Filiz Özkol’dan haftalık burç yorumları (18-24 Eylül)

HAFTALIK BURÇ YORUMLARI 18.09.2017

BU HAFTA DOĞANLAR:

Kendilerine her konuda güvendikleri için, hiç kimsenin etkisi altında kalmazlar. Amaçlarına uygun olmayan kişilerden hızla uzaklaşırlar. Bencillikle suçlansalar bile, kendilerinin olumsuz yönlerini görmek istemezler. Gerçekleri olduğu gibi kabul eden bu kişilerle yaşam ilginçtir. Kinci değildirler fakat hatalar karşısında çabuk öfkelenirler. Duygularını rahat bir şekilde ifade ederler. Çocuklarla arası iyi olmasına rağmen, onlarla aralarına belli bir mesafe koyarlar. Alışkanlıkların önemini bildikleri için, çevrelerindeki kişilerinde, bu duyguya sahip olmalarını beklerler. İş yaşantılarında oldukça başarılıdırlar.

HAFTANIN YORUMU:

Toplumda, gücü elinde bulunduran ve ağırlığı olan mesleklerle ilgili pozitif olaylarla karşılaşacaklar. Yöneticiler için iyi bir konum. Yasaklara karşı tepki oluşturabileceğimiz bu hafta, öfkeli davranışlardan uzak kalmalıyız. Çevresel ilişkilerimizi duygusal anlamda sorgulayacağımız bir dönem yaşayacağız. Çalışma yaşantımızda irdelememiz gereken birçok konu var. Eski alışkanlıklarımızı terk edebilir ve çevremizi şaşırtabiliriz. Çocuklarla ilgili aktivitelere katılabiliriz. Duygusal konularda yenilikler bizi bekliyor. Bazılarımız beklenmeyen karşılaşmalar yaşayacağız.

HAFTALIK GEZEGEN HAREKETLERİ

Güneş Merkür Ve Mars Başak burcunda ilerlemekte ve hafta ortasında Güneş yine Başak burcunda doğacaktır. 21 Eylülden sonra Venüs başak burcuna geçerken 22 Eylülde Güneş Terazi burcunda ilerlemeye başlayacak. Satürn Yay, Jüpiter yine Terazi burcunda birbirlerine senkronize olacak. Bulunacağınız ortamlarda sosyal yapınızı ortaya çıkaracak davranışlarınızla, dost çevreniz ve arkadaş sayısı artacaktır. Birçok organizasyonun altına imza atacak, karşı cins üzerinde özel bir yeriniz olacaktır. Birlikte çalıştığınız kişilerle uyumlu işbirliklerini gerçekleştireceksiniz. Bazılarınız ilişkilerini yeniden sorgulayacaklar ve ortaklık kararını bozabileceklerdir. İlişkilerinizde çıkacak sorunları dikkate almalısınız

KOÇ

Uranüs kişisel evinizde retro yaparken karşıt burcunuzda Jüpiter ilerliyor ve Terazi burcuna son turlarını atıyor. Önemli zannettiğiniz konuların değer kaybetmesi sonucunda kafanız karışabilir. Anlamsız ilişkilerinizi, yeniden gözden geçirmek isteyeceksiniz. Yeniden yapılanmak gerektiğiniz sizde biliyorsunuz. Korkusuz yapınız her konuda kendini gösteriyor. Çevrenizdeki kişilerin zorlandığı konuları siz kolaylıkla ele alıyorsunuz. İş birliği içinde olduğunuz kişilere dikkat etmelisiniz. Onlar sizinle aynı fikirde olmayabilir. Aşırı hassas bir dönemdesiniz.. Çevrenizden fazlaca etkileniyor size söylenen her sözün etkisinde kalıyorsunuz. Alınganlıktan vazgeçmelisiniz. Eski duygularınızın atağa kalkması size garip bir zevk veriyor. Zorlu bir ilişki yaşamak istemiyorsanız, bu dönemde dostluk duyguları ve sosyal aktivitelere daha fazla önem vermelisiniz. Bu hafta, geçen haftadan yarım kalan işlerinizi tamamlayacaksınız. Aklınıza takılan pürüzlerinizi yeniden ele alabilirsiniz. Mükemmel olma isteğiniz karşısında çevrenizden sizden etkilenecektir.. İlişkilerinizi olumlu tutmayı başaracaksınız. Maddi olaylar kafanızı fazlaca meşgul ettiği sürece, kendinizle ilgili konularda odaklaşmasını bilmiyorsunuz.. Dikkatli olun.

BOĞA

Özel ilişkiler konusunda çok dikkatli olmalısınız. Çünkü, karşılaşacağınız kişilerin etkili sözleri ve anlamlı davranışları baştan çıkarıcı olurken, daha sonra vazgeçeceğiniz birlikteliklerin temelini atabilirsiniz. Dostlarınızın yardımlarını görecek, beklemediğiniz bir şekilde ortaya çıkan özel kişilerden destek alırken, aynı enerjiye ve görüşe sahip olduğunuz kişilerle ortak çalışmalar içinde olacaksınız. Cinsel dürtülere neden olacak özel ilişkilerin temelini atabilirsiniz. İş birliği içinde olduğunuz kişilere duygusal davranmaktan vazgeçmelisiniz. Sevdiklerinizle birlikte ortak çalışmalar yapacak dostlarınızla birlikte hasret gidereceksiniz.. Aklınıza takılan pürüzlerinizi yeniden ele alabilirsiniz. Mükemmel olma isteğiniz karşısında çevrenizden sizden etkilenecektir.. İlişkilerinizi olumlu tutmayı başaracaksınız. Hırslı yönlerinizin çıkış yapacağı bir hafta içindesiniz. Derin sorgulamalar sonucunda kendinizi daha iyi anlayacaksınız. Eski olaylara takılmayın artık. Geçmiş geçmişte kaldı. Önünüz açık ve güzel.. Geçmişe dayalı tecrübelerinizin doğruluğunun, kanıtlanması sizi her konuda haklı çıkaracak..

İKİZLER

Çevrenizde size karşı çıkanlara da yumuşak bir şekilde karşı koyacaksınız. Enerjiniz, çevrenizi etkileme konusunda sizi atağa kaldırıyor. Gerçeklerle yüz yüze gelmeyi öğrenmelisiniz, çünkü; oldukça hassas bir durum ortaya çıkacaktır. Maddi konular sizin için her zaman çok önemli sizde biliyorsunuz. Kariyerinizle ilgili başarı size parayı da getirecektir. Yaptığınız işi severek yapacak, enerjik ruh halinizi istediğiniz yönde kullanabileceksiniz.. Birlikte çalıştığınız kişilerin farklı yönleri ilginizi çekiyor fakat onlara paye vermemek adına susmayı tercih ediyorsunuz. Yaşadıklarınızı hiç kimse ile paylaşmak istemiyorsunuz. Bu hafta , bazı başlangıçlar yapmak için uygun olduğunu düşünebilirsiniz. Bazı olaylar, size her konuda ders olabilir unutmayın. Güçlü mantığınız her şeyi çok çabuk çözdüğü için, hiç kimsenin size karışmasına izin vermiyorsunuz… Her an bir çılgınlık yapabilirsiniz. Aşka bağlı yolculuklar yapabilirsiniz.. Bazılarınız gizli aşklara eğilimli olacak. Ailenizle ortak dost toplantılarında olmanız rağmen, sizin farklı düşünce yapınız yüzünden istemediğiniz durumlardan kurtulmak isteyeceksiniz..

YENGEÇ

Mesleğinizde iddialı davranmak zorundasınız. Çalışma evinizde ilerleyen Satürn size çok şey kazandırabilir., Doğallığınız ve sempatik tavırlarınızla çevrenizi istediğiniz gibi yönlendirebileceksiniz. Fikirlerinize değer verilmesi, motivasyonunuzu çok daha olumlu kılarken, düşüncelerinizi cesurca sergilemenize neden oluyor. Her zaman müthiş bir dengeye sahipsiniz. Olayları abartmadan çözerken, bugün kafanız karışabilir. Çalışma hayatınız da temponuz sürekli değişiyor. Aynı anda iki işi bir arada yapmanız size zor gelmese de dikkatinizin dağılmasına sebep oluyor. Odaklaştığınız zaman daha başarılı oluyorsunuz. Duygularınızı gözden geçirebilirsiniz.. Aşk ile arkadaşlıkları birbirine karıştırmamaya gayret edin. Bir arkadaşınıza bu dönemde aşık olma olasılığınız çok yüksek. Duygularınız sizi sürekli geçmişe götürüyor. Çevrenize belli etmeseniz de içsel acılarınızı yok edemiyorsunuz. Sizi anlamak, çoğu kez çok zor. Duygusal konulara daha ince bir yaklaşım göstereceksiniz. Bu hafta ailenizle birlikte ortak çalışmalar yapabilir veya kan bağı olduğunuz kardeşler ve kuzenlerle iş birliği içinde hareket edebilirsiniz.. Zorluk çıkaran olaylar üzerine odaklaşacaksınız.

ASLAN

Gücünüzün farkındasınız. Aynı düşünceye sahip arkadaşlarınız da desteği ile yeni projeler üreteceksiniz. Özgürlük duygunuzu kişisel zevklerinizle kombine edeceğiniz özel bir hafta.. Çalışma yaşantınızda çalışkan ve disiplinli davranarak, çevrenize iyi bir örnek teşkil ediyorsunuz. Ortak çalışma içinde olacağınız kişilerin beklentilerine cevap vermeden önce düşünmelisiniz. Risklerden hoşlanmadığınız için, daha sonra çıkabilecek aksiliklere hazırlıklı olmalısınız. Arkadaşlarınızdan beklediğiniz desteği göremeyebilirsiniz. Onların kişisel sorunları yüzünden, aranızda bazı ihtilaflar söz konusu olacaktır. Aldırmaz yönlerinizle, olaylara daha akılcı bir çözümle yaklaşacak ve çevrenizde kısa sürede hakimiyet kuracaksınız. Düşüncelerinizi hiçbir şekilde değiştirmek istemediğiniz için, sizi ikna etmeleri zor oluyor. Duygusal olmaktan çok, mantıksal davrandığınız için, hatalarınızdan asgari bir şekilde zarara uğruyorsunuz. Atılımcı yönlerinizin ortaya çıktığı dönemlerden birini yaşıyorsunuz. Girişimci ruhunuzu ortaya koyarken, desteksiz kaldığınızı düşünmemelisiniz.

BAŞAK

Siz güçlü mantığı olan birisiniz ve çoğu kez hatalarınızı bu zayıf anlarınızda yapıyorsunuz. Kombinasyon burcunuzda ilerleyen Mars, ve Merkür, olmasını istediğiniz olayların gelişmesi konusunda daha dikkatli olmanız gerekiyor. Temkinli olmakta fayda var. Yaşamınızla ilgili yeni bir başlangıç arifesinde mantıklı olaylara ilgi gösteriyorsunuz. Organizasyonlar açılışların ve davetlerin gündem kazanmasıyla yaşantımız renk kazanacak. Yakın, ilişkilerinize kapalı ve çekimser bir şekilde bakıyorsunuz. Şüpheci yaklaşımlarınız yüzünden, günlük rutin işleriniz aksayabilir. Size anlatılan hiçbir şeye inanmak istemediğiniz için, dengelerinizi kullanırken, zorlanacaksınız.. Yine bu hafta , günlük yaşantınızda farklı kişilerle bir araya gelecek ve sizi eğlendirecek, konuşmalarıyla oyalayacak arkadaş grupları ile görüşeceksiniz. Bu kişiler, kalabalık ortamlarda ve eğlence dünyasında tanışacağınız kişiler olacaktır. Aşk ve iş ilişkilerinizde gücü tercih edeceksiniz. Bu nedenle; güçlü ve popüler olan kişilerle tanışabileceğiniz veya bir araya gelebileceğiniz ortamlarda bulunmaya dikkat edeceksiniz. Konuşma dilinizi çok iyi kullanacaksınız. Çevresel koşullarınız yeniden irdelemelisiniz.

TERAZİ

Gireceğiniz topluluklarda karşılaşacağınız eski ilişkilerinizin tekrar karşınıza çıkması ve bu kişilerden etkilenmeniz size hareket kazandıracaktır. Fakat yine de tedbiri elden bırakmamalısınız. Tartışmaların ve kırıcı konuşmaların olabileceği ortamlardan uzak kalmalısınız. ; Planlarınız uygularken, kibar, ince, zarif fakat ısrarcı bir şekilde davranacaksınız. Fırsatlar ve ortaklıklar için yeni ve olumlu bir dönem sizi bekliyor.. Karşınıza çıkacak zor şartlarla mücadele edecek, taviz vermeyeceksiniz. Enerjinizi ve vaktinizin tümünü çalışmalar içinde kullanacaksınız. Hafta içinde karşılaşacağınız sorunları daha kolay atlatacaksınız. İyi niyetli yaklaşımlarınız sizi öne çıkartırken, yardımsever duygularınız atakta olacak. İçinizde bir şans meleğinin size yardım ettiğini hissedeceksiniz. Düşüncelerinizdeki iyimserlik tablosunu destekliyor. İçsel disiplininizi sevecenlikle kurmayı başaracaksınız. Karşılıklı komşuluk ilişkilerinizde empati yeteneğiniz gelişecek ve davranışları kavrama önseziniz artacak. Arkadaşlıkların ve dostlukların önem kazanması ve asil duygular için olmanız sizi olumlu pozisyonlara getirecek.

AKREP

Satürn maddi konularda finans evinizden destek vermeye devam ederken harcamalarınız kısıtlıyor. Girdiğiniz ortamlarda gözlerin üzerlerinize çevrilmesine alışmış olduğunuz bir gerçek. Bu hafta seyahatlerin getirdiği avantajları iyi kullanmalısınız. Eski bir aşkın karşınıza çıkması ve pişmanlıklarını söyleme olasılığı yüksek. Sizin de ilginizi çeken farklı bir olacaktır. Evlilik teklifinde bulunacağınız kişi ile romantik günler sizi bekliyor. Fakat, aksi bir durum olarak red cevabı da alabilirsiniz. Korkularınızdan ve endişelerinizden kurtulmak için güzel bir dönem. Aşk ile arkadaşlıkları birbirine karıştırmamaya gayret edin. Uzun süredir kafanızı kurcalayan meselelerin çözüme ulaşmasını sağlayacak ve bu konularda dengeleri kurmayı başaracaksınız. Artık daha huzurlu bir şekilde, olaylara olumlu baktığınızı göreceksiniz. Duygu çatışması yaşadığınız her şey sizin ölçülerinizin dışında gelişiyor. Yaşınızdan büyük olan bir kişi size aşık olabilir. Özellikle doğru iş konumunuzda aktiviteler beraberinde duygusal konuları da, getirecek. Diğer bir olasılık ise, hiç umulmadık bir şekilde bir arkadaşınıza tutkuyla bağlanabilirsiniz.

YAY

Bu dönem farklı konular gündemde. Satürn burcunuzda son döngüsünü yaşıyor. Yaşantınızın her karesinde, farklı bir şeyler olmalı. Girişimci yapınız ön plana çıkarken, yaratıcılığınız da daha çok artıyor. Geçici heveslerden uzak kalmalısınız. Dostlarınızın iş yaşantınıza yapacağı katkıları önemsemelisiniz. Arkadaşlık ilişkilerinizde dengeli olmak zorundasınız. Aşk ve dostluk kavramlarını karıştırmamalısınız. Seçimlerinizi her zamankinden daha dikkatli davranmalısınız. Engellerin sizi etkilemesini de izin vermemelisiniz. Sürekli uçlarda dolaşmanız mümkün. Aşk yaşantınızda olan aksilikleri gözünüzde büyütebilir, yeni başlayan bir ilişkinin olamayacağını görerek, bitirmek isteyebilirsiniz. Dışa dönük gibi de olsanız, kendinizi anlatmayı sevmiyorsunuz. Venüs, sosyal ilişkilerinizin canlanması yönünde etkiler verecek ve kendinizi çok daha güçlü hissetmeye başlayacaksınız. Çevrenizle yardımlaşacak, üzerinizde onların pozitif etkisini göreceksiniz. Çevrenizi, isteseniz de şekillendirmeniz mümkün değil. Yaşam temponuzu artırmalısınız. Önünüz açık. Enerjinizi doğru alanlarda kullandığınız için, bir çok fırsat bir arada karşınız çıkacaktır.

OĞLAK

İçinize kapanmak yerine düşüncelerinizi çevrenizle paylaşmalısınız. Tasarladığınız planlarınızı, çevrenizden yardım alarak gerçekleştireceksiniz. Kısa yollardan alacağınız önemli gelişmeler, rotanızı belirlemeye yardımcı olacaktır. Enerjinizin bölünmesini istemiyorsanız, dengelerinizi bozmadan hareket etmelisiniz. Sosyal yönünüzü daha ön plana çıkararak olaylara yaklaşmaya çalışın. Karşı tarafı dinlemeyi öğrenirseniz, ondan çok şey öğreneceksiniz. Her şeyi önceden planlamanıza rağmen, yaşadığınız aksilikler sizin motivasyon dengenizi bozuyor. Olaylara yaklaşımınız farklı. Siz ilişkilerinizde güven aradığınız için, yakınlaşacağınız kişilerin üstün nitelikli ve fikirlerinize uygun bireyler olmalarına dikkat ediyorsunuz. Duygusal ve dostluk ilişkilerinizde önemli bir hafta. Kuşkucu tavırlarınızla çevrenizi incelemek yerine savaşınızı doğru alanlara kaydırmalısınız. İş çevrenizde karşı cinsle ilgili ortak çalışmalar içinde olacağınız projeler üreteceksiniz. Duygusal konularda sezgilerinizin güçlü olduğu bir dönem yaşayacaksınız. Şartlarınızı yeniden gözden geçirmelisiniz.

KOVA

Yaşamın sıkı temposundan kaçmak için, hiçbir fırsatı kaçırmıyorsunuz. Bir çok şeyi aynı anda düşünecek ve yaratıcılığınızı ön planda tutacaksınız. Yapmak istedikleriniz zincirleme bir şekilde kafanızda gelişiyor. Enerjinizi maddesel kişisel konulara istediğiniz gibi aktarabilecek ve girişimciliğinizi gösterebileceksiniz. Dostlukların zedelenmesinden yana değilsiniz ve her zaman çevrenizi kaynaştırma özelliğine sahipsiniz. Yine size çok iş düşüyor. Sadece kendi duygularınızın onaylandığı bir dünyada yaşamanız, sizi olumsuz etkiliyor. Katıldığınız davetlerde karşı cinsin üstün yeteneklerinden etkileneceksiniz. Size cazip gelen ve tarzınıza uygun kişilerle ani başlayan aşklar yaşayabilirsiniz. Geçmişin sorunlarına takılıp yaşadıklarınızı gözünüzde büyütmemelisiniz. Düşündüğünüz birçok şeyi gerçekleştirme çabası içinde yoğunlaşırken; eski alışkanlıklarınızı gözden geçirerek gelişen şartlara göre rotanızı ayarlayacak, yeni bir şeyler yaratma konusunda gayretli olacaksınız. Bazen kibirli davranışlar sergileyebilir ve çevrenizin tepkilerini üzerinize çekebilirsiniz. Fakat konuşma kabiliyetinizi başarılı bir şekilde kullanacaksınız.

BALIK

Birine ilgi duyuyorsanız, duygularınızı gizleyeceksiniz. Duygusal konularınıza çok fazla yüklenmeyin. Aşk ilişkileriniz istediğiniz gibi gelişmeyebilir. Duygularınızı karşı tarafa yansıtmanız güçleşebilir veya yanlış algılanabilir, partneriniz tarafından hırpalanabilirsiniz. İlişkilerinizi gözden geçirerek, aksayan yönlerini açığa çıkarın. Çevrenizde etkili hitap tarzınızla, karşı cins üzerinde etkinizin fazla olduğu günlerdesiniz. Kendinizden emin tavırlarınızla onların dikkatini çekiyor ve olumlu izlenim bırakıyorsunuz. Kendinizi sınamalı ve özel düşüncelerinizi kendinize saklamalısınız. Ruhsal gelişiminize önem vermeniz sizi önemli şamaların eğişine getiriyor. Sezgilerinizin sizi yönlendirmesine izin veriyor ve ayrıca ruhsal dengeniz için, olaylara mantıklı bir yorum getirmek istiyorsunuz. Sabırlı olduğunuz takdirde, sonuç olumlu olacaktır. Üzerinizde, uzun zamandır kesintisiz sürdürdüğünüz çalışmalarınızın verdiği yorgunluk ve durgunluk var. İhtiyaç duyduğunuz dingin ortamı yaratmak sizin elinizde. Bu duyguyla haftaya başlayın. Size eşlik edecek kişilerle de bu konuda ayni havayı soluyacaksınız. Bu arada, sizin için en yakınınız olan kişileri üzecek davranışlardan kaçının.

YORUMLAR

Henüz hiç yorum yapılmamış.

BENZER HABERLER

YENİ HABERLER

© Copyright 2017 Medyabey. Tüm görsel ve metin kaynak hakları saklıdır. - [email protected]