Google fotoğraf yazılımı artık ücretsiz

Google daha önce 150 dolar (yaklaşık 450 lira) olan Nik Collection için artık ücret almıyor. Nik Collection bedava oldu. Bugüne kadar 150 dolar fiyatla satılan fotoğraf düzenleme araçları ile neler yapılabilir detaylar haberimizde.

Google’dan Adobe Photoshop kulluncılarına müjdeli bir haberle geldi. Daha önce 150 dolar civarında bir ücretle satın alınarak indirilen Nic Collection eklentisini artık hiçbir ücret ödemeden indirip, keyifle kullanabileceksiniz. Konuyla ilgili bir duyuru yapan Google ilgili açıklamasında şunları belirtti: ” Mobil platformlar için Google Photos ve Snapseed’in de dahil olduğu gelişmiş fotoğraf düzenleme araçlarına yönelik uzun vadeli yatırımları çerçevesinde Nik Collection masaüstü süitinin ücretsiz hale getirmeye karar verdik.” Nik Collection’ı 2016 içerisinde daha önce parayla satın alım yapan kullanıcılara da paralarını geri ödeyeceğini belirtti. Ancak 2016’dan önce eski sürümlerini satın alan kişilerin para iadesi alamayacakları belirtildi.

Nik Collection nedir?

Nik Collection Adobe Photoshop gibi fotoğraf düzenleme araçlarına yardımcı özellikler katan bir eklentinin ismidir. Nik Collection eklentisinin kurulmasıyla birlikle Photoshop’a eşsiz başarılı özellikler katma şansına ulaşırsınız. Örneğin fotoğrafların renk değerlerini ayarlamak HDR özelliği katmak, keskinleştirmek, ışıklar eklemek gibi. özellikler Nik Collection ile birlikte geliyor.

Snapseed’in arkasındaki isim olan ve aynı zamanda Adobe Photoshop ve Lightroom’a birçok başarılı eklenti geliştiren Alman merkezli Nik, 2012 yılında Google tarafından satın alınmış ve birçok uygulaması ücretsiz olarak satışa sunulmuştu. Artık şirketin en gelişmiş eklenti paketi ücretsiz olarak kullanıcılara hizmet verecek.

Nik Collection eklentileri hangileri?
Birbirinden bağımsız olarak da kullanılabilen yedi adet eklenti içeren Google Nik Collection’ın eklentileri ”
Colour Efex Pro, HDR Efex Pro, Silver Efex Pro, Viveza, Dfine ve Sharpener Pro.Google ve en yeni eklentisi güçlü ve etkili retro efektlerle bilinen Efex Pro.”

YORUMLAR

Henüz hiç yorum yapılmamış.

BENZER HABERLER

YENİ HABERLER

© Copyright 2017 Medyabey. Tüm görsel ve metin kaynak hakları saklıdır. - [email protected]