Google Translate yeni güncellemesiyle daha iyi Türkçe çeviri yapıyor! İşte o yenilikler…

Google’ın dikkat çeken hizmetlerinden birisi olan Google Translate yeni güncellemesiyle dikkatleri üzerine çekti. Translate yeni güncellemesiyle daha iyi Türkçe çeviri yapabiliyor.

Google tarafından geliştirilen Google Translate yeni güncellemesiyle dikkatleri üzerine çekmeyei başardı. Google Translate Türkçe konusunda artık daha iddialı. Yeni güncelleme ile Türkçe konusunda kendini geliştiren Google Translate’in performansının ilerleyen günlerde neler olacağını göreceğiz.

GOOGLE’IN CEO’SU SUNDAR PİCHAİ YENİLİKLERİ GURURLA PAYLAŞTI

Google’ın CEO’su Sundar Pichai Londra’daki Google Story etkinliğinde konuşma yaptı. Pichai, çeviri sistemleri ile ilgili yeniliklerini gururla paylaştı. Sundar Pichai yeni geliştirdikleri Nöral Makine Çevirisi ile ilgili şu sözleri kaydetti:

“Nöral sistem, bütün cümleleri birer birer çevirmek yerine bir defada çevirerek bu kapsamlı içeriği, en yakın çeviriyi bulabilmek için uygun bir dilbilgisi ile insan konuşmasına benzer şekilde yeniden ayarlıyor. Böylece her cümleyi anlamak daha kolay olduğundan çevrilmiş paragraflar ve makalelerin okunması çok daha kolay hale geliyor. Nöral Makine Çevirisi uçtan uca öğrenme sistemi ile sürekli kendini yenileyerek daha doğal çevirilerin yapılmasını mümkün hale getiriyor”

Şimdilik bu yeni sistem çeviriyi İngilizce, Fransızca, Almanca, İspanyolca, Portekizce, Çince, Japonca, Korece ve Türkçe dillerinde aktif hale getirildiğini müjdeleyen Pichai ileriki aşamada hedefin 103 dilde bu sistemi kullanabilmek olduğunu da söyledi.

YORUMLAR

Henüz hiç yorum yapılmamış.

Sorry, comments for this entry are closed at this time.

BENZER HABERLER

YENİ HABERLER

© Copyright 2017 Medyabey. Tüm görsel ve metin kaynak hakları saklıdır. - [email protected]y.com