Google Play’de 4K dönemi başlıyor…

Film severler müjde bu haberler sizin için… Google Play filmler için 4K yüksek kalite çözünürlük desteği geldi. Google’ın film servisi Google Play Filmler artık 4K destekli olarak filmseverlerin beğenisine sunuldu. Türkiye’den de kullanılabilen bu servis sayesinde bundan böyle siz de 4K kalitesinde filmler izleyebileceksiniz.

Dünya yüzünde gelişen yasal film için gelişmeler devam ederken google play de en son güncellemesiyle yine teknoloji dünyasında fark oluşturdu. Google Play Filmler şimdiye kadar sadece 1080P Full HD çözünürlüğünü ve SD olarak da 480P’yi destekliyordu. Bundan sonra Google Play Filmler 4K desteğini de sunacak.

Rakiplerinin yavaş yavaş 4K desteğini sunmasının ardında Google da bu özelliği bünyesine taşıdı.  An itibarıyla an olarak kullanılmaya başlayan Google Play 4 K sayesinde cep telefonları, bilgisayarlar ve televizyonlar üzerinden 4K kalitesinde filmler izlemek mümkün durumda.

4K filmlerin ücreti ne kadar? 

4K film izleyebilmek için daha fazla ücret ödemeniz gerekiyor. 1080P Full HD versiyona göre genellikle yarı yarıya daha fazla olan fiyatların daha pahallı olduğu konusunda uyarımızı yapalım…  Google Play’de izlediğiniz filmlerin 4K desteği sunup sunmadığına detay bilgisinde en alt kısımına bakarak öğrenebilirsiniz. Google playde 4K filmleri Türkçe seslendirmeli veya alt yazılı olarak satın alabilirsiniz.

YORUMLAR

Henüz hiç yorum yapılmamış.

Sorry, comments for this entry are closed at this time.

BENZER HABERLER

YENİ HABERLER

© Copyright 2017 Medyabey. Tüm görsel ve metin kaynak hakları saklıdır. - [email protected]