

Gözaltına alındıktan sonra serbest bırakılan Oda TV Haber Müdürü Barış Terkoğlu’ndan açıklama

Oda TV haber müdürü Barış Terkoğlu’nun gözaltına alındığı haber veriliyor. Terkoğlu’nun gözaltına alınma nedeni Beşiktaş Belediyesi’ne dair bir haberden dolayı hakkında açılan bir dava olduğu öğrenildi. İfadesi alınan Terkoğlu’nun serbest bırakıldığı öğrenildi.

SERBEST BIRAKILDI

Barış Terkoğlu, hakkında yakalama kararı olduğu gerekçe gösterilerek gözaltına alındı. Terkoğlu’na, Fatih Şehit Teyfik Fikret Erciyes Polis Merkezi’nde yeterli personel olmadığı gerekçesiyle, ifadesinin alınması için mahkemeye yarın götürüleceği söyleniyordu. Barış Terkoğlu’nun, ifadesini verdikten sonra serbest bırakıldığı haber veriliyor.

Terkoğlu, serbest bırakıldıktan sonra şu açıklamayı yaptı;

” “Benim hakkımda şikayetçi olan Cumhuriyet Halk Partili olan Beşiktaş Belediyesi eski başkan yardımcısı. Ben daha önce o belediyedeki yolsuzluk dosyalarını haberleştirmiştim. Bu da onlardan bir tanesiydi. Nitekim hem şikayetçisi hem olayı raporlaştıran da aynı partinin üyeleriydi. Olayın sonunda da Belediye Başkanı ve yardımcıları da açığa alındı, şikayetçi de dahil. Dava dosyası devam ederken hakkımda yakalama kararı çıkarılmış oldu.

Odatv sorumlu haber müdürü olmam nedeniyle başka dosya nedeniyle ifade vermeye gittim. Öğleden beri bu süreci aşmak için çaba sarf ettik ve belli bir süre gözaltında kaldım. Şu anda da mahkemede ifade vererek serbest bırakıldım. “

Etiketler

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün