Galatasaray Kulübü Hakkı Yalçın’ın FETÖ suçlaması için açıklama yaptı

Galatasaray, web sitesinden Takvim gazetesi yazarı Hakkı Yalçın’a cevabi nitelik taşıyan bir açıklama yapıldı. Hakkı Yalçın, Fotomaç gazetesinde yer alan yazısında Galatasaray için ‘Fethullah denen şeytanın yuvası olmuş, Fethullah çetesinin gücünü arkasına almış’ diye yazmıştı. Kulüp yönetimi, Sarı-Kırmızılı kulübü FETÖ desteği almakla suçlayan gazeteci Hakkı Yalçın’a isim vermeden tepki gösterdi.

GALATASARAY KULÜBÜ’NDEN FETÖ AÇIKLAMASI

Galatasaray Kulübü’nden yapılan açıklamada şu ifadeler yer aldı:

“Ülke olarak yaşadığımız büyük badireyi; demokrasimize kast eden Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması’nın (FETÖ/PDY) darbe girişimini atlatabilmek için milletçe büyük bir kararlılık ortaya koyduk.

Farklı siyasi tabanlardan gelen insanlar sokaklarda omuz omuza tanklara direndi. Farklı renklere gönül veren taraftarlar İstiklâl Caddesi’nde el ele yürüdü. Yıllardır yan yana gelemeyen liderler aynı mitingde buluşup tek ses, tek vücut oldu. Herkes bir ağızdan bu ülkeye, bu bayrağa sahip çıktı.

Hâl böyleyken, sporun birleştirici ruhundan nasibini almamış bazı kesimlerin yaptığı açıklamalar ve basındaki kiralık kalemlerine yazdırdıkları yazılar vasıtasıyla, ortalıktaki toz dumandan faydalanıp kendilerini aklama, Türk sporuna nifak sokma çabasına girdiklerini üzülerek izliyoruz.

Herkes şunu bilmelidir ki Galatasaray camiası, Türkiye’de demokrasinin fitilini ateşlemiş fikri hür, vicdanı hür, irfanı hür köklere sahiptir. Geleceğini akılla, bilimle inşa etmeyi şiar edinmiş ülkemizin en büyük sivil toplum örgütüdür. Her daim demokrasinin ve halkın kayıtsız şartsız egemenliğinin yanında olmuş, hiç batmayan bir ilim ve irfan güneşidir. Ve tarih sayfaları, güneşi balçıkla sıvamaya çalışan acizlerin yenilgileriyle doludur. Öyle olmaya da devam edecektir.
Kamuoyuna saygılarımızla.”

HAKKI YALÇIN YAZISINDA GALATASARAY İÇİN NE YAZMIŞTI?

İşte, 2 gün önce Hakkı Yalçın’ın Galatasaray ile ilgili yazdığı “F.Bahçeyi Niye Seviyorum?” başlıklı yazısı:

Hakkı Yalçın’ın yazısını okumak için tıklayın:

 

YORUMLAR

Henüz hiç yorum yapılmamış.

BENZER HABERLER

YENİ HABERLER

© Copyright 2017 Medyabey. Tüm görsel ve metin kaynak hakları saklıdır. - [email protected]