Filipinler’de Nina Tayfunu beklentisi korkutmaya devam ediyor…

Filipinlerde dehşetli bekleyiş sürüyor. 76 bin kişinin tahliye edildiği Filipinler’in kuzeyindeki Luzon adasının güneydoğusunda akşam saatlerinde Nina tayfunu etkisi bekleniyor. Bölgede tayfun tehlikesine karşın 76 bin kişinin güvenli bölgelere tahliye edildiği bildirildi.

Filipinler basınından alınan bilgilere göre; bir ada ülkesi olan Filipinler’in kuzeyindeki Luzon adasında yer alan Albay eyaletinde 76 bin 399 kişi güvenli bölgelere tahliye edildiği belirtildi. Akşam saatlerinde karaya ulaşmasından korkulan Nina tayfununun hızının ise saatte 185 kilometreyi bulan fırtınalara sebep olacağı tahmin ediliyor.

Filipinler Devlet Meteoroloji Bürosu PAGASA konuyla ilgili olarak ülkenin doğusundaki tayfunun Catanduanes adası ve eyaletinde hızı 220 kilometreye ulaşan rüzgarlar yol açabileceği uyarısını da yapyıor. Söz konusu tayfunun, Filipinler Sorumluluk Bölgesi’nden Çarşamba sabahı çıkması umut ediliyor. Her yıl yaklaşık 20 civarında tayfun ve fırtınanın etkili olduğu Filipinler’de, 2013 yılında etkili olan Haiyan tayfunu 6 binden fazla kişinin ölümüne, 4 milyon kişinin evsiz kalmasına sebep olmuştu.

YORUMLAR

Henüz hiç yorum yapılmamış.

Sorry, comments for this entry are closed at this time.

BENZER HABERLER

YENİ HABERLER

© Copyright 2017 Medyabey. Tüm görsel ve metin kaynak hakları saklıdır. - [email protected]