Google’dan Türkiye ve Belçika için terör hamlesi bedava hangouts

Dev arama motoru Google bu hafta yaşanan Türkiye ve Belçika’daki terör saldırılarının ardından Hangouts uygulaması üzerinden yapılan aramaları bugünden itibaren bedava yaptı.

Google’ın,  resmi Twitter hesabından yaptığı açıklamaya göre; 23 Mart (bugün) itibariyle Hangouts veya Google Voice üzerinden yapılan ‘sabit telefon’ aramaları bedava oldu. Hangouts’un iOS, Android veya masaüstü sürümü aracılığı ile haber alma özgürlüğü adına ücretsiz aramalar yapabilmenin mümkün olduğu belirtildi. Buna ilaveten Google Now kartlarında hükümetin oluşturduğu kriz merkezine nasıl ulaşılabileceği ile ilgili bilgilere de yer veriyor. Ancak uygulamaya cep telefonlarının dahil olmadığı belirtildi. Cep telefonlarını aramalarında google’ün ücretli tarifesi geçerli olmaktadır.

Google Hangouts nedir, ne işe yarar?

Google Hangouts ile herhangi bir sabit numarayı dilediğiniz yerden bedava arayabiliyorsunuz. Google, dünyanın en çok kullanılan mobil işletim sisteminin sahibi olmanın avantajıyla pazarı ele geçirmek için hem metin tabanlı mesajlaşma hem de video-konferans özellikleri sunan yeni hizmeti Hangouts’u kullanıcılarına sunmuştur.

Hangouts hem yazarak mesajlaşma, hem de (aynı anda 10 kişiye kadar) video konferans yapma fırsatını sunan muhteşem bir uygulama. Hangouts ile arkadaşlarınızla birbirinize fotoğraf gönderebilir, yaptığınız video görüşmesini aynı anda kaydedip, daha sonra Youtube’dan yayınlama şansı da var. Hangouts her platformda kullanılabilir. Sadece telefonla değil, masaüstü ya da dizüstü bilgisayardan Gmail ve Google+ arayüzlerine girerek, Android ya da iOS cihazlarda kendi uygulamasını kullanarak, yine aynı platformlarda Google+ uygulamasının içinden hatta Chorme eklentisi ile sadece tarayıcı açıkken bile sohbet etme şansına sahipsiniz.

YORUMLAR

Henüz hiç yorum yapılmamış.

BENZER HABERLER

YENİ HABERLER

© Copyright 2017 Medyabey. Tüm görsel ve metin kaynak hakları saklıdır. - [email protected]