Medyabey TVSosyal MedyaTeknoloji

Google for jobs ile nokta atışı iş bulma imkanı geliyor

İş arayanlar için teknoloji devi Google imdada yetişiyor. Google geçtiğimiz Salı “Google for Jobs” özelliğini ABD’de yayına aldığını açıkladı. Google dünyanın dört bir yanından kişiye uygun iş seçeneklerini ve lokasyonları size sunuyor.

Yani Google yine küratörlük görevini üstleniyor. Google iş arayanlara hizmet edeceği bu lokasyonda arama sonuçlarına Google Maps veritabanının sağladığı lokasyon ve benzeri bilgileri dahil etmeyi de planlıyor.

Google arama motoruna yazdığınız kriterler sonrasında pozisyonlara yönelik sonuçlar, “Güvenilir sitelerden” gelen yorum ve değerlendirmeleri de içeriyor. Teknoloji devi, sistemin olabildiğince geniş kapsamlı şekilde işleyebilmesi için LinkedIn, Glassdoor ve Facebook gibi mecralarla işbirliğine de gidiyor. Bununla birlite Google Alert sistemine benzer bir şekilde, kendine uygun pozisyonlar için bir uyarı sistemi oluşturmak da imkanlar arasında yer alıyor.

Google for jobs’ı kişiselleştirmek de mümkün!

Google for Jobs, doğru adayı doğru pozisyon ilanıyla eşleştirmek için Cloud Jobs API ile entegre bir şekilde çalışıyor. Böylece güçlü bir altyapı sağlayarak, iş arayanlara “Nokta atışı” imkan sunmaya hazırlanıyor. Google for Jobs şimdilik ABD’de hizmet veriyor.

Etiketler

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı