Geçen hafta Google’da en çok neler arandı? İşte o liste…

Geçen hafta Google’dan en çok aratılan konular internet kullanıcıları tarafından merak ediliyordu. Bizde sizin için o listeyi hazırladık. İşte geçen hafta Google’da en çok aranan konular…

1- 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı: Cumhuriyetin ilanının 93. yıl dönümü Google’da en çok yapılan arama oldu.

2- Saat kaç: Kış saati uygulamasının kalkması nedeniyle vatandaşların kafası oldukça karıştı. Zira Türkiye’nin bu yıl kış saati uygulamasına geçmemesi nedeniyle pek çok kişi akıllı telefondaki otomatik saat uygulamasıyla güne 1 saat erken başladı.

3- 675 Sayılı KHK: 675 ve 676 sayılı Kanun Hükmündeki Kararnameler resmi gazetede yayınlandı. Buna göre, 2’si general, 9’u pilot toplam 39 asker ile TBMM’den 3, MEB’den 31, AFAD’dan 1 personel, ihraç edilenler listesinden çıkarıldı. 10 bin 131 kamu görevlisi, görevinden çıkarıldı.

4- Caner Çalışır: Geçtiğimiz gün çoklu organ yetmezliği nedeniyle Gaziosmanpaşa’daki özel bir hastaneye kaldırılan ve yoğun bakım ünitesinde tedavi gören sosyal medya fenomeni Caner Çalışır’ın sağlık durumu iyiye gidiyor.

5- Antalya patlaması: Antalya Ticaret ve Sanayi Odası otoparkında 25 Ekim’de patlama meydana geldi. Can kaybının yaşanmadığı olayda, 10 kişi hafif şekilde yaralandı. ATSO Başkanı olayın terör saldırısı olduğuna ihtimal vermediklerini söyledi. Patlamayla ilgili haberlere de yayın yasağı getirildi.

6- Gülten Kışanak, Fırat Anlı: Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkanı Gültan Kışanak ve Diyarbakır Belediyesi Eş Başkanı Fırat Anlı, çıkarıldığı nöbetçi mahkeme tarafından tutuklandı. İki ismin gözaltına alınmasını protesto eden eski milletvekili Ayla Akat Ata da tutuklananlar arasında.

7- Burcu Binici, Ahmet Kayakesen: Oyuncu Burcu Binici, evlilik hazırlığı yaptığı sevgilisi Kertenkele’nin Murat Komiser’i Ahmet Kayakesen’in gizemli tavırlarından şüphelenip WhatsApp’ını karıştırdı. Burcu Binici sevgilisinin rol arkadaşı Yazmeen Baker’le yazışmalarını okuyunca da ilişkisini noktaladı.

8- Asit yağmurları: Meteoroloji Genel Müdürlüğü, Musul’un güneyinde bulunan kükürt üretim tesislerinin ateşe verilmesi sonucu oluşan zehirli gazların yağmurla birlikte yurtta etkili olacağı iddialarına ilişkin açıklama yaptı. Meteoroloji’nin açıklamasında “Bu gece tahminlere uygun olarak tekrar başlayan yağış ile dün kısmen taşınan gaz ilk etapta yere inmiştir. Yağışla birlikte rüzgar yön değiştirdiği için Musul üzerinden ülkemize doğru gaz taşınımı sona ermiş olup, bu geceye kadar devam edecek yağışlarda asit yağışı riski bulunmamaktadır” denildi.9- İtalya’da deprem: İtalya’nın orta kesimlerinde 6,6 büyüklüğünde deprem meydana geldi. Depremin büyüklüğü ilk olarak 7,1 olarak açıklanmıştı daha sonra 6,6 olarak düzeltildi.

9- İtalya’da deprem: İtalya’nın orta kesimlerinde 6,6 büyüklüğünde deprem meydana geldi. Depremin büyüklüğü ilk olarak 7,1 olarak açıklanmıştı daha sonra 6,6 olarak düzeltildi.

10- Ahmet Kaya: Ahmet Kaya 28 Ekim’deki ölüm yıldönümünde en çok aranan isimlerden biri oldu.

11- Murat Boz: Murat Boz, ailesiyle birlikte babası Cafer Boz’un yeni yaşını kutladı. Geceye ünlü şarkıcının sevgilisi Aslı Enver de katıldı.

12- Türk bayrağı: Cumhuriyetin ilanının 93. yıl dönümü nedeniyle Türk Bayrağı da Google’da en çok yapılan aramalardan biri oldu.

13- Pietro da Milano, Fatih Sultan Mehmet: “Heykeltraş Pietro da Milano’nun 2012 de yaklaşık 400 bin sterline müzayedeye çıkan madalyonu hangi padişahın bilinen ilk portesi vardır?” Sorusunun bir bilgi yarışmasında sorulması sonucu bu iki isim de Google aramalarında yer aldı.

14- Ali Koç: Fenerbahçe başkanlığı için aday olan Ali Koç da en çok aranan isimler arasında.

15- Adil Öksüz: Darbe girişimine ilişkin soruşturmada Akıncı Üssü’nde gözaltına alındıktan sonra salıverilen Adil Öksüz’ü arama çalışmaları Sakarya’da devam ediyor.

YORUMLAR

Henüz hiç yorum yapılmamış.

Sorry, comments for this entry are closed at this time.

BENZER HABERLER

YENİ HABERLER

© Copyright 2017 Medyabey. Tüm görsel ve metin kaynak hakları saklıdır. - [email protected]