Dizi TV

Game of Thrones’un final sezonu hayranlarını hayal kırıklığına uğrattı

Dünyada milyonlarca hayranı bulunan Game of Thrones dizisi final sezonuyla büyük bir hayal kırıklığına neden oldu. Dizinin müdavimleri özellikle sosyal medyada yaptıkları paylaşımlarla fenomen dizinin final sezonunu kıyasıya eleştirdiler.

Game of Thrones(GOT), televizyon tarihinin en sevilen ve en iddialı yapımlarından biri olarak kabul edilirken son sezonuyla bir anda en çok eleştirilen dizi haline geldi.

BBC Türkçe’nin haberine göre GOT dizisinin finali gerçekten de televizyon tarihinin en beğenilmeyen sonu mu oldu? HBO’nun da yatırımcıları arasında olan pop kültürü sitesi Ringer, 1.600 diziyi inceleyerek bu soruya yanıt aradı.

Televizyon tarihinin en sevilen ve en büyük yapımlarından biri olan Game of Thrones , finaliyle bir anda en çok eleştirilen dizilerden birine dönüştü.

Amerikan telekomünikasyon devi AT&T’nin Warner Media şirketine ait olan HBO’nun önde gelen yapımlarından biri olan Game of Thrones, dünyada 150 ülkede yayımlanıyordu.

Finaliyle de televizyon tarihinin en çok izlenen dizilerinden biri olan Game of Thrones’un son bölümünü sadece ABD’de 19 milyon kişi canlı olarak izlerken İngiltere’de gece saat 2’de uyanıp dizinin finalini izleyen yaklaşık 4 milyon kişi vardı.

Türkiye’de de çok popüler olan dizinin son sezonu aynı zamanda en pahalı sezonlarından biriydi.

Amerikan dergisi Variety’ye göre son sezonun her bir bölümü en az 15 milyon dolara çekildi.

Ancak son sezonu aynı zamanda dizinin en çok eleştirilen sezonlarından biri de oldu.

Dizinin yapımcıları ve yazarları olan David Benioff ile D.B. Weiss, son sezon başladığından beri eleştiri oklarının hedefindeydi.

İnternette oluşturulan online kampanyada yaklaşık 1,5 milyon kişi dizinin yeniden çekilmesi için oy kullanırken YouTube’da bu son sezonun neden diziye ihanet ettiğini anlatan çok sayıda video çekildi, yüzlerce makale kaleme alındı, internette dizinin finaliyle dalga geçen çok sayıda görsel üretildi.

Peki Game of Thrones gerçekten de televizyon tarihinde son sezonu en çok nefret edilen yapım haline mi dönüştü?

ABD merkezli spor ve pop kültürü sitesi olan Ringer’ın 1.600 diziyi göz önüne alarak yaptığı hesaplamalara göre bu sorunun cevabı evet.

HBO’nun da ilk yatırımcıları arasında yer alan Ringer internet sitesi, Game of Thrones’un her bölümünden sonra internet sitesinde ve sosyal medya hesaplarında özel yayımlar yapıyordu.

Diziyi yakından takip eden ve Vox’un da yatırımcıları arasında olan Ringer, hayalkırıklığına uğrayan dizi hayranlarını destekler nitelikte bulgulara ulaştı.

Etiketler

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı