Sosyal MedyaTeknoloji

İşte, Facebook’un kripto parası GlobalCoin’in çıkacağı tarih

Sosyal medya Facebook bir süredir kripto para üzerine çalışmalarını sürdürüyordu. Gelen haberlere bakılırsa Facebook’un kripto parasını 2020 yılında kullanıma sunmayı planladığı ortaya çıktı.

İngiliz The Guardia’ın haberine göre Facebook’un üzerinde çalıştığı kripto para projesine dair yeni bir gelişme yaşandı. Sosyal medya devinin birçok ülkedeki kullanıcısına dijital ödeme olanağı sunacak kripto parası 2020 yılının başlarında kullanıma sunulacak.

Adının GlobalCoin olacağı söylenen yeni kripto  para birimi aracılığıyla Facebook‘un 2,4 milyar aylık kullanıcısı diğer para birimlerini dijital paraya çevirebilecek, böylece de herhangi bir banka hesabına gerek duymaksızın ödeme yapabilecek ya da para transferi gerçekleştirebilecek.

The Guardian’ın BBC’ye dayandırdığı habere göre, Facebook Kurucusu ve CEO’su Mark Zuckerberg geçtiğimiz ay İngiltere Merkez Bankası Başkanı Mark Carney’le bir araya geldi ve kripto para planlarını değerlendirdi. Konuya dair ABD Merkez Bankası yetkilileriyle de görüşen Zuckerberg, insanlara daha az maliyetli ve güvenli para alışverişi sağlama hususunda Western Union gibi şirketlerle de diyalog halinde.

Facebook, dijital parasını istikrarlı kılmak için değerini dolar, euro ve Japon yeni gibi para birimlerinin oluşturduğu bir sepete sabitleyecek.

Etiketler

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün