GündemManşet

FETÖ elebaşı Gülen’in fotoğrafında deşifre olan 4 sır ne?

FETÖ’nün elebaşısı Fethullah Gülen’in 15 Temmuz darbe girişiminin yıldönümünde ABD gazetesinde yer alan o fotoğrafının şifresi çözüldü. FETÖ’nün elebaşısı Amerikan Wall Street Journal Gazetesi’ne verdiği röportajda verdiği o fotoğrafta 4 mesaj birden veriyor… Gülen’in fotoğrafında deşifre olan sırlar neler?

FETÖ elebaşısı 15 Temmuz’un yıldönünümde Amerikan Wall Street Journal gazetesi’ne bir röportaj vermiş ve röpartajda verdiği o pozla örgüte şifre mesajlar gönderdiği düşünülmüştü. Habertürk’te yer alan habere göre o şifreler çözüldü. Türk istihbarat birimlerinin yürüttüğü çalışmalar sonucunda o fotoğrafın şifreleri çözüldü ve kamuoyu ile paylaşıldı. FETÖ’nün önceki mesajları da dikkate alınarak çözümlenen şifrelerde, Gülen’in fotoğrafla 3 mesaj ilettiği belirlendi.

O fotoğrafın şifresi çözüldü! İşte verilen üç mesaj…

“KUDSİYETİMİZ YOK”

 

İstihbarat birimlerine göre, FETÖ elebaşısı Gülen, İslami değerleri hiçe sayıp seccadeye ayakkabılarıyla basarak ABD ve Batı’ya “Radikal değiliz, kutsiyetlerimiz yok, şekilsel hususları dert etmiyoruz. Yükselen Radikalizme karşı bizi kullanın” mesajını iletti.

“İLİMLİYİZ, ÖNCELİĞİMİZ İLİM”

 

Fotoğrafta arkada kütüphane olmasının da “İlimliyiz, önceliğimiz ilim” mesajı vermeyi amaçladığı belirtildi.

“DARBECİLERE ‘İTİRAFÇI OLMAYIN’ MESAJI”

 

Geniş açı çekilen fotoğrafta odada bulunan televizyon ekranında, “Bizim için ümit oldunuz, şimdilerde şölen var bahçelerde, bahardan ses geliyor perde perde, aceleci acele edip dursun, beklenen mutluluk biraz ileride” sözlerine yer verilmişti. Gülen’in bu sözler ile örgüt tabanındaki çözülmeleri önlemeyi ve mensuplarının itirafçı olmalarını engellemeyi amaçladığı değerlendirildi. Umutsuzluğa kapılan örgüt tabanına bu sözlerle, “Deşifre olmayın, itirafçı olmayın, umutsuzluğa kapılmayın” mesajları illetildiği kaydedildi. Gülen’in, ABD’nin en etkili gazetelerinden birine röportaj vererek tabanına ve kamuoyuna “ABD yanımızda, hâlâ güçlüyüz” mesajını vermek istediği ifade edildi.

KASIM AYINI MI İŞARET EDİYOR?

Televizyondaki 00.11 rakamının ise FETÖ elebaşısı Gülen’in “seçilmişlik sendromundan” kaynaklanan bir saplantı olduğu değerlendiriliyor. Gülen’in, bununla kasım ayını işaret ettiği, örgüt tabanına, kasım ayında kurtulacakları mesajını verdiği belirtiliyor. 15 Temmuz hain darbe girişiminden beri sürekli yeni tarihler açıklayan örgütün, bu yolla mensuplarının motivasyonunu diri tutmayı ve örgüt içi çözülmelerin önüne geçmeyi hedeflediği kaydediliyor.

Kaynak: Habertürk

Etiketler

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı