Fenerbahçe Üniversitesi için YÖK’ün kararı belli oldu

Yüksek Öğretim Kurumu (YÖK), Fenerbahçe’nin ‘Fenerbahçe Üniversitesi’ için yaptığı başvuru hakkındaki kararını verdi. YÖK Fenerbahçe’nin üniversite başvurusunu kabul etti.

Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım’ın çok önem verdiği projelerinden biri olan Fenerbahçe Üniversitesi için artık yeni bir aşamaya geçildi. Aziz Yıldırım’ın bir süredir Fenerbahçe Üniversitesi’ni kurmak için yönetim kurulundaki arkadaşlarıyla yoğun bir mesai harcadığı biliniyordu. Çabalar sonuç verdi. YÖK’ün verdiği önemli kararın sonucunda Fenerbahçe Üniversitesi için geri sayım da başlamış oldu.

Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım’ın heyecanla beklediği müjdeli karar bugün itibarıyla YÖK’ün resmi web sitesinden kamuoyuna duyuruldu.

İşte, Yüksek Öğretim Kurumu’nun resmi sitesinden yaptığı ve Fenerbahçe camiasını oldukça mutlu eden o açıklama:

KARAR RESMİ GAZETEDE YAYINLANACAK

2547 Sayılı Yükseköğretim Kanunu ve bu kanuna dayanılarak çıkarılan Vakıf Yükseköğretim Kurumları Yönetmeliği çerçevesinde Fenerbahçe Eğitim, Kültür ve Sağlık Vakfı’nın İstanbul’da “Fenerbahçe Üniversitesi” kurulmasına ilişkin teklifi adı geçen vakıf yetkililerinin Yükseköğretim Genel Kurulunda yaptıkları sunum sonrasında uygun bulunarak kabul edilmiştir.

Üniversitenin kuruluş kanunu TBMM Genel Kurul’dan geçtikten sonra Resmi Gazetede
yayımlanmasına müteakip tüzel kişilik kazanacaktır.

Yükseköğretim Kurulu olarak, aldığımız kararın Yükseköğretimimiz, Fenerbahçe Kulübü camiası ve ülkemiz için hayırlı olmasını temenni eder, ayrıca bugün UEFA Avrupa Ligi’nde mücadele edecek olan Fenerbahçe Futbol Takımına da başarılar dileriz..

YÜKSEKÖĞRETİM KURULU BAŞKANLIĞI’

Fenerbahçe, Galatasaray’dan sonra üniversiteye sahip olan diğer bir büyük kulübümüz olacak.

YORUMLAR

Henüz hiç yorum yapılmamış.

BENZER HABERLER

YENİ HABERLER

© Copyright 2017 Medyabey. Tüm görsel ve metin kaynak hakları saklıdır. - [email protected]