Google’dan Haberler uygulaması ile ilgili yeni karar

Google, yeni “Google Haberler “uygulamasına el atıyor. Google, böylece  haberler ile ilgili kullanıcı deneyimini daha iyi bir hale getirmeyi planlıyor. Google’ın Haberler uygulamasının hem tasarımını yenilemesi hem de işlevinin arttırılması gündemde. Google’ın birçok hizmetinin yeni “Google Haberler” uygulaması içerisinde bir araya getirileceği öğrenildi.

HABER DENEYİMİ DAHA FONKSİYONLU HALE GELECEK

Google’ın Google Haberler uygulamasını yenilemesindeki asıl nedenin Google’ın var olan haberlerle ilgili tüm hizmetlerini bir araya toplamak istemesi olduğu konuşuluyor. Böylece Google, tüm haber hizmetlerini bir araya toplayarak kullanıcılara daha kolaylaştırılmış ve iyileştirilmiş bir deneyim sunacak.

AMP SAYFALAR ÖNE ÇIKACAK

Google Haberler; Google Gazetelik ve YouTube’un haberler bölümü bir araya getirecek. Google Gazetelik uygulamasının fonksiyonlarının Google Haberler’e taşınması ile birlikte de kapatılması bekleniyor. Ayrıca yayıncıların üretmiş olduğu içerikleri, Google platformunda daha hızlı yüklemek için hızlandırılmış Mobil Sayfaları (AMP) teknolojisini kullanacak.

VİDEOLU HABERLER REVAÇTA OLACAK

YouTube gibi dev bir video mecrasına sahip olması, Google’ın bu konuda elini oldukça güçlendiriyor. Bu sayede videolu haberler, yayıncılar tarafından daha kolay üretebilecek; kullanıcılar tarafından da daha kolay tüketilebilecek.

Apple’ın da yakın zamanda benzer bir uygulama ile karşımıza çıkacağını düşündüğümüzde, Google ve Apple arasındaki rekabetin uygulamalar tarafında da artacağı tahmin ediliyor.

 

YORUMLAR

Henüz hiç yorum yapılmamış.

BENZER HABERLER

YENİ HABERLER

© Copyright 2017 Medyabey. Tüm görsel ve metin kaynak hakları saklıdır. - [email protected]