Flaş!.. Şükriye T. 10 yaşındaki Ceylin’i nasıl öldürdüğünü itiraf etti!

Ödemiş’te 5 gün önce kaçırılan ve hunharca öldürüldüğü anlaşılan Türkiye’nin kanını donduran cinayette itiraf geldi. 10 Yaşındaki küçük Ceylin’in katil zanlısı Şükriye T., Ceylin’in dedesinden fidye istemek nedeniyle küçük kızı planlayarak ve kasten kaçırdığını, öldürdüğünü itiraf etti.

10 yaşındaki Ceylin’in ölümüyle ilgili 3 kişi tutuklandıİzmir’de kaybolduktan 3 gün sonra ölü bulunan 10 yaşındaki Ceylin Atik’in katil zanlıları olduğu iddia edilen 3 kişi tutuklanarak cezaevine konuldu. Şükriye T., küçük Ceylin’i önce havluyla ağzına bastırıp küçük kızı bayılttığını ardından ahşap kalasla başına vurarak öldürdüğünü itiraf etti.

İHA’dan alınan bilgilere göre; Ödemiş ilçesinde 10 yaşındaki Ceylin Atik parkta oynarken kaybolmuş, komşusunun evinde sandığın içine saklanmış halde ölü bulunmuştu. Ölü bulunan Ceylin Atik olayıyla ilgili komşu Şükriye T. (30), eşi Serdar T. (37) ve Şükriye T.’nin annesi R.Ö. (62) gözaltına alınmıştı.

Büyük yankı uyandıran olay sonrası 3 kişinin emniyetteki işlemleri tamamlandı. Adli mercilere sevk edilen 3 zanlı nöbetçi mahkeme tarafından tutuklanarak cezaevine konuldu. Şükriye T. yiğeninin sim kartını çalıp o karttan dedeye mesaj attığını da itiraf etti.

Şükriye T. emniyette verdiği ifadesini savcılıkta da yineledi. Ş.T. komşularının torunu Ceylin’i dedesinden fidye istemek için kendi çocuğuyla oynamak bahanesiyle kandırarak evlerine götürdüğünü, Ceylin’in önce yüzüne havlu bastırarak bayılttığını, küçük kızın bayılması üzerine paniğe kapıldığını, bunun üzerine eline aldığı bir ahşap kasayla başına vurarak öldürdüğünü itiraf etti. Şükriye T. Ceylin’in dedesinin telefonuna ablası C.G’nin evinden çaldığı sim kartı eski telefonuna takarak mesaj attığını anlattı. Şükriye T. ve gözaltındaki kocası S.T. ve annesi R.Ö. ‘iştirak halinde tasarlayarak, canavarca hisle veya eziyet çektirerek, bir suçu gizlemek, delillerini ortadan kaldırmak veya işlenmesini kolaylaştırmak yada yakalanmamak amacıyla çocuğa karşı kasten öldürme’ suçlarından tutuklandılar.

Katil zanlısının önceden ölen 2 çocuğu için de araştırma başlatılıyor

Öte yandan, katil zanlısı olarak tutuklanan Şükriye T.’nin daha önce ölen iki çocuğunun ölüm nedeni de araştırılıyor. Şükriye T.’nin kayınvalidesi Havva T., “Ceylin de bizim çocuğumuz nasıl kıydın. Şükriye’nin ilk çocuğunu salıncaktan düşürdüğünde onun iddiası ile çocuk yarı baygın şekilde hastaneye götürmüşler ve hastaneden çıktıktan sonra ‘ertesi sabah evde ölmüş olarak buldum’ dedi. Üçüncü çocukta 3 yaşına girdi; ama 3 yaşındaki Mehmet Yakup’un 4 defa kolu kırıldı” diye konuştu.

 

Dün neler yaşanmıştı? 

Ödemiş ilçesinde, komşusunun evinde ölü bulunan 10 yaşındaki Ceylin Atik’in ölümü herkesi yasa boğarken, minik Ceylin’in katil zanlısı Şükriye T.’nin ve eşinin hala gözaltındaki işlemleri devam ediyor. Şükriye T.’nin önceden ölen iki çocuğun da ölüm nedenini araştıran polisler, soruşturmayı derinleştirdi.

Kayınvalidesi Havva T. (65) gelini Şükriye T.’nin iki çocuğunun da öldüğünü, şimdi ise 3 yaşında bir oğlunun olduğunu ifade ederek şimdiki oğlunun da 4 defa kolunun kırıldığını söyledi. Havva T. “3 yaşındaki çocuğun dört defa kolu kırılır mı? Biz ne olduğunu bilmiyoruz. Şükriye’nin ilk çocuğunu salıncaktan düşürdüğünde onun iddiası ile çocuk yarı baygın şekilde hastaneye götürmüşler ve hastaneden çıktıktan sonra ertesi ’sabah evde ölmüş olarak buldum’ dedi. Ben mahvoldum, ciğerlerim yanıyor bizi bu kötü hallere düşürdü. Ceylin’in de ailesinin yüreği yanıyor. Nasıl kıydın? Bu nasıl iştir? Ceylin de bizim çocuğumuz nasıl kıydın? Kendisinin 2 tane kız çocuğunun cenazesi bizim köydeki evden çıkarıldı. Onların ölmüş bedenlerini bile vermek istemedi. Bu çocuk acılarını yaşadı nasıl kıydın? Ceylin içinde aynı ifade vermiş ve ’Düşerek öldü’ demiş. Bu nasıl iştir? Köyde oturduğumuz için sadece duyduklarımız. Benim Serkan oğlum herkesçe çok sevilir ve karıncayı bile incitmez. Arkadaşları bile onun bu işe karıştığına inanmıyor” dedi.

Havva T., Gelinin psikolojik tedavi gördüğünü hiç duymadığını ifade ederek, “Pazar günü olayın olduğu gün annesi ve babası ile hep beraber geldi yalnız üzerinde tedirginliği hissettim. Bana ’Anne komşuların kız çocuğu kaybolmuş’ dedi. ’Bana geldi su içti ve kayboldu gitti’ dedi. ’Sen neden evham ediyorsun?’ dedi. Hareketlerini biraz değişik buldum. Pazar günü nezaretten çıktıktan sonra benim eve geldiler. ’Çocuk her zaman bizim eve geliyordu. Su verdim içti gitti başka bir şey bilmiyorum’ dedi. Cenazesi sandığın içinden çıkmış. Ben de evde yıkıldık. ’Sen de iki tane evladını kaybettin nasıl kıydın?’ dedim. Televizyonlarda görünce yıkıldım. Benim çocuğum bunlara kurban gitti. İstanbul’dan Şükriye’nin kardeşleri geldi ne konuştular ne oldu, ne kaldı sonra bu olaylar oldu. Benim oğlumun bu işte hiç suçu yok” ifadelerini kullandı.

Ceylin’in ismi koşup oynadığı parka verilecek

İzmir’in Ödemiş ilçesinde komşusunun evinde ölü bulunan Ceylin Atik’in ismi, alınacak kararla oynadığı parka verilecek. Ödemiş ilçesinde, 10 yaşındaki Ceylin Atik’in ölü bulunması ilçeyi ayağa kaldırdı. Ceylin’i öldürdüğü iddia edilen karı kocanın gözaltındaki işlemleri devam ederken, Ödemiş Belediye Başkanı Mahmut Badem, Ceylin’in isminin koşup oynadığı evinin hemen yanındaki parka verileceğini söyledi. Badem, “Ben, bugüne kadar Ödemiş’te böyle bir olayla karşılaşmadım ve böyle bir üzücü olay yaşamadık. Ödemiş kötü günlerinden birini yaşadı son derece üzüntülüyüz. Ceylin’in ölümü, Ödemiş’i değil aynı zamanda Türkiye’yi ayağa kaldırdı. Kızımızın ismini ebediyen yaşatmak için Kazım Karabekir Parkının ismini ilk meclis toplantısında, Ceylin Atik Parkı olarak değiştirme önerimizi Belediye meclisine sunarak bu yavrumuzun isminin ölümsüzleşmesini sağlayacağız. Buna tüm meclis üyelerimizin onay vereceğini düşünüyorum” şeklinde konuştu.

YORUMLAR

Henüz hiç yorum yapılmamış.

BENZER HABERLER

YENİ HABERLER

© Copyright 2017 Medyabey. Tüm görsel ve metin kaynak hakları saklıdır. - [email protected]