Medya

Fatih Altaylı’dan Cengiz Ünder’e: “Arda Turan ne yaptıysa tersini yap!”

Fatih Altaylı, bugünkü köşe yazısında Roma takımında oynayan Cengiz Ünder’e yaptığı nasihatlarla dikkat çekti. Altaylı, “Kötü örnek, bazen iyi örnektir” başlıklı yazısında Cengiz Ünder’den Arda Turan’ın yaptıklarının tam tersini yapmasını istedi. Habertürk’ün keskin dilli yazarı, Ünder’in başarılı performansına devam edebilmesi için Acun Ilıcalı ve çevresinden de uzak durması gerektiğini yazdı.

“ACUN ILICALI’DAN UZAK DURACAKSIN”

“Cengiz giderek parlayan bir yıldız. Yıldızının daha da parlaması için yapması gereken en önemli şey şu: Arda ne yaptıysa tersini yapmak” diye yazan Altaylı, genç futbolcunun neler yapması gerektiğini 7 maddede özetledi.

İlk madde yazıyı okuyanlar için sürpriz niteliğindeydi. Altaylı’nın yapılacaklar/yapılmayacaklar listesinin 1. maddesi Acun Ilıcalı ile ilgiliydi ve şöyle yazıyordu:”Acun Ilıcalı’nın çevresine katılmayacaksın, Acun Ilıcalı’dan uzak duracaksın, Acun ve arkadaşlarıyla halı saha maçı, Playstation maçı yapmayacaksın.”

“EĞER ARDA’NIN YOLUNDAN GİDERSE..”

Yazısının finalinde Arda Turan’ı örnek gösteren Altaylı, yazısını çarpıcı bir finalle bitirdi:

“Cengiz Ünder bunları yaparsa, Avrupa’da daha uzun yıllar futbol oynar, efsane olur. Yok eğer Arda’nın yolundan giderse Başakşehir’de yedek.”

İşte, Fatih Altaylı’nın çok konuşulacağa benzeyen Cengiz Ünder’le ilgili o yazısı:


FATİH ALTAYLI/HABERTÜRK

KÖTÜ ÖRNEK BAZEN İYİ ÖRNEKTİR

ROMA, Barcelona’yı elerken mutlu olduk.

Benim kendi adıma iki nedenim vardı.

1. Roma’da pırıl pırıl bir Türk genci, Cengiz Ünder oynuyordu.

2. Valverde denilen teknik direktör, Arda’yı harcamıştı. Bu yüzden Barça’nın elenmesine çok sevindim.

Cengiz’in takımının yarı finale çıkmasına ise daha da çok sevindim.

Cengiz giderek parlayan bir yıldız. Yıldızının daha da parlaması için yapması gereken en önemli şey şu: “Arda ne yaptıysa tersini yapmak.”

Yani:

1. Acun Ilıcalı’nın çevresine katılmayacaksın, Acun Ilıcalı’dan uzak duracaksın, Acun ve arkadaşlarıyla halı saha maçı, Playstation maçı yapmayacaksın.

2. Kendini Roma’daki Türk turist rehberi gibi görmeyeceksin. Sürekli Türkiye’den gelenleri ağırlamayacaksın, Roma’yı gezdirmeyeceksin.

3. Roma’daki evini küçük Türkiye’ye çevirmeyeceksin, bahçende Türkiye’den gelen misafirlerine mangal partileri yapmayacaksın. İlle mangal yapacaksan, takım arkadaşlarına yapacaksın.

YAZININ TAMAMINI OKUMAK İÇİN TIKLAYIN

Etiketler

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün