OYA TEKİN / FANKAFALAR NEYİ BAŞARMAK İSTİYOR?

Fankafalar Bir Aşk Hikâyesi’nin ruhunu Aşkta ve Savaşta dizisinde yaşatmak istiyor…
Fankafalar da neyin nesi dediğinizi duyar gibiyim. Haksız da değilsiniz. Eğer sosyal medya ile yakınlığınız yoksa dizilerle de aranız iyi değilse bu tür tanımlara uzak olmanız doğal.

Lafı fazla dolandırmadan merakınızı giderelim bizde.

Dizi izleyicilerinin kendilerini tanımla şekillerinden sadece bir tanesi fankafa.

Bir Aşk Hikâyesi dizisi sevenlerinin kendilerini tanımlama şekli. Ceykor ( Ceylan-Korkut ) fanı olarak da tanımlıyor onlar kendilerini ama çokça kullandıkları tabir fankafa.

Taş kafa Ceylan ( Damla Sönmez ) karakterinden yola çıkarak kendilerine verdikleri isim bu.

Gerçi onların dizisi biteli epey oldu. Ama sosyal medyada kendilerini hissettirmeye devam ediyorlar.

Bir Aşk Hikâyesi’nin Ceylan’ı Damla Sönmez’in MED Yapım imzalı Aşkta ve Savaşta dizisinin başrol oyuncusu olarak adının geçmesinden bu yana adeta kenetlendiler.

Çünkü henüz dizinin erkek başrol oyuncusunun ismi ortalıklarda yok. Ve onlar Bir Aşk Hikâyesi’nin Korkut’u Seçkin Özdemir’in başrol olmasını, Damla Sönmez ve Seçkin Özdemir ikilisini bir arada görmek istiyor.

Bir Aşk Hikâyesi’nin ruhunu Aşkta ve Savaşta dizisinde yaşatmak istiyorlar.

Doğrusunu söylemek gerekirse Damla ve Seçkin’in Bir Aşk Hikâyesi’ni sürekli izleyen biri olmasam da zaman zaman denk geldiğimde gördüğüm iyi bir ikili olduklarıydı.

FANKAFA2

Seçkin Özdemir’i ilk olarak Muhteşem Yüzyıl’da Leo olarak tanıdık. Orda çok kısa kalsa da hafızalara kazıdı kendisini ve beğeni kazandı. Benimde dikkatimi Muhteşem Yüzyıl dizisindeki birkaç bölümlük rolüyle çekti. Yolunun açık, ışığının parlak olduğunu o zaman hissetmiştim. Farklı bir enerjisi var. Bunu da rol aldığı dizilerde fazlasıyla gösterip kendisine ciddi bir hayran kitlesi oluşturmuş.

Damla Sönmez’e gelirsek genç yaşına o kadar çok şey sığdırmış biri ki ne desek az. Bir de sevimli halleriyle gönüllere taht kurdu.

Yani iki oyuncunun da önleri fazlasıyla açık. Ancak onlar Ceylan ve Korkut olarak hafızalara kazınmışlar bir kere ve onları bir arada görmek isteyen fanlar diğer bir deyişle fankafalar seslerini duyurmak için ellerinden geleni yapıyorlar.

Yapımcı seslerini duyar mı bilmem. Ama onlar pes edeceğe benzemiyor.

Tabi pes etmedikleri bir şey daha var alkışlanacak, yürekten desteklenecek bir şey.

Şimdilerde bir kütüphane projeleri var onların. #birkatapdasenyollafankafa etiketiyle sosyal mecrada kitap topluyorlar.

Yani onlar öyle burun kıvırdığınız sadece dizi izleyen gençlerden değil. Sosyal faaliyetlerinde içinde. Belki diziler aracılığıyla gruplaşıyorlar, fanatikleşiyorlar ama bir araya gelmeyi anlamlı hareketlere çevirmesini biliyorlar.

FANKAFA1

Bazen bir çocuğun sesi olup ilik kampanyalarını duyuruyorlar, bazen kan bekleyen bir hastanın acil ihtiyacına ses oluyorlar. Derneklerin bile örgütlenemediği zamanlarda onlar bir tık kadar birbirlerine yakın dizilerden doğmuş gruplar olsalar da kampanyaların etkili elemanları olabiliyorlar.

Bu sefer kendi kampanyalarının öznesi olmuşlar. Kütüphane kurmak istiyorlar.

Doğrusu böylesine anlamlı bir kampanyayı bende destekliyorum yürekten. Gençlerin öncülüğünde yürütülen kampanyaya sosyal medyada ilgi de büyük.

Onlar topladıkları kitaplarla kütüphanesi olmayan bir okula kütüphane kurmak istiyorlar. Adını da Seçkin Özdemir koymayı düşünüyorlar. Bu isteklerinin arkasında yılmadan yürüyorlar.

İstanbul Teknik Üniversitesi Ayazağa Kampüsü Kültür ve Sanat Birliği binası Maslak/ İstanbul adresinde alıcı Yasemin Çakır sizden gelecek kitapları bekliyor.

 

Onlar #birkitapdasenyollafankafa diyor bize düşende bu kampanyaya gerekli desteği vermek.

Hani hep gençleri dizi izler, işe yaramaz vs sıfatların içine sıkıştırıp, yaftalayıp tepeden bakılır ya işte onlar bir yola çıkmış sınıfı çoktan geçmiş şimdi işe yarama zamanı sizde.

Tek yapmanız bir kitap yollamak. #birkitapdasenyollafanka…

OYA TEKİN / MEDYABEY

[email protected]

https://twitter.com/#!/oyatekin (@oyatekin)

http://yurthaber.mynet.com/yazarlar/tum/1/o.tekin35

http://blog.milliyet.com.tr/Sayfam/Blogger/?UyeNo=580460

YORUMLAR

Henüz hiç yorum yapılmamış.

BENZER HABERLER

YENİ HABERLER

© Copyright 2017 Medyabey. Tüm görsel ve metin kaynak hakları saklıdır. - [email protected]