Galatasaray-Fenerbahçe derbisinin erteleme gerekçesi belli oldu

 

Türkiye’nin sonucunu merakla beklediği bugün oynanması gereken Galatasaray-fenerbahçe derbisi ileri bir tarihe ertelendi.

Derbi maçının bu akşam saat 20’de başlaması gerekiyordu. Saat 17:00 sularında yapılan resmi açıklama ile Galatasaray – Fenerbahçe derbisinin ertelendiği açıklandı.

Derbinin ertlenme nedeni olarak yapılan bir bomba ihbarı gösteriliyor. Derbinin Futbol Federasyonu’nun değil İl Güvenlik Kurulu’nun kararıyla ileri bir tarihe ertelendiği haber veriliyor.

Galatasaray-Fenerbahçe derbisinin ne zaman oynanacağı şimdilik belli değil.

Karşılaşmanın önce seyircisiz oynanmasına karar verilmişti. Seyircisiz oynama  kararı özellikle Galatasaray camiasında büyük şok yarattı. Derbinin başlamasına 3 saat kala böyle bir kararın alınması özellikle Galatasaray cephesinde büyük tepkiye neden oldu.

Fanatik gazetesinin haberine göre Sarı Kırmızılı kulübün, bu karardan dolayı Türkiye Futbol Federasyonu’na tepkisini ortaya koyduğu bildiriliyor. Gelen kulis haberlerine göre kararı beğenmeyen Başkan Dursun Özbek’in  Spor Bakanı Çağatay Kılıç’ı aradığı “Ya bu taraftar stada alınsın ya da maçı erteleyelim. Böyle bir durumu kabul etmiyoruz. Eğer bir güvenlik problemi varsa maç da oynanmasın. Taraftar alınmıyorsa biz de sahaya çıkmıyoruz” şeklinde konuştuğu haber veriliyor.

KARAR  ERTELEME OLARAK DEĞİŞTİ

Yaşanan telefon trafiğinin sonrasında seyircisiz oynama kararının değiştirilip karşılaşmanın ertelenmesi kararı gündeme geldi. Maçın oynanması beklenirken derbinin başlamasına üç saat kala erteleme kararının gelmesi sürpriz olarak yorumlandı. İstanbul Valiliği yazılı bir açıklama yaptı.  Valilik,  ciddi bir istihbarat nedeniyle dev maçın ertelendiğini duyurdu.
GALATASARAYLI TARAFTARLAR KARARI PROTESTO ETTİ

Türk Telekom Arena Stadı saat 16.45’te seyircilere açılmıştı. Ama saat 17.25’te taraftara maçın seyircisiz oynanacağı duyurulunca stata giriş yapan taraftarlar kararı ıslıklarla protesto etti.

FEDERASYON’DAN AÇIKLAMA

Konuyla ilgili Türkiye Futbol Federasyonu’nun yaptığı açıklamada;

“Bu akşam oynanması planlanan Galatasaray – Fenerbahçe müsabakası, İstanbul Valiliği’nin aldığı karar doğrultusunda kulüplerimizle de görüşülerek ileri bir tarihe ertelenmiştir. Galatasaray -Fenerbahçe karşılaşmasının tarihi önümüzdeki günlerde kamuoyuyla paylaşılacaktır.”

 

 

Öte yandan erteleme kararıyla ilgili iki kulüpten de açıklama yapıldı. Erteleme kararının gerekçesi kamuoyuna duyuruldu. Maçın tarihi belli olduktan sonra bilginin paylaşılacağı taraftarlara duyuruldu.

 

YORUMLAR

Henüz hiç yorum yapılmamış.

BENZER HABERLER

YENİ HABERLER

© Copyright 2017 Medyabey. Tüm görsel ve metin kaynak hakları saklıdır. - [email protected]