3 Temmuz haftası burç yorumları

Bu Hafta Doğanlar

Toplumsal olaylarda kariyerleriyle ön plana çıkmasını bilirler. Yakın çevrelerinde sevgilerini göstermekte zorlanabilirler. İş disiplinleri mükemmeldir. Çevrelerine davranış biçimleri etkileyici ve büyüleyicidir. Etraflarında daima etkili dostları olacaktır. Ayni çerçeve içinde bulundukları insanlarla olan uyumları; onlar için bir yaşam tarzıdır. Özellikle; yapılan aktivitelerin önde gelen kişileri ile, dürüstlük temelinde sürdürdükleri iyi ilişkiler, onları stratejik anlamda ön planda tutar. Karşı cinsle olan ilişkilerinde, mantık yürütemediği zayıf anları olabilir. Güzel konuşurlar. Dikkat çekici yüz hatlarına sahiptirler. Bulundukları ortamlarda sıcak fakat saygılı bir denge içine hareket ederler. Bilimsel konulara fazla ilgi duyarlar. Evlerinde her türlü elektronik cihaza rastlayabilirsiniz.

Haftanın Yorumu 

Bugün, kişisel cazibemizi ve seksapel yönlerimizi vurgulamalıyız. Sosyal yaşantımızda farklı bir imaj yaratarak, dostlarımız arsında özel bir konumda olacağız. Olaylar hep güzellikten yana olacak.. Kişisel olaylarımızda kendimizle ilgili duygu karmaşaları yaşayabiliriz. İkili ilişkilerimize dikkat etmeliyiz. Bazılarımızın gizli çapkınlıkları söz konusu olacak. Planladığımız işleri sıkı bir şekilde takip etmemiz gereken bir hafta . Unutkanlıkları ve küçük ihmallerin bize vereceği büyük kayıplar konusunda temkinli olmalı ve hiçbir işimizi şansa bırakmamalıyız. Düşüncelerimizi başkalarıyla paylaşırken dikkatli olmalıyız.

Haftanın gezegen hareketleri

Güneş, Merkür Mars Yengeç’te ilerliyor. Satürn, Neptün, Plüton geri hareket etmeye devam ediyor. Jüpiter Terazide ilerliyor. Venüs Boğa’da ilerliyor. Hafta ortasında Venüs İkizler burcunda ilerlemeye başlıyor. Partnerimizle ortak çalışmalar içinde olacağız. Aile ve ortaklıklar söz konusu olacak. Eğer bir aile şirketimiz varsa, motivasyon açılımı ve yeni projelerin güncellik kazanmasıyla yatırım konusunda sabit ve mantıklı kararlar alacağız. Bazılarımız için emlak alış ve satışları ile ilgili aktiviteler hız kazanacak.. Eğer evinizle ilgili farklı bir değişim yaşamak istiyorsanız, her türlü tadilatı başlatabilirsiniz.

KOÇ

Plüton kariyer evinizde geri gitmeye devam ediyor. Liderlik özellikleriniz ortaya çıkacak. Eğer; şimdiye kadar hiçbir yerde çalışmamışsanız, artık kendinize bir uğraş bulabilirsiniz. Bu durum sanatçılar için de çok önemli olacaktır. Yıllarca çalışıp bir yerlere gelemeyenler, iyi niyetli hareketlerinin karşılığını göreceklerdir. Çevrenize faydalı olacağınız işleri tercih ederken, şimdiye kadar denemediğiniz fakat hep hayalini kurduğunuz işlerde başarılı olacaksınız. Bu hafta Merkür kişisel evinizde bulunacak. Kendinize olan güveninizi arttırırken, iş ilişkilerinizde işlek zekanızı kullanabilmenizi sağlıyor. Karşı tarafı ikna etme konusunda başarılı olurken, sözleriniz etkili ve biraz da sert olabilir. Özellikle süregelen işbirliklerinde güzel bir adım. Mars duygusal başlangıçların habercisi olabilir. Karşılaştığınız kişilerin fiziksel özelliklerinden etkilenmemelisiniz. Bu konuda zorlanmanız da muhtemel. Aşk ve işi birlikte yaşarken, birlikte iş arkadaşlarınızdan birine duygusal bir şeyler duyabilirsiniz. Jüpiter ortaklıklar evinizde sizi güçlü kılmaya devam ederken, bazen yalnızlık duygularınız da pekişebilir. Güçlü olmak zorunda kalmak için önemli kişilerin desteğine ihtiyaç duyabilirsiniz.

BOĞA

6 Temmuzdan sonra Venüs finans evinizde olacak.. Düşüncelerinizi, sistemli bir şekilde yaşama geçirmeniz sayesinde hedeflerinize istediğiniz gibi ulaşacaksınız. Paranın gücüne inanıyorsunuz. Venüs’ den alacağınız olumlu etkiler sizi hoş ve zarif yapacak. Düşüncelerinizde ısrarcı davranmanız ve çevre ilişkilerinizi olumlu bir şekilde kullanma yeteneğiniz; amaçladığınız yolda işinizi kolaylaştıracak. Bu dönemde iç sesinizi dinlemeli, özellikle para kazanma ve harcama konusunda dengeyi kurmaya çalışmalısınız. Bütçenizi yeniden gözden geçirin. Duygularınızın sizi yönlendireceği konuları iyi seçmelisiniz. Tercihleriniz konusunda iyi düşünmelisiniz. “Venüs” finans evinizde harcama konusunda sizi kışkırtıyor. Para harcama içgüdüleriniz oldukça yoğun seyrediyor. Mali hırslarınızı planlı adımlarla kararlı ve iddialı bir şekilde öne çıkarırsanız, para kazanma konusunda “Venüs ” sizi şanslı kılacaktır. Bir bakıma kendi şansınızı kendiniz yaratacaksınız. Cesur, aktif ve risk almaya hazırsınız. . İş birliği yapacağınız kişilerden beklediğiniz haberlerin gecikmesi de canınızı sıkabilir. Kişiler arasında kuşak farklılığından kaynaklanan sorunlar yaşanabilir. Yaşadıkları aile çevresinden ayrılmak isteyen aile bireyleri, bu düşüncelerini gerçekleştirecek adımlar atabilirler. Kariyerinizle ilgili şartları gözden geçirip, yeni durum değerlendirmeleriniz gündeme gelebilir.

İKİZLER

Maceracı yönleriniz atakta olmasına rağmen Karşıt Satürn yüzünden alışkanlıklarınıza bağlı bir tutum sergileyerek, anlaşılması zor bir kişilik sergileyeceksiniz. İsteklerinizi içinizde bastırarak, sosyal ve iş yaşamınız içinde yoğunlaşacaksınız. Hırslarınız konusunda engel tanımayarak, gizli projeler içinde olacaksınız. Bu konuda planlarınıza yardımcı olacak kişileri seçmek istiyorsunuz. Yatırımlarınızı gizli tutabilirsiniz.. Neptün kariyer Plüton karşıt finans evinizde retro yapıyor. Yanlış anlaşılma korkusu yaşıyor olmanız, kişisel enerjinizi kullanma konusunda size kısıtlamalar getirecektir. Bu dönem dinlenmeye ve projelerinizin planlarını yapmaya ihtiyacınız var. Hızlı düşünüyor fakat iş uygulamaya geldiği zaman kendinize sınırlar koyuyorsunuz. Güçlü kişiliğiniz; işinizle ilgili baş eğmek zorunda kaldığınız konularda sizi gergin yapacak. Birçok işi bir arada yapmaya kalkışmamalı ve çevrenize de sorumluluk yüklemeyi öğrenmelisiniz. Yapacağınız her türlü çalışmanın karşılığını almak istiyor ve bu konuda hiç kimseye taviz vermek istemiyorsunuz. Kan bağı içinde olduğunuz kişilerin problemleri başınız ağrıtabilir ve gösterdiğiniz çaba, size nankörlükle geri dönebilir.

YENGEÇ

Mars Kişisel evinizde ilerleyecek. Plüton’la birlikte uyumlu açı içinde olacaklar. Dostluklar ve iş anlaşmaları ön planda olacak. Ayni fikirleri paylaştığınız kişilerle, ortak projeler içinde yapıcı çalışmalar sergileyeceksiniz. Etkileyici konuşmalarınızla bulunduğunuz gruplarda ikna edici özellikleriniz ön plana çıkacak. Bireyselliğiniz ikinci planda kalacak, daha çok sosyal çalışmalar içinde bulunacaksınız. Verimli grup çalışmaları yapacaksınız. Akıllı ve güçlü kişilerle tanışabilir. Mantıklı işler beraberce yapabilirsiniz. Gelir kaynaklarınız artıyor. Size gelecek öneriler, bilgi dağarcığınızın artmasına neden olacak ve önünüzü açacak. Paranızla ilgili hiç kimseye sır vermek istemeyeceksiniz. . Geçmişten bu yana beklediğiniz fırsatların birden bire ortaya çıktığını göreceksiniz. Plüton karşıt evinizde geri giderken eski bir arkadaşınızla barışacak veya tamir edilmesi zor olan ve bir kenarda unuttuğunuz bir cihazınızın işe yaradığını göreceksiniz. Bazı eşyalarınızı sevdiğiniz bir arkadaşınıza hediye edebilirsiniz. Bu dönemlerde zamanınızın büyük kısmını sevdiklerinize ve ailenize ayırarak, onların sorunları ile ilgileneceksiniz. Aile içinde sizden yaşça büyüklerinize daha fazla yakınlık gösterin. Bu arada çocuklarınıza da gereken ilgiyi gösterin.

ASLAN

Dış görünüşünüz ve özel çabalarınız önem kazanacak. Fakat, olaylar karşısındaki duygusal tepkilerinizin derecesini iyi ayarlayarak, günlük yaşantınızdaki dengeleri bozmayacaksınız. Bir çok olumlu pozisyon sizi bekliyor. Karşılaşacağınız engellerle mücadele edecek güçtesiniz. Çevrenizdeki kişileri analizci bir gözle irdeleyerek, kendi doğrularınızı çıkarmak isteyeceksiniz. Zamanın hızla aktığı aktif bir haftaya giriyorsunuz. Hedefleriniz doğrultusunda bilinçli hareket etmenin vereceği avantajlı günler sizi bekliyor. Mars, Güneş, Merkür bilinçaltı evinizde ilerliyor. Geçmişi özlemek güzeldir. Hele eski bir aşk karşınıza çıktığı zaman kalbinizin kıpır kıpır olması olağandır. Bazen de; tersi olan bir durum söz konusudur. Yıllardı aşık olduğunuz kişiye duygularınızı anlatamamış içinizde saklamış olabilirsiniz. İşte tam sırası. Dökün duygularınızı ve rahatlayın. Dengelerinizi korumak zorunda olduğunuzun farkında olarak, yenilikler ve hedefleriniz doğrultusunda hareket edeceksiniz. Ne istediğinizi biliyor ve çevrenizden etkilenmeden kişisel hareket ediyorsunuz. Başkalarının değil, sizin ne istediğiniz önemli. Uranüs 9.Yolculuklar ve ruhsal evinizde ilerliyor. Yolcuklarla ilgili şansınız arttırıyor.

BAŞAK

Jüpiter ve Satürn’ün , finans gezegeninizle yaptığı olumlu açı sayesinde tüm yılınız başarılı geçecek. Kendinizi çok daha güçlü ve mantıklı hissedeceksiniz. Bu olaylar ani bir şekilde gelişerek, sizi şaşırtacak. Kişisel gelişiminizi etkileyen gezegen Satürn, para hareketleri konusundaki sezgilerinizi muhteşem yapacaktır. Bu konuda ait olduğunuz iş çevresi ve sosyal gruplardan destek alacaksınız. Kariyer konusunda mutlu ve başarılısınız. Geçen aydan beri çatışma potansiyeli mevcut olan aile içi ilişkilerde anlaşmazlıklar, kuzenler ve kardeşler arasında sürtüşmeler ortaya çıkacaktır. Söz konusu olan hisseli bir mirasınız ile ilgili olarak paylaşım yoluna gidebilirsiniz. Beklediğiniz desteklerde sorunlar çıkacak, ilgili kişilere öfkeleneceksiniz fakat kendinizi kontrol altında tutmayı öğreneceksiniz. Düşündüğünüz kişilerin size vereceği güçle fikirleriniz daha sağlam ilerliyor. Yaratıcılığınızı, devinimlerin ön gördüğü koşullara uyarlayarak yaşama geçirebilirsiniz. Düşünürler ve felsefe adamları için önemli bir dönem. Şimdiye kadar düşündüğünüz fakat bir türlü gerçekleştiremediğiniz projeleriniz varsa, bu dönemde başarı ile uygulayabilirsiniz. Çünkü işinize yarayacak tecrübeli kişiler çevrenizde olacaktır.

TERAZİ

Güneş kariyer evinizde muhteşem bir şekilde işlerinize destek veriyor. Kendi olanaklarınız ve gücünüzle finans hareketini hızlandırırken, karşı tarafın şartlarına göre daha iyi durumda olacaksınız. Yapacağınız çalışmaların sınırlarını siz belirleyecek, siz çaba göstereceksiniz. İçinde bulunduğunuz ve ilgilenmek zorunda olduğunuz her bir konuyu, kendi özel şartlarınıza göre değerlendirerek bir zemine oturtacaksınız. Politik davranmalı ve karşıt düşüncelere karşı taktikler geliştirmelisiniz. Bu çekişmeler içinde tatminsizlik duygusu yaşamak istemiyorsanız, ruhsal sağlığınıza önem vererek, düşünce ekseninizin artı ve eksilerini dengede tutun. Sadece bir yöne konsantre olmayın. Şans gezegeni Jüpiter kişisel evinizde. Jüpiter’den olumlu etkiler almaya başlayacak ve kozmik enerji sizin için el ele verecek. Yaşamınızdaki olumlu gelişmeleri izlerken hayretler içinde kalacaksınız. Dış görünüşünüzle ilgili abartılara neden olacak. Kendinizi ifade ederken, uçuk düşünceler içinde olacaksınız. Hedefleriniz konusunda aşırıya kaçabilirsiniz. Jüpiter yılı size çok şeyler kazandırırken, bazı konularda yüzeysellikte yaratacaktır. Filozofik bir tarzla düşüncelerinizi doğru bir şekilde ifade edeceksiniz. İsteklerinizin yenileneceğine ve ilişkilerinizdeki canlılığa işaret ediyor.

AKREP

Jüpiter’in 12. eve (ruhsallık ve bilinçaltı evi) ilerlemesi ile; yaşantınızda bazı gizlilikler söz konusu olacak ve yalnızlığı tercih edeceksiniz. Bu dönemde iç sesinizi dinlemeli, özellikle Uranüs’ün 8. Evinizdeki etkileşimi sonucunda para kazanma ve harcama konusunda dengeyi kurmaya çalışmalısınız. Bütçenizi yeniden gözden geçirin. Duygularınızın sizi yönlendireceği konuları iyi seçmelisiniz. Tercihleriniz konusunda iyi düşünmelisiniz. Geçmişte yaşadığınız zorluklarla başa çıkmayı öğreniyor ve güçlükler karşısında önlemlerinizi pratik bir şekilde alıyorsunuz artık. Geleneksel kalıplar içinde sıkışan ve koşullarını değiştirmeye çalışan gençler de, yaş olarak daha büyük kişilerin tepkilerine maruz kalabilirler. Bu pozisyonda olanlar; dikkat! iğneleyici sözlerinizle durumu daha da derinleştirmeyin, öfkenizi kontrol altına alın. Neptün AŞK VE SOSYAL EVİNİZDE geri gidiyor. Akıllıca adımlar atmalı ve hata yapmamalısınız. Yaşam felsefesi ile ilgili değişen düşüncelere sahip olacaksınız. Kendinizle ilgili yetersiz gördüğünüz konuları tekrar ele alırken, daha disiplinli olmak zorundasınız. Düşüncelerinizi gerçekleştirirken geçmişteki hataları yapmamalısınız.

YAY

Engellerin üstesinden gelecek şekilde güçlü olacaksınız. Yatırımlarınızı olumlu bir şekilde etkileyecek ve sizi en iyi finans kaynaklarını sunacaktır. Kendi işinizi kurabilirsiniz. Bağımsız iş yapmaya yöneleceksiniz. Finans açısından kolay kredi kaynakları, çevre desteklerinizin artışı gibi değişik konular ortaya çıkacak. Kazançlarınız ve değişen çevre faktörleri sizin lehinize gelişecek. Fırsatlardan faydalanacak ve pratik zekanızla ön plana çıkacaksınız. Çevrenizi istediğiniz koşullara doğru yönlendirebileceksiniz. Merkür 9. RUHSAL EVİNİZDE ilerleyecek. Yaşam perspektiflerinizle ilgili değişim içeren etkiler verirken, kendi özünüze yönelik hislerinizin yeniden yapılanmasını ortaya çıkarabilir. Şimdiye kadar açığa vurmadığınız düşüncelerinizi, birlikte iş yaptığınız kişileri uzaklaştırma pahasına ifade etmeye başlayabilirsiniz. Bazen, sizi panik içinde bıraksa da; yaşamınızın rutinleşen bölümlerinde sergileyeceğiniz bu tür farklı değerlere yönelme durumu, daha sonra size yararlı olacaktır. Jüpiter 11.Evinizde çevrenizde ses getirecek çalışmalara imza atacaksınız. Jüpiter ve Güneş’in yaptığı olumlu açı birçok fırsatı ayağına getirecektir. Patronlarınızla daha iyi anlaşırken, iş sorumluluğunuz artacaktır.

OĞLAK

Satürn bilinçaltınızı denetliyor. .Yanlış anlaşılma korkusu yaşıyor olmanız, kişisel enerjinizi kullanma konusunda size kısıtlamalar getirecektir. Bu dönem dinlenmeye ve projelerinizin planlarını yapmaya ihtiyacınız var. Hızlı düşünüyor fakat iş uygulamaya geldiği zaman kendinize sınırlar koyuyorsunuz. Bu dönemde, yardım etme duygunuzun yoğun olmasından dolayı; gizli kalmasını istediğiniz yapıcı faaliyetlere de katılabilirsiniz.. Hedeflerinizle ilgili konularda heyecanlarınız ön plana çıksa bile, oto kontrolünüz sürekli olarak sizi tetikte tutacak. Yakınlarınızın ve sevdiklerinizin hakkını savunurken, yardım etme duygularınız sizi rahatlatacak. Duygusal yaşantınızda abartılardan uzak kalmalısınız. İlişkilerinizdeki pürüzleri fazla büyütmemeli ve olayları kendi akışı içinde değerlendirmelisiniz. Proje ürettiğiniz konularda açılma ve büyüme söz konusu olacak.. Oldukça dikkat çekici olduğunuz bir aydasınız. Anlamlı ve iğneleyici sözlerinizle partnerinizi ve çevrenizi istediğiniz gibi etkileyeceksiniz. İstekleriniz konusunda hırsınızı ve gücünüzü birleştirmek için enerjinizi yoğunlaştırmış durumdasınız. Yaşam hırsınız tavan yapacaktır.

KOVA

Merkür zıt burcunuzdan Venüs aşk ve sosyal evinizden size mutluluk veriyor. Karşılıklı ilişkilerinizde flörtçü yönlerinizi ortaya çıkarıyor. Sosyal yaşantınızın birden canlandığınız hissedeceksiniz. Çevre ilişkileriniz genişliyor ve uzak ülkelerle ilgili hayallerinizi gerçekleştirmek için önemli bir devreye giriyorsunuz. Çevrenizin kalabalıklaşması sizi şaşırtmamalı ve iç disiplininizi bozmamalısınız. Organizasyon kabiliyetiniz artıyor. Yaşamınızla ilgili değişimlere hazırlanmalısınız.. Önemli ve sizi mutlu edecek kişilerle tanışıyorsunuz. Siz zaten ilişkiler konusunda mükemmelsiniz. Hangi ortamda olursanız olun inanılmaz bir aşk enerjisini üzerinize çekiyorsunuz. Çevrenizi düşüncelerinizle aydınlatacaksınız. Fakat gücünüzün sınırlarını fazla abartmamalısınız. Altından kalkamayacağınız konulardan uzak kalmalısınız. Karşınızdaki kişilere fazla ilgi göstermemeli ve sonradan vazgeçeceğiniz ilişkiler üzerinde yoğunlaşmamalısınız. Genel olarak, kişiselliğinize yönelik bilinçaltı düşünceleriniz ön planda olacak. İsteklerinizdeki artış, duygularınız ve kendi doğrularınız paralelinde önem kazanacak. Bir amaca yönelik çabalarınızda takıntılarınızın çok fazla payı olacak. Sosyal olaylar ve popüler kültürler sizi ön plana çıkaracak.

BALIK

Jüpiter 8. Evinizde. Partnerinizin maddi olanaklarından yararlanacaksınız. Karşıt finans evinizin güçlü olması; sizin bu konudaki tarzınızı daha da belirgin hale getirerek karşı taraftan ‘ne’ istediğinizin bilincinde olacak ve bazı şartlarınızın yerine getirilmesi konusunda ısrarcı davranacaksınız. Artık kendine olan güvenin artıyor. Sahip olduğun mal ve mülk daha bir değer kazanacak. Borçlarını ödeme konusunda azimli olacaksın.. Miras yoluyla yeni kazanımlar olabilir.. Yeni atılımlar seni bekliyor. Küçük hayal kırıklıklarından asla etkilenmeyecek ve yolunuza devam edeceksin. Ev ve aile kavramları önem kazanacak. Hayal kurma yeteneğinizin güçlü olmasıyla beraber, sevdikleriniz için iyi şeyler yapmayı arzulamanız sizi farklı davranışlara koşullandırmış olacak. Sakinlik arayanlar için, bu dönem mükemmel olacak. İç dinginliğinizi sağlama açısından bir fırsat olan bu günlerde, mistik konularla da ilgilenebilirsiniz. Hayallerinizi fırsatlar zincire çevirmek için önünüzün açık olması çok güzel. Neptün yılın büyük bir kısmında size her konuda yardım edecek.. Manevi hislerinizin sizi yanıltmayacağından emin olduğunuz ve manevi duygularınızın ön plana çıkacağı işler peşindesiniz. Bir çok misyon çalışması sizi bekliyor. Balıklar , iş değişimleri arzusundalar.

YORUMLAR

Henüz hiç yorum yapılmamış.

BENZER HABERLER

YENİ HABERLER

© Copyright 2017 Medyabey. Tüm görsel ve metin kaynak hakları saklıdır. - [email protected]