Gitmeye değer bir film: ikimizin Yerine… Filiz Özkol yazdı

Filiz Özkol, vizyondaki İkimizin Yerine filmini Medyabey için yorumladı. İşte o yazı…

Alkışlar İkimizin Yerine filmine

“Son günlerin en güzel aşk ve aile dramı olan bir film sinema severlerle bu hafta buluştu. Beni en çok mutlu eden olay, dünyada büyük bir siyasal kaos yaşanırken, dibimizde büyük çatışmalar varken; tüm acılarımıza rağmen Türk sineması büyük bir tırmanış gösteriyor.

Artık dünya sinemasında “Biz de varız” diyebileceğimiz ve rakiplerimizin arasında gururla ilerleyebileceğimiz filmler mevcut. ‘’İkimizin Yerine’’ filmi, yönetmenliğini Umur Turagay’ın, senaryosunu Pınar Bulut’un, yapımcılığını Tunay Vural’ın üstlendiği, başrollerinde Serenay Sarıkaya ve Nejat İşler’in bulunduğu 2016 yapımı bu film muhteşem bir performans kadrosu sergiliyor.

Özellikle SERENAY SARIKAYA uzun süredir Türk sinemasında kalabalık içinde yine de büyük bir boşluğun varlığını dolduran sade ve natürel oyunculuğuyla dikkat çekiyor. Sıfır makyajsız bir yüzle kamera karşısına geçerek, bir gençlik cesaretiyle oyunculuğun olması gereken noktasından yola çıkmış. Eski Fransız sinema yıldızlarının özlemini çektiğimiz bu günlerde pırıl pırıl bir ışıkla ‘’bende geliyorum’’ diyor.

Geçmişin JANE BİRKİN’İ daha sonra SOPHIE MARCEAU’ u anımsatan yüz ve fizik güzelliğiyle hak ettiği yere yavaş ve emin adımlarla yükseliyor. Filmi izlerken arada klasik Türk tiplemeleri olmasa kendinizi bir Fransız filmi izliyor konumunda hissedebilirsiniz. Filme damgasını vuran muazzam bir oyunculuk sergileyen sevgili ZERRİN TEKİNDOR’u ayakta alkışlamak gerekiyor.

Eskiden bir Zuhal Olcay’ımız vardı. “Dünden sonra yarından önce”, “Med Cezir Manzaraları” filmlerindeki çizdiği kompozisyonları hala zihinlerimizden silmemiz mümkün değil. İşte yeni bir Zuhal; Sevgili Zerrin.

Nejat İşler olağanüstü bir oyuncu. Geçirdiği sağlık sorunlarından sonra hala dimdik ayakta ve yine oyunculuğunu konuşturuyor.

Tüm kadro yerli yerinde ve her şeyiyle mükemmel bir sanat klasiği olan filmi ayakta alkışlamak gerekiyor. Emeği geçen herkese sinema severler adına teşekkür ederiz.

Sevgiler”

ASTROLOG FİLİZ ÖZKOL/MEDYABEY

YORUMLAR

Henüz hiç yorum yapılmamış.

Sorry, comments for this entry are closed at this time.

BENZER HABERLER

YENİ HABERLER

© Copyright 2017 Medyabey. Tüm görsel ve metin kaynak hakları saklıdır. - [email protected]