Filinta Yılın En İyi Dizisi Seçildi

TRT’de yayınlanan Filinta dizisi, Avrasya Tüketicileri Koruma Derneğince düzenlenen “Avrasya Kalite Ödülleri’nde Yılın En İyi Dizisi ve Yılın En İyi Erkek Oyuncusu” ödüllerini aldı.

Yönetmeni Osman Kaya, Yapımcısı Es Film olan TRT’nin sevilen işlerinden olan Filinta dizisi 19 Mart Dünya Tüketiciler Günü kapsamında, Avrasya Tüketicileri Koruma Derneğince düzenlenen “Avrasya Kalite Ödülleri’nin Yılın En İyi Dizisi ve ‘Yılın En İyi Erkek Oyuncusu” ödüllerini aldı.

Kale Center’de düzenlenen ödül törenine katılan filmin başrollerinden Cem Uçan, “Yılın En İyi Erkek Oyuncusu” ödülünü Avrasya Tüketicileri Koruma Derneği Başkanı Osman Doğan’dan aldı. Uçan ödülünü alırken, “Buraya gelirken aklımda bir konuşma vardı. Fakat bu tatsız geçen günlerde sessizce ödülümüzü alarak sadece teşekkür etmek istiyorum. Buralara kadar geldiniz ve bu ödüle bizi layık gördünüz, hakkınızı helal edin, sağ olun.” ifadelerini kullandı.

'Filinta' iki ödül birden aldı

Bu sezon Bin Yılın Şafağında adıyla TRT ekranlarında yayınlanan Filinta dizisi Türkiye’nin ilk polisiye Osmanlı dizisidir.

İzmit’te 300,000 m2 alanda ve  55,000 m2 kapalı inşaat alanında kurulan  set, eski Pera’nın, tramvayına varana kadar birebir kopyasının inşa edildiği, Dünyanın Çin’den sonra ikinci,Avrupa’nın da en büyük Dizi Platosu olan İzmit Sekapark’ta kurulan Filinta dizisi Yurt dışı piyasasının dikkatlerini de üzerine çekmiştir. Şimdiden Ortadoğu ve Güney Amerika’da gelen taleplerle yabancı kanallarda seyircisiyle buluşmaya hazırlanıyor.

Filinta her cuma TRT ekranlarında saat 20:00’de izleyici karşısına çıkıyor.

YORUMLAR

Henüz hiç yorum yapılmamış.

BENZER HABERLER

YENİ HABERLER

© Copyright 2017 Medyabey. Tüm görsel ve metin kaynak hakları saklıdır. - [email protected]