AstrolojiYazarlarımız

5-11 Şubat haftalık burç yorumları

BU HAFTA DOĞANLAR:

Sıra dışı düşüncelere sahip kendilerine güvenen kişilerdir.Bu gün doğanların Güneş burçlarının Kova olmasından dolayı, duygusal gerilimleri oldukça fazladır. Kendilerine ters gelen her türlü konulara içsel bir tepki gösteririler. Sanat yönü güçlü olan bu kişilerin, başarılı olmaları için, çevre desteğine ihtiyaçları vardır.. Entelektüel yetenekleri oldukça gelişmiştir. Aşırı meraklı ve yaşamı sorgulayıcı özelliklerinden dolayı, sıra dışı konularda başarılı olurlar. Çalışkan hırslı ve keskin bir zekaya sahip oldukları için, yaşamda başarılı olmak için her türlü nedenleri vardır. Çıkarcı davranmaları yüzünden, tepki almaları bile, onlar için engel teşkil etmez. Duygusal yaşamları oldukça karışıktır. Bekledikleri sevgiyi bulmaları çok zordur. Tek kusurları; aşırı inatçı olmalarıdır. Bu huyları yüzünden işleri ile ilgili zaman kaybı yaşarlar.

KADINLARI:
Kibar ince ve sevimli yapıları sayesine, girdikleri çevrelerde kendilerini sevdirirler. En belirgin özellikleri, ellerindeki değerleri koruma eğilimleridir. İşlerini gizli tutmaktan hoşlanırlar. Üzerlerine aldıkları her konuyu başarıya götürmek için,üstün bir tutkuyla çalışırlar. Özel kadınlardır.

ERKEKLERİ:
Yeni fikirlere açık erkeklerdir.. Yaşamda onlar için deneyim çok önemlidir. Hızlı düşünürler ve kararlarını çok çabuk değiştirirler. Sinirli görüntülerinin altında güvensizlik duyguları onları daima rahatsız eder. Özgürlük duygularını kullanamazlarsa, huzursuz ve kaprisli olurlar

ÇOCUKLARI:
Ailelerine bağlı çocuklardır. Daha küçük yaşlarda sanata eğilimleri ile göze çarpar.Renkli giysilerden hoşlanırlar. Bebeklikleri oldukça yaramaz geçer. Kendilerine özgün bir yapıları vardır. Liderlik özellikleri taşırlar. El becerileri güçlüdür. Onları özgür bıraktığınız zaman daha başarılı olurlar.

HAFTANIN YORUMU:
Düşüncelerimizi konuşurken aceleci tavırlarımız ortaya çıkıyor. Girişimci yönlerimizi kullanmak isteyebiliriz. Bu hafta çeşitli olanaklarımızı farklı bir şekilde kullanacağız. Maceracı ruhumuz körüklenecek. Zeki fakat açık göz davranışlarımız çevremizde yanlış anlaşılabilir. Cesaret isteyen işler bizi bekliyor. Bazılarımız heyecanlarımıza kapılabiliriz. Disiplin duygumuzu zorlayacak olaylarla karşılaşabiliriz. Alışkanlıklarımızla, yenilikler arasında kalabiliriz. Maddi sorunlarımızı irdelememiz gereken bir gün.

HAFTANIN ÇİÇEĞİ:
Krizantem, beyaz gül, sarı papatya

HAFTANIN KOKUSU:
Gardenya, yasemin

HAFTANIN RENGİ:
Açık pembe, açık turkuvaz, pastel tonlar

KOÇ
Uranüs kişisel evinizde ilerliyor. Aşk etrafınızda dolaşıyor. Sürpriz aşklara hazırlıklı olun. Sosyal yaşantınızda kişisel cazibenizin artmasından faydalanabilirsiniz. Bu tür ortam konuşmalarında gündemi belirleyecek popüler konuları gündeme getirin, bu konulardaki yapıcı ve mantıklı düşüncelerinizi çekinmeden belirtin. Siz tutku ve aşk insanısınız. Üstelik, ihtiraslı aşklarınız dillere destandır. Yakın çevre toplantıları içinde sağduyulu davranış ve yönlendirici konuşmalarınız sizi ciddi aşklarla karşı karşıya bırakabilir. Aşk konusunda aradığınız farklı özelliklere sahip, rutin olmayan kişi ayağınıza gelecek.İkna kabiliyetiniz oldukça yüksek seyrediyor. Hayal gücünüzü istediğiniz koşulları oluşturmakta kullanabilirsiniz. Pratik davranışlarınızla bir çok kişinin önüne geçebilirsiniz. Bu nedenle de kişisel ilişkilerinizde rekabet ortamı yaratacaksınız.. Fiziksel anlamda oldukça çekici ve aktif bir tavır içindesiniz. Uzun süredir gizlediğiniz planlarınız uygulama aşamasına gelirken, sevdiğiniz işleri pratik yaşama geçirmiş olacaksınız.Plüton Ve Satürn birlikte kariyer evinizde birlikte hareket edecekler. . Önemli arkadaşlarınızın gizli destekleri, sizin bilgilerinizle birleşecek ve ortaya yepyeni şekillerde size yeni pozisyon kazandıracak çalışmalar ortaya çıkacaktır.

BOĞA
Bu hafta evinizle ilgili köklü değişimler yapabilirsiniz. Bazıları eşyalarını değiştirebilirler. Ev, alım-satım işleri ile uğraşabilir, satamadığınız bir gayri menkulünüz varsa elden çıkarabilirsiniz. Değer vermediğiniz size ait bir gayri menkul değer kazanabilir. Jüpiter ile Güneş, size gereken desteği ve gücü verecektir. Güvendiğiniz dostlarınızın fikirlerini alacak, karşılıklı güvene dayalı işbirliği içinde olacaksınız. Bu dönem ailenizle ilgili uzun vadeli planlarınız olacak, başlangıçlar konusunda kendinizi yeterince cesur ve hedeflerinize kilitlenmiş göreceksiniz. Bazı Boğalar daha uzun yıllar dönmemek üzere bulunduğu ortamdan uzaklaşacaklar. Rutinleşmiş bazı şartların değiştiğini gözleyeceksiniz. Yaşamınızda etkisi uzun sürecek başlangıçlar için önemli bir dönem. Yaşamınızla ilgili oluşumları izlerken, gelecekteki yaşam dilimlerini bir film gibi görebileceksiniz.Beslenme ile konularda aşırıya kaçmayın. Karaciğerinize bu konuda önem verin. Sakin yerleri tercih ederek, gerginlik yaratan negatif enerjiyi üzerinizden atın.Katılacağınız davetlerde hiç bir konuda aşırıya kaçmamalı ve kontrollü gitmelisiniz.

İKİZLER
Çevrenizle yaşadığınız çatışmalar ve meydan okumalar daha dayanıklı olmanızı sağlarken, bir anlamda da sizi yor. Hedeflerinizi saptarken, karşıt düşünceler içinde sıkıştığınız anlar olacaktır. Kardeşler ve kan bağı olduğunuz kişilerle evinizi kapsayan konularla ilgili ilginç günler geçireceksiniz. Sezgiler iyi çalışıyor. Venüs Sizin gibi Hava olan Kova burcunda 10 şubat’a kadar sürpriz yolculuklar ve aşklar söz konusu. Duygusal bağlarınız güçlü olmasına rağmen; ailenin sorunları yüzünden bu dönem canınız sıkılabilir. Uzun süredir dostluk çerçevesi içinde yaşanan ilişkiler, aşka dönüşecektir. Bu şekilde gelişen sürpriz ilişkilerde temkinli olmalısınız. Gerçeklerle yüz yüze gelmeyi öğrenmelisiniz.. Düşündüğünüz şeyleri yaşama geçirme planları içinde hareket ederken, ne düşündüğünüzü hiç kimse anlamayacak. Çevrenizde entelektüel aktivitelere katılırken, sanatsal gösterilere de ilgi göstereceksiniz. Hafta boyunca duygusal yönleriniz ortaya çıkacak. Her zamanki çekiciliğinizi belirgin bir şekilde ilişkilerinize yansıtacaksınız.. Özellikle, aynı grupta tanışarak düşünce bazında anlaştığınız kişiyle sizi bir anda saracak duygu dalgalanmaları içine girebilirsiniz, dikkatli olun.

YENGEÇ
Aşk hayatınızın oldukça renkli aylarından birini yaşıyorsunuz. Sosyal ortamlarda daha çok bulunacağınız için, seçim şartlarınız güçleşecek. Bu dönem duygularınızı gözden geçirebilirsiniz.. Aşk ile arkadaşlıkları birbirine karıştırmamaya gayret edin. Bir arkadaşınıza bu dönemde aşık olma olasılığınız çok yüksek. Özellikle iş konumunuzda aktiviteler beraberinde duygusal konuları da, beraberinde getirecek. Diğer bir olasılık ise, hiç umulmadık bir şekilde bir arkadaşınıza tutkuyla bağlanabilirsiniz. Sürpriz bir tanışma yapacak fakat bu arkadaş çevrenizde tepkilere neden olacaktır. Satürn ve Plüton karşıt ilişki evinizde sizi olumsuz etkiliyor. Gezegenler, Uzun süredir birlikte olduğunuz bir aşk varsa sevgili konusunda sizi sınayacak, şimdiye kadar ihmal ettiğiniz tüm sorunlarla yüzleşmenizi sağlayacaktır. Sevgilinizi şimdiye kadar ihmal etmiş olabilirsiniz. Belki onun isteklerini önemsemeyerek, ilişkinizi rutin bir hale getirmiştiniz. Artık sorunlarınızı karşılıklı konuşmalı ve aksayan olayları yeniden gözden geçirmelisiniz. Ortaklıklar için olumlu olabilecek bu etki, evliliğiniz için zor bir açı etkisi verebilir. siz özgürlüğünüzü seviyor ve duygusal konularda yalnız kaldığınız zaman daha istikrarlı kararlar veriyorsunuz.

ASLAN
Hedefleriniz konusunda iddialı ve ısrarcısınız. Çalışkan ve hırslı yönlerinizi istediğiniz gibi kullanacaksınız. Koşullar ve içsel tepkilerinizi dengelemek zorundasınız. Bazı gizli konuların açığa çıkması çözüm yollarını da beraberinde getirecek. Geçmişte kalan hatalarınızın sizi tekrar rahatsız etmesini engellemek elinizde. Riskler konusunda temkinli davranmalı ve öfkenizi kontrol etmelisiniz. Yeteneklerinizi baskı altında tutmadan, yapmanız gereken hamleleri akıllıca yapmalısınız.MARS aşk ve sosyal evinizde ilerliyor. . Mesleki konularda tatlı dilli ve politik davranmanın avantajlarını göreceksiniz. İletişim konusunda oldukça başarılı ve çevrenize olumlu bir görüntü veriyorsunuz. Haksızlıklar konusunda adaletli davranışlarınızla dikkat çekeceksiniz. Sert çıkışlarınız bazıları tarafından yanlış anlaşılabilir.Popüler çevrelerde dolaşmaktan hoşlanacak ve renkli yaşamaya devam edeceksiniz.Cesaret ve atılganlık isteyen tüm işlerde başarılı olacaksınız. Yaşantınızdaki koşulların sizi zorladığını, kararlarınızı verirken çevresel şartların ve içsel duygularınızın tezat oluşturduğunu göreceksiniz.Çocukluktan kalma alışkanlıklarınızla ilgili sınırlarınızı ve yeni durumunuzu esnetmek zorunda kalabilirsiniz.

BAŞAK
Plüton ve Satürn aşk ve sosyal evinizde ilerliyor. Derin bir ruhsal denge arayışı içinde olacaksınız.. İçinizdeki fırtınaları kolay paylaşan biri değilsiniz. İçsel düşüncelerinizle fazla meşgulsünüz ve çevrenize karşı dalgın bir tavır takınarak karşınızdaki kişinin duygularını sınayabilirsiniz.. Güven duygusunun önemli olduğunu bildiğiniz için, karşı tarafın bu konuda sizi anlamasını bekliyorsunuz. Bu dönemde kendinizi daha net anlatmalısınız. Hiç bir konuda acele etmezsiniz iyi olur.Arkadaşlarınızla güçlü bir duygu birliğini paylaşarak, haftanın anlamını siz çıkaracaksınız.. Neptün ve Venüs karşıt evinizde akılınızın karışmasına neden oluyor. Macera duygunuzun atağa kalkmasıyla isteklerinizde aşırıya kaçabilir, sevgi ve flört bazında ilişki karmaşası yaşayabilirsiniz. Bulunacağınız ortamlarda sosyal yapınızı ortaya çıkaracak davranışlarınızla, dost çevreniz ve arkadaş sayısı artacaktır.. SATÜRN yüzünden ; İhtiraslı ve yoğun yaşadığınız ilişkileriniz yüzünden sorunlarla yüz yüze gelebilirsiniz. İhtiraslarınıza bir nokta koyacak gücü, daha sonra öğreneceksiniz. Bitmesi gereken dostluklar arkadaşlıklar ve evlilikler için; neden aramaya çalışmayın ve sonuçlarını olduğu gibi kabul edin..

TERAZİ
Aşk yaşantınızda, karşılıklı çekim duyguların dorukta olacak. İlişkinizde şimdiye kadar olmadığınız kadar çarpıcı duygular yaşayacaksınız. Karşı cins ile aranızda adını koymadığınız bir duygu karmaşası içinde bulabilirsiniz. Aşk hayatınızda mutluluk yaşanacak ve her şey olumlu ilerlemeye başlayacak. Aşkla ilgili düşüncelerinizi abartabilirsiniz. Bulunacağınız ortamlarda anaç ve koruma duygularınız ortaya çıkacak ve kendinizi çevrenizle bütünleşmiş hissedeceksiniz.İletişim evinizdeki Mars’ında bu kombinasyona eşlik edeceğini düşünürseniz, ortaya muhteşem bir tablo çıkmaktadır. Yakın dostluklar arasında duygusal yakınlaşmalar veya uzun süredir arkadaşlık ettiğiniz bir kişiyle aranızda farklı bir çekim oluşabilir. Çevrenizde oldukça cazibeli bir hava estireceksiniz. Akıcı konuşmalarınızla, bulunacağınız ortamlarda sözcülük yapabilir ve hakkınızı aramanız gereken konularda ağırlığınız koyabilirsiniz. Çalışkanlığınızı ve aktivitelerinizi çevreniz gönülden destekliyor. Verdiğiniz sözleri yerine getirme konusunda oldukça hassas davranacaksınız.Jüpiter finans evinizde ilerliyor. Merkür ve Güneş sizi zorlasa da İyi ve olumlu düşünmenin faydalarını göreceksiniz.. Konuşma kabiliyetinizi iş konularında başarılı bir şekilde kullanacaksınız Yatırımlar konusunda aile içi birleşmeler söz konusu olacak.

AKREP
İsteklerinizi içinizde bastırarak, sosyal ve iş yaşamınız içinde yoğunlaşacaksınız. Hırslarınız konusunda engel tanımayarak, gizli projeler içinde olacaksınız. Bu konuda planlarınıza yardımcı olacak kişileri seçmek istiyorsunuz. Yatırımlarınızı gizli tutabilirsiniz.Mars finans evinizde.. Gelirleriniz artacak, fakat tüm bu çabalar sizi de yoracak. Ortaklıklar iş ve kariyer yaşamınızda önemli bir yer alacak.Şimdiye kadar keşfetmediğiniz dostluk duygularınızın sizi yeniden şekillendirdiğini göreceksiniz. Dostluk ve arkadaşlık duyguları size para kazandıracak.Yine bu günlerde, yolculuklar ve aile içi ilişkiler gündem kazanacak, beklediğiniz misafirler gelecek.Aile fertleriyle birlikte bir araya gelip, uzun süredir devam eden huzursuzluğun nedenleri üzerinde duracaksınız. Uyumlu düşüncelerinizin etkisiyle ortaklıklar konusunda ılımlı bir hava estirecek, aileniz için her türlü fedakarlığa hazır olacaksınız. Çalışma hayatınızla ev yaşantınızı dengeli bir şekilde yürüteceksiniz. Sosyal ilişkilerinizde ailenizden destek alacaksınız. Jüpiter ve Venüs kare açı aile ve sosyal hayatta bir takım zorluklar çıkarabilir. Merkür, Venüs ve Jüpiter uyumu aşk hayatınıza uyum veriyor.. Küçük duygular bir anda çığ gibi büyüyebilir .

YAY
Satın alma ve sahiplenme isteğinizin üst seviyede olacak, gösterişli olmaya eğilimli bir yapı sergileyeceksiniz. Bütçenizi aşmama konusunda dikkatli olmalısınız. Mars kişisel evinizde ilerlediği için öfkelerinize hakim olmalısınız. İş arkadaşlıkları, grup çalışmaları gibi aktiviteler, kişisel tatminleriniz doğrultusunda çalışmalar içinde olacaksınız. Eğer esnek davranmazsanız, zıt düşüncelerinizden farklı tepkiler alarak, olması gereken durumların pozisyonları bozulacaktır. Bazı karşıt düşüncelere karşı taktikler geliştirmeniz gerekebilir. Ele aldığınız konuları zorlamanın anlamı yok. Satürn madde evinizde ilerlemeye başlayacak., Bu Dönemde; İş konusunda hedeflerinizi büyük bir hırs ve coşkuyla takip edeceksiniz. Ev ve ailenizi sevmenize rağmen çalışma yaşamınız ön planda olacaktır. Yapmanız gereken işler konusunda kendinizi yetersiz hissedebilir ve bu özelliğinizi kapatmak için çevrenize karşı baskıcı davranışlar içinde olurken, her türlü gücün arkasında maddi değerler arayabilirsiniz. Maddi konuların sizin için her zaman çok önemli olduğunu biliyorsunuz. Kariyerinizle ilgili başarı size parayı da getirecektir. Yaptığınız işi severek yapacak, enerjik ruh halinizi istediğiniz yönde kullanabileceksiniz.

OĞLAK
Satürn ve Plüton kişisel evinizde ilerlerken Düşüncelerinizde ısrarcı bir tavır takınarak, sosyal yaşantınızda farklı konumlar elde edecek, dayatmacı bir tavır sergileyeceksiniz. Bu dönem çevrenizden beklemediğiniz avantajlar elde edebilirsiniz. Çevrenizde size karşı çıkanlara da yumuşak bir şekilde karşı koyacaksınız. Enerjiniz, çevrenizi etkileme konusunda sizi atağa kaldırıyor. Kişiliğinizin disiplin tarafını zorlayarak, rahat ortamları tercih edeceksiniz. Çevresel koşullar önem kazanacak. Daha atak ve cesur davranışlar içinde bulunurken, girdiğiniz topluluklarda gözlerin üzerinize çevrilmesine neden olacaksınız. Sözleriniz kırıcı ve baskıcı olabilir fakat, siz taviz vermeyen tavırlarınızla kendinizi karşı tarafa kabul ettireceksiniz. Birlikte iş yaptığınız kişilerle uyumlu bir beraberliği arzu ediyor olmanıza rağmen gelişmelerin sizin çabalarınıza bağlı olmadığını görmek canınızın sıkılmasına neden olabilir Eski işyerinizden gelebilecek tekliflere de hazır olun. Kariyerinizi destekleyici işler yapmak isterken, planlarınızı uyumlu ve dengeli bir şekilde ayarlamalısınız. İş konusunda yardım alacağınız kişilerin sizden çok farklı olması hayranlık duygularınızın ortaya çıkmasına neden olacak.

KOVA
Güneş Satürn açısından olumlu etki alıyorsunuz. Düşüncelerinizi yaşama geçirme konusunda hızlı ve aktif bir tavır sergileyebilirsiniz. Maddi konularda belli bir seviyede kalmak, sizi bu konuda mutlu edecek kişilerle birlikte olmanızı gerektirecektir. Bunu sağlayacak önemli kişilere ulaşacaksınız. Zor olan hedeflere odaklanacaksınız. Güçlü bir potansiyel sergilerken, çevrenizle iddialaşacaksınız. Engel tanımayan agresif duygular sergileyebilirsiniz. Maddi hırslarınız ön planda olacak. Kendinizi güven içinde hissetmek istiyorsunuz. Paraya ve lükse olan merakınız, sizi daha çok çalışmaya yöneltecek. Çalışmanızın karşılığını alacağınız işler yapmak istiyorsunuz. Çevrenizde de sizin bu konudaki hırslarınıza eşlik edebilecek kişiler arayacaksınız.Güneş, Merkür ve Venüs sizi çılgınlaştırıyor. Sosyal çevrenizdeki ilişkilerinize azami dikkat göstermeniz gerekiyor. Kendinizi ön plana çıkarmak için, arkadaş ve dost çevrenizde sıra dışı tavırlar içine girebilirsiniz. . Kalbi boş olanlar; geçici fakat eğlenceli olan duygularla hareket ederlerken, yaşamlarını renklendirecekler. Bu arada, bazı küçük kaçamaklar söz konusu olabilir. Zor durumda kalabileceğiniz olaylara meydan vermeyin.

BALIK
En aktif ve başarılı haftalardan birini yaşıyorsunuz. Kariyer eviniz tüm ay boyunca güçlü olacak. Düşündüğünüz bir çok şeyi gerçekleştirme çabası içinde yoğunlaşırken, eski alışkanlıklarınızı gözden geçirecek, gelişen şartlara göre rotanızı ayarlayacak, yeni bir şeyler yaratma konusunda gayretli olacaksınız. Kariyerinizi güçlendirmek için dışarıdan yardım almanız gereken uygun aylardan birindesiniz. İlişinize yükselmek istiyorsanız, doğru insanlarla birlikte olacaksınız. Sosyal çevre maddi kazançlarınızı arttırma konusunda size yardımcı olacak. Tanışacağınız kişilerin çevreleri sizin için önemli olmalı unutmayın. Sosyal statünüzü geliştirecek arkadaşlarla bir arada olurken, sezgisel yeteneklerinizi onlarla birleştireceksiniz. Bazen kibirli davranışlar sergileyebilir ve çevrenizin tepkilerini üzerinize çekebilirsiniz. İnatçı tavırlarınızın ardındaki nedenler anlaşılmasa da, size daha sonra hak vereceklerdir..Radikal değişimler sizi bekliyor. Düşüncelerinizden ödün vermeyi düşünmeyecek, karşılaşacağınız engellerle mücadele edeceksiniz. Kendinize ait doğrularınızdan emin olmak için; çevrenizi sınamak isteyecek, kendinizi çok daha enerjik ve cesaretli hissedeceksiniz. Yaratıcılığınızdan kaynaklanan pratik gerçekleri hayata geçirebileceksiniz Güneş; size güç ve sabır verecek.

ASTROLOG FİLİZ ÖZKOL/MEDYABEY

Etiketler

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün