Gazeteci Nuh Köklü basit bir tartışmaya kurban gitti

Gazeteci Nuh Köklü, Kadıköy’de arkadaşlarıyla kartopu oynarken, inanılmaz bir cinayete kurban gitti.

Kadıköy Yeldeğirmeni’nde yaşanan olayda gazeteci Nuh Köklü’nün arasında bulunduğu grup, dün akşam saat 22 sıralarında kartopu oynarken kar topunun bir dükkanın camına isabet etmesine sinirlenen esnaf adeta terör estirdi.

Sopa ile saldıran esnafın ilk saldırıdan sonra eline geçirdiği bir bıçakla yeniden saldırıya geçtiği esnada, yere düşen bir kişiyi kollamak isteyen Nuh Köklü’yü bıçakladığı haber veriliyor.

Haydarpaşa Numune Hastanesi’ne kaldırılan Nuh Köklü, tüm müdahalelere rağmen saat 24:00 sıralarında hayatını kaybettiği bildiriliyor.

Köklü’yü bıçaklayan ve aktarlık yaptığı öğrenilen saldırgan esnaf, Göztepe SSK Hastanesi’nde tedavi altına alındı. Nuh Köklü’nün arkadaşları, Köklü’nün dün sabah, kendisini öldüren esnaftan sokak kedileri için mama aldığını söylediler…Arkadaşları Nuh Köklü’nün son sözlerinin “Ne olur bu bir rüya olsun” dediklerini kaydettiler.

Gazeteci Nuh Köklü’nün böylesine basit bir sebeple öldürülmesi sosyal medyayı da ayağa kaldırdı. nuhköklü etiketi Twitter’da ilk sıraya yükseldi.

Yeldeğirmeni Dayanışması’ndan açıklama

Yeldeğirmeni Dayanışması yaptığı açıklamayla gazeteci Nuh Köklü’nün öldürülmesine ilişkin olaya açıklık getirdi ve Nuh Köklü anması için bu akşam saat 19:00’a çağrı yaptı. Açıklama şöyle:

Yoldaşımızı, canımızı, can arkadaşımızı, Nuh Köklü’yü yitirdik…

Yeldeğirmeni Dayanışması ve Forza Yeldeğirmeni’nden arkadaşımız Nuh Köklü’yü psikopat bir esnaf gözümüzün önünde katletti.

Altıyol Boğa’da saat 20:00’da “İç Güvenlik Paketi”ne karşı direnözgürlük nöbeti tuttuktan sonra mahallemize dönerken kar topu oynamaya başladık. Karakolhane Caddesi’ne geldiğimizde camına sadece bir kar topu isabet eden Aktar dükkanından çıkan KATİL küfürlü bir şekilde, camının kırılma ihtimali üzerine bağırmaya başladı.

Sakinleştirme çabamıza rağmen üslubunu değiştirmeyen KATİL “silahı getirir hepinizi öldürürüm, raporum var ertesi gün de elimi kolumu sallar çıkarım” diyerek dükkana koştu ve elinde bir beyzbol sopasıyla dışarı çıktı. Sopayı savurduğu anda elinden alıp olayı kapatmak için ısrar etmemize rağmen tekrar içeri koşup elinde ekmek bıçağıyla çıkan KATİL önce kendisini engellemeye çalışan kadın arkadaşımıza bıçağı savurdu ve şans eseri bıçak omzunun üstünden geçti. Onu itip erkek arkadaşımıza ulaşan KATİL bıçağı ile montunu kesti ancak yaralayamadı. Ardından karşı kaldırımda kalan başka arkadaşa yönelen KATİL çöp konteynırının arkasına onu sıkıştırıp itince NUH yardıma koştu ve KATİLE müdahale etti ve kayıp düştü. O esnada NUH’a dönüp doğrudan göğsüne saplayan KATİL ayağa kalkarak bıçağı önüne gelene savurmaya devam etti.

On onbeş adım atan NUH yere yığıldı ve sağlıkçı arkadaşımız tampon yapmaya başladı. Bu esnada psikopat halen “bana bir şey olmaz yarın çıkarım” diye bağırıyordu.

Arkadaşlarımız Nuh’u taksi ile hastaneye götürdüler. Bütün bu olanlara ve toplanan yaklaşık 150 kişinin kınamalarına rağmen küfürlerine, kadın arkadaşlara tacizlerine devam eden KATİL dükkana girip bıçağı ve ellerini yıkadıktan sonra telefonda sırıtarak biriyle konuşmaya başladı. Dışarı çıkıp önüne gelene küfür etmeye devam edince mahalleli psikopata müdahale etti ve bu esnada yere düşerken dükkanın kapısındaki camı kırıldı. Bunu açıklama nedenimiz, haberlerde sanki kartopu camı kırmış gibi takdim edilmesidir.

Gezi Direnişinden beri omuz omuza olduğumuz hayat dolu bir yoldaşımızı kaybetmenin hüznü ve öfkesiyle yazıyoruz bu satırları.

Bu bir nefret cinayetidir!

Neşe içinde kartopu oynayan, kadınlı-erkekli bir gruba duyulan nefretin sonucuydu bu olay.

Esnafa polislik yetkisi veren iktidarın yarattığı bir ölümdü… Tahammülsüz, psikopat bir toplumda bir devrimcinin bu kadar kolay ölmesini hazmedemiyoruz. Bu kadar kolay olmamalı!

O kadar canımız yanıyor ki anlatamayız…

Bu akşam saat 19:00’da NUH yoldaşın katledildiği Karakolhane Caddesi’nin girişinde karanfillerle anma yapacağız. Bizi bu zor günümüzde ne olur yalnız bırakmayın…

YORUMLAR

Henüz hiç yorum yapılmamış.

BENZER HABERLER

YENİ HABERLER

© Copyright 2017 Medyabey. Tüm görsel ve metin kaynak hakları saklıdır. - [email protected]