Facebook’un yeni “signal” özelliği kimlerin işini kolaylaştıracak?

Facebook boş durmuyor. Dünyanın en büyük sosyal medya platformu Facebook bu kez daha çok gazetecilerin rağbet edeceği Signal uygulamasıyla gündemde.

Şirket Signal adı verilen özelliği resmi kanallardan da duyurdu. Gazeteciler bu özellik sayesinde Facebook’ta kullanıcıların neler konuştuklarıyla, nelerle ilgilendikleriyle ilgili ipuçlarına ulaşabilecekler. Yani bir anlamda gazeteciler, kullanıcıların gündemiyle ilgili fikir sahibi olacaklar.

Yeni Signal özelliği ile Facebook gazeteciler için daha işlevsel bir noktaya gelmeyi planlıyor. Ayrıca Facebook’un yanı sıra Instagram’da da hangi kelimelerin daha çok arandığı Signal uygulamasıyla öğrenilebilecek.

Gazeteciler yeni özellik sayesinde siyasetçiden sanatçılara tüm ünlüleri daha yakın markaja alabilecekler. Facebook ve Intagram’daki tüm aktiviteleri sadece tek kanal üzerinden takip edebilecekler.

Facebook’ta bir süre önce  test edilen Twitter’dakine benzer “Trending Now” uygulamasında kullanıcılar o an Facebook’ta nelerin popüler durumda olduğunu takip edebiliyorlar. Gazeteciler bu ekranı Signal üstünden görerek, kullanıcıların ilgi gösterdiği şeylerle alakalı içerik üretebilecek.

Uygulamadan maksat profesyonel içerik üreticilerin Signal’i kullanarak, kullanıcıların beğeneceği tarzda içeriklere vakıf olabilmeleri ve onların paylaşımlarında bu verilerden yararlanabilmeleri amaçlanıyor.

Gazetecilerin ücretsiz deneyebilecekleri Signal uygulaması şimdilik sadece başvuru yöntemiyle üye kabul ediyor ve sadece İngilizce dilini destekliyor.

 

YORUMLAR

Henüz hiç yorum yapılmamış.

BENZER HABERLER

YENİ HABERLER

© Copyright 2017 Medyabey. Tüm görsel ve metin kaynak hakları saklıdır. - [email protected]