FETÖ hakimlere Cumhurbaşkanı ile ilgili ne talimatı verdi?

Fethullaçı Terör Örgütü (FETÖ) Cumhurbaşkanı’na hakaret davaları için hakimlere talimat verdi. İddialara göre FETÖ soruşturmaları ile ilgili olarak “Tanık” sıfatıyla ifadesi alınan bir hakimin Cumhurbaşkanı’na hakaret davalarında sanıkların beraat ettirilmesinin istendiğini anlattığı belirtiliyor.

Söz konusu hakimin FETÖ Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a yönelik hakaret içerikli söylemlerin ifade özgürlüğü kapsamında değerlendirilmesini ve sanıkların bu davalarda beraat ettirilmesi yönünde örgüt mensubu hakimlere talimat verdiğini söylediği iddia ediliyor.

FETÖ soruşturmaları kapsamında alınan ifadelere göre; örgütün hakimleri nasıl yönlendirdiği de ortaya çıkmış oldu. FETÖ terör örgütü soruşturmaları ifade veren bir hakim, örgütün abiler aracılığıyla ByLock üzerinden hakimlere talimat verdiğini böylece mahkeme kararlarını etkilediğini itiraf etti.

Anlatılanlara göre; örgütün ByLock sistemi üzerinden hakimlere yönelttiği talimatlarda, Cumhurbaşkanı Erdoğan’a yönelik hakaret içerikli söylemlerin ifade özgürlüğü kapsamında değerlendirilmesinin istenildiği belirtiliyor. İlgili talimat uyarınca hakimler, ilgili davalarda sanıklar hakkında beraat hükmü kurulması için yönlendirilerek, mahkemelerin önceki uygulamalarında benzer davalarda mahkumiyet kararları verilirken, hakimin ifadesine göre, bu talimatın ardından Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın konu olduğu hakaret davalarında belli mahkemelerden beraat kararlarının çıkması sağlandı.

YORUMLAR

Henüz hiç yorum yapılmamış.

Sorry, comments for this entry are closed at this time.

BENZER HABERLER

YENİ HABERLER

© Copyright 2017 Medyabey. Tüm görsel ve metin kaynak hakları saklıdır. - [email protected]