Fenomen kasap Nusret ve Acun Ilıcalı’nın yolu nasıl birleşti?

Fenomen etçi Nusret,  Acun Ilıcalı’nın milletvekili amcasını kıramadı! Sosyal medyada tuz dökme hareketiyle dünya çapında üne kavuşan ve adeta bir fenomen haline dönüşen Et-restoran sahibi Nusret Gökçe (namı diğer etçi Nusret) Acun Ilıcalı’nın milletvekili amcasının hangi isteğini kıramadı? Hemşerilik bağının kuvvetinden bahseden Ilıcalı, Nusret’ten ne istedi?

Fenomen Nusret Acun Ilıcalı’nın da amcası olan AK Parti Erzurum Milletvekili Mustafa Ilıcalı’nın önerisiyle, doğum yeri olan Erzurum’un Şenkaya İlçesi’ne bağlı Paşalı Köyü’ne külliye yaptıracak.  Edinilen bilgilere göre; Külliyede cami, kütüphane, imam evi, taziye evi ve gasilhaneden yer alacak ve Külliyenin temelleri 10 Haziran Cumartesi günü atılacak.

Milletvekili Ilıcalı, yaptığı yazılı açıklamada, Nusret Gökçe’ye doğduğu Şenkaya ilçesinin Paşalı köyüne cami yaptırma önerisinde bulunduğunu hatırlattı. Bunun üzerine Gökçe’nin doğduğu köye külliye yaptıracağını aktaran Ilıcalı, söz konusu külliyenin temel atma töreninin 10 Haziran’da yapılacağını belirterek şunları söyledi:

“Seçim çalışmaları kapsamında Şenkaya İlçesi Paşalı Köyünde eksikliği fark ettik. Köye cami yapılması için ünlü işletmeci Gökçen’e bir ziyaret esnasında öneride bulunmuştuk. Gökçen de doğduğu Paşalı’ya külliye inşa etmeye karar verdi. Kendisine teşekkür ediyoruz. 4 bin metrekare alan üzerine inşa edilecek külliye, cami, kütüphane, imam evi, taziye evi ve gasilhaneden oluşacak.”

Önerimizi kabul edip doğduğu köye külliye yapmaya karar veren Nusret Gökçe’yi tebrik ediyorum diyen Ilıcalı, Paşalı’ya yapılacak külliyenin ilginç hikayesini “Nusret Bey’in işletmesinde iftar yaptığımızda namaz kılmak için seccade istedim. Çalışanlar restorantta seccade olmadığını söylediklerinde biraz şaşırarak; ‘Aslında Şenkayalı hemşehrilerimiz arasından genelde hoca çıkar. Şenkayalı hemşehrimin işletmesinde seccade olması lazım’ dedim. Sonraki akşam Nusret Bey beni davet etti ve mekanda artık seccade bulundurduklarını söyledi.” dedi.

Ilıcalı, “Bende mekanda artık seccade olduğuna göre memleketin Paşalıya’da külliye yakışır diye öneride bulundum. Ve Allah razı olsun önerimizi kabul edip Külliye yapmak için karar verdi. Cumartesi günüde inşallah temel atma törenini gerçekleştireceğiz.” dedi.

YORUMLAR

Henüz hiç yorum yapılmamış.

BENZER HABERLER

YENİ HABERLER

© Copyright 2017 Medyabey. Tüm görsel ve metin kaynak hakları saklıdır. - [email protected]