GANİ MÜJDE’DEN İLGİNÇ TESPİTLER

gani-mujde

CNN TÜRK’te yayınlanan ve Enver Aysever’in sunduğu “Aykırı Sorular” programa katılan Gani Müjde sektöre dair önemli tesbitlerde bulundu.

İşte o tesbitler:

– Dizilerin ratinglerinin % 50 si baştan kadın seyircilere verilir… Bu da melodram tarzının baskın olmasına neden oluyor. Kadınlar sadık seyircilerdir, çünkü kadınların dışarı çıkma şansı az. Erkekler öyle değil, kahveye gidiyorlar, maça gidiyorlar, paralı kanallara geçiyorlar, dizileri kolay unutuyorlar. Yani Televizyon kadın seyircisi ile var !

– Star oyuncuların artık rakamsal karşılıkları var. Benim oyuncu olarak kare ası’m Kenan İmirzalioğlu, Kıvanç Tatlıtuğ, Beren Saat ve Nurgül Yeşilçay. Birde katkılarıyla projeyi büyüten oyuncular vardır. Aynı zamanda iyi bir proje ile yükselen oyunculara Perran Kutman ve Özgü Namal’ı örnek verebilirim.

– Ben Antalya ön jürisindeyim (!) Hülya Avşar’ın Jüri Başkanlığının eleştirilerine çok katılamıyorum. Evet Hülya Avşar popüler bir kimlik ama Antalya Altın Portakal Film Festivali de popüler bir olaydır. Eğer bu olay olmasaydı, festival Eylül-Ekim aylarında medyada yer bulabilirdi. Hülya’nın festivalin bugünlerde çok konuşuluyor olmasına büyük katkısı olmuştur.

– Dizilerde politik mizah yapamazsınız çünkü yayına çıkana kadar onları keserler, bunun için yukarıdan bir talimat gelmesine de gerek yok, zaten politik mizahı kanallar riskli bir iş olarak görüyorlar. Ekranda olamayan politik mizah işi twitter ve sosyal medyada patladı.

– Türkiye’nin en iyi komedyeni Şener Şen’in ciddi projelerde ve rollerde oynamasına şaşırıyorum. Çevremizin komediyi hafif bulmasından dolayı, kendini daha saygın bir yere koyma düşüncesi olabilir diye düşünüyorum.

– Plastip Show tiplemelerini yayınlayacak hangi kanal olursa onlara bir yıl bedava dizi yapmaya hazırım !

Televizyongazetesi.com

YORUMLAR

Henüz hiç yorum yapılmamış.

BENZER HABERLER

YENİ HABERLER

© Copyright 2017 Medyabey. Tüm görsel ve metin kaynak hakları saklıdır. - bilgi@medyabey.com