FETÖ’nün medya ayağı kapsamında hangi gazeteciler gözaltına alındı?

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı Terör ve Örgütlü Suçlar Bürosu savcılığı tarafından yürütülen FETÖ bağlantılı operasyonda 35 kişi için gözaltı kararı verildiği haber veriliyor. Gözaltına alınan isimler arasında çok sayıda tanınmış gazeteci var.

FETÖ’NÜN MEDYA AYAĞINA OPERASYONLAR DEVAM EDİYOR

İstanbul, Ankara ve İzmit’te düzenlenen operasyonlarda, Nurullah Öztürk, Rasih Yılmaz, Murat Aksoy, Abdullah Alparslan Akkuş, Dinçer Gökçe, İskender Yunus Tiryaki, Levent Arap, Ömer Şahin ve Ayhan Şimşek’in gözaltına alındığı bildiriliyor. Diğer 18 şüphelinin ise yurt dışına çıktığı tespit edildi. 8 şüpheliyi arama çalışmalarının ise devam ettiği öğrenildi.

BAŞKA KİMLER VAR?

Gözaltı kararı bulunan isimler arasında ilginç isimler var. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun danışmanı ve Halk TV programcısı, Millet gazetesi yazarı Murat Aksoy, Hurriyet.com.tr editörü Dinçer Gökçe, Millet gazetesi yazarı Ergun Babahan, eski Haliç Üniversitesi rektörü Prof. Dr. Osman Özsoy ve Meydan gazetesi eski Ankara Temsilcisi Ömer Şahin, Sabah Gazetesi eski Dış Haberler Müdürü Alparslan Akkuş da bulunuyor.

Ergun Babahan, geçtiğimiz günlerde Kılıçdaroğlu’nun konvoyuna silahlı saldırı sonrasında, “Faşizme destek veren herkes bedelini ödeyecektir” mesajıyla tepki çekmiş, hakkında yakalama kararı çıkarılmıştı.

YAVUZ BAYDAR’IN EVİNDE ARAMA YAPILDI

Eski Sabah Okur Temsilcisi, eski Bugün yazarı Yavuz Baydar’ın da evinde arama yapıldığı öğrenildi. T24 sitesinin haberine göre Yavuz Baydar ve eşi evde olmadığı için kapıyı çilingirle açan polisin, arama ve tutanak tuttuktan sonra evden ayrıldığı bildiriliyor.

FETÖ İÇİN PROPAGANDA İLE SUÇLANIYORLAR

Hakkında gözaltı kararı verilen şüphelilerin, FETÖ ile bağlatılı oldukları ve çalıştıkları basın yayın organları ile sosyal medya üzerinden FETÖ terör örgütü lehine propaganda yaptıkları öne sürülüyor.

YORUMLAR

Henüz hiç yorum yapılmamış.

BENZER HABERLER

YENİ HABERLER

© Copyright 2017 Medyabey. Tüm görsel ve metin kaynak hakları saklıdır. - [email protected]