Galalarda Şilan Makal kritik kararlar veriyor/BAYAN STİLETTO yazdı

İşte Benim Stilim yorumlarıyla yine karşınızdayım…. İki yeni yarışmacının gelmesini bekliyorduk merakla…Ve sonunda 6. hafta yarışa dahil olan iki yarışmacı belli oldu ; Zeynep Karaca ve Çağla Çetinöz..Yarışmacılar podyuma iddialı bir giriş yaptılar.İlk haftadan taçlanarak da kızların dikkatini çektiler..

Ve Gala gecesi de yeni oluşumları izledik.”Sima, Sinem, Çağla ve Zeynep” Didem’in ismini vererek çoğunluk sağladı ve elemeye Didem çıktı.Düşük puan alan Cerem’in hafta içi performansının da kötü olması nedeniyle aramızdan ayrılan isim: Cerem Güngüz oldu..

Ancak eleme gecesi Sinem ile Sima hariç iyi anlaşan son iki isim de “Sinem” ismini verdi.”Ezgi ve Mihriban” bu iki isim ile Sinem hafta içi eminim hesaplaşacaktır. Çünkü Sinem Umaş ismi verildiği an arkadaştan saymayan biri. Bu durumda iki sessiz yarışmacının da tartışmalarını izlemeye hazır olun derim:)

Galada şaşırtıcı bir diğer karar da Şilan’ın kararıydı. Her Gala gecesi kritik karar ona kalıyor. Fakat kendisi de söyledi; o an pek hesap kitap yapamıyor. Bu galada da eğer “Sinem” ismini verse arkadaşı Didem elemeye kalmayacaktı. Ancak kendi de farkında değildi ve “Sima” ismini verdi. Bu yüzden Didem elemeye kaldı. Bunun için herkes Şilan ile Didem’in arasının açılacağını düşündü ama birbirlerini anlayışla karşılayıp bir tartışma yaşamadılar.

Bir diğer olay da Zeynep ve Çağla tarafsız olmak yerine bir tarafı seçmeleri ve “Sima-Sinem”birliğine dahil olmalarıydı.”ŞİMDİLİK” akıllı bir hamleydi.Çünkü Şilan ve Gülşah grup dahilinde değildiler.Mihriban ve Ezgi de şahsi karar veriyorlar. Bu durumda Didem bir kulis peşinde koşsa da başarılı olması çok zor. Ancak Sima çok rahat bir şekilde gücü eline aldı. Öyle gözüküyor. Bakalım bundan sonraki haftalarda işe yarayacak mı hiç belli olmaz… Zeynep ile Sima’nın arasının açılması her şeyi değiştirir.

Neyse eleme gecesini bir kenara bırakıp yeni gelen yarışmacıları tanıyalım diyorum.

Zeynep’ten başlayalım…İstanbul’dan katılıyor. Adıyamanlı ve Arap kökenli. 25 yaşında. Arabesk şarkı söylüyor ve güzel dans ediyor.Kişiliğini ise bir haftada çözmek zor tabii, diğer yarışmacıları bile yeni yeni çözüyoruz 🙂  Zaman gerek ama ben Zeynep’i tam tanıyamadan eleneceğini düşünüyorum. Bir haftalık değerlendirmeme göre hem Sima tarafı ile hem de diğer taraf ile iyi olmak istiyor.Bu çok zor bir şey bana göre. Sima ile arasını açar bu şekilde devam ederse. Ayrıca çok iddialı konuşuyor. Mesela: “Siz izletemediniz, ben izlettirmeye geldim” gibi… Hem Gülşah’larla iyi olmayı hem de Sima’nın grubunda dahil olmayı düşünmesi tehlikeli. Hatta “bir gruba dahil olmak zorunda bırakılırsam bireysel devam ederim” cümlesi ile artık Sima ile bir bağlantısının kalmayacağını düşünüyorum.Yeni gelen biri olduğu için eleme gecesi kurban edilebilir. Bakalım Zeynep bu yolda ne kadar başarılı olabilecek göreceğiz. Zeynep’in 2. sezondan Çiğdem’i anımsattığı söyleniyor. Görsel olarak bilemem ama karakterleri asla benzer değil:)

Çağla’ya gelecek olursak; o da gayet iddialı ve ben yakın bir zamanda eleneceğini sanmıyorum. Hem tarzının farklı olması hem de kavgaların içine dahil olmaktan çekinmemesi programda kalma ömrünü bana göre uzatıyor. Ayrıca yarışmadaki “marjinal yarışmacı” eksiğini kapatıyor. Çanakkaleli ve grafik tasarımı okuyor. Ancak mesleğinin masa başında olmasını istemiyor. Popüler olmak istediği için yarışmaya katılmış. Podyuma fazlaca önyargı ile girdi.Tamamen yarışmanın en sessiz kızları olan “Ezgi, Mihriban ve Şilan” a karşı olan negatif tutumu bana planlı geldi. Ama en azından 3 yarışmacının da Çağla sayesinde sesini duymuş olduk 🙂 Bir insanı tanımadan direk ona karşı sevgi ya da sevgisizlik beslemek büyük yanlış. Ne 1. sezon Ayşenur’a ne de 2. sezon İlbige’ye benziyor. Podyum için farklı bir tarz ve karakter. Bakalım finale kalabilecek mi?

Bu haftayı da izleyip hepsini iyice tanımak gerek.Yeni kavgalar çıkabilir. Sinem ve Mihriban’ın arasında elemeden sonra bir gerginlik şaşırtmaz. Bakalım gala gecesini nasıl geçecek? Elenen isim tahmin ettiklerimizden mi yoksa hiç beklemediğimiz biri mi olacak? Cuma gecesi tüm bu soruları cevabını eleme heyecanını kaçırmayarak alacağız.

Gala gecesinden sonra  görüşmek üzere.

BAYAN STİLETTO/MEDYABEY

twitter.com/bayan_stiletto

YORUMLAR

Henüz hiç yorum yapılmamış.

BENZER HABERLER

YENİ HABERLER

© Copyright 2017 Medyabey. Tüm görsel ve metin kaynak hakları saklıdır. - [email protected]