Feridun Düzağaç: Şarkı söylemekten utanmadığımız günler diliyorum

Sevilen şarkılarıyla müzikseverlerin beğenisini kazanan ünlü yorumcu Feridun Düzağaç, düzenlenen konser organizasyonuyla sevenleriyle hasret giderdi. Ülkede yaşanan üzücü olayların ardından konser için sahneye çıktığını dile getiren Feridun Düzağaç, konserde performansına başlamadan önce hayranlarına seslendi. Düzağaç, ‘Yaşananların ve yitirilen canların ardından konseri iptal etmeyi düşündüm ancak yoğun istek üzerine sahneye çıktım. Şarkı söylemekten utanmadığımız güzel günler diliyorum’ şeklinde konuştu.

FERİDUN DÜZAĞAÇ SEVENLERİYLE KONSERDE BULUŞTU

Müziği ile olduğu kadar hümanist yapısı ve Beşiktaşlılığı ile tanınan Feridun Düzağaç, Akasya Kültür Sanat’da hayranları ile buluştu. Ünlü sanatçı, konser öncesi röportajda son derece samimi görüşlerini dile getirdi.

Müzik dünyasında üretimsizlikten söz edilen bir dönemde üreten bir sanatçı olduğunu hatırlatan Düzağaç, ‘Röportajları samimi bir sohbet havası görmek gibi bir alışkanlığım var. Çoğu zaman bundan başım çok yandı. Bende bir kaç yıldır aynı derdi yaşıyorum. Üretmek nefes aldığımız bir mecra ama müzik sektörünün teknoloji karşısında ki mağlubiyeti karşısında ister istemez bazı kırgınlıklar küskünlükler yaşıyoruz; ve hayat hızla akıp geçiyor. Güzel ülkemizin konumu itibarı ile alın yazısı olan iklimler de üst üste eklenince üretim sekteye uğruyor’ dedi.

“İYİ Kİ BEŞİKTAŞ VAR”

Konu Beşiktaş olunca, ‘İyi ki Beşiktaş var, nefes aldığımız ayrı bir dünya orası. Erkek kadın farketmiyor. Bizim jenerasyondaki insanların mahremi gibi bir şey aslında. Çok sağlıklı mantıklı mı tartışılır ama böyle. Hayata ve yaşama dair bu kötülük ve nefret iklimi futbol ve Beşiktaş’la benim münasebetimi de çok etkiliyor. Şampiyon olmayı çok istiyorduk, çok anlamlı bir şampiyonluk olacaktı. Tüm dünya liglerinde eşi benzeri olmamış bir şampiyonluk olacaktı. Oldu ama ben kendi adıma çok keyfini süremedim. Memleket biraz normalleşsin, insanlar ölmesin Beşiktaş yedi yıl daha şampiyon olmasın gözü ile bakıyorum futbola ve Beşiktaş’a, ama seviyoruz ve peşindeyiz’ dedi.

“NİYE BEŞİKTAŞ’A MARŞ YAPMIYORSUN?”

Beşiktaş için yeni bir beste gelecek mi? sorusunu ise şöyle yanıt verdi. ‘Sayın Fikret Orman ilk göreve geldiğinde Beşiktaşlılığı ile bilinen insanları kulübe davet etmişti. İşte orada spontan bir dyialogdan çıkmıştı Feda. Bu güne kadar dinleyicilerimden, sevenlerimden, sokaktaki çocuklardan en çok duyduğum soru “abi niye Beşiktaş’a marş yapmıyorsun?” tadındaydı. Ben de onlara tüm samimiyetimle hep şunu söyledim, hala da buna inanıyorum.

Beşiktaş kendi bestesini üretmek konusunda dünyanın en yaratıcı taraftar topluluğu. Onlara dışarıdan beste yapmak bana çok samimi gelmedi. Hatta şampiyonluk kutlamalarında da her hangi bir şarkım yerine onlardan dinlemeyi çok sevdiğim ve Beşiktaş türbinlerine çok yakıştırdığım Sevemez Kimse Seni’yi söylemek de çok güzel bir andı benim için.

Türkiye’de sadece Beşiktaş’ın değil tüm takımların çok oturmuş profilleri var. Herkesin marşı, herkesin arzusu ve tutkusu yerinde. Hayat ülkemizde bir tek futbolu sekteye uğratmıyor. Futbolun da üzerinden bir bölünme ve cepheleşme yaşamadan onun birleştirici gücünün gölgesinde kıyısında huzurlu günler diliyorum bütün takım ve taraftarlara. Hayırlı bir lig olsun.

YORUMLAR

Henüz hiç yorum yapılmamış.

BENZER HABERLER

YENİ HABERLER

© Copyright 2017 Medyabey. Tüm görsel ve metin kaynak hakları saklıdır. - [email protected]