Facebook’tan para kazanma dönemi başlıyor

Facebook yeni bir hamle yaparak  Google ve YouTube’un  kullanıcıya vaad ettiğini yapmaya çalışıyor.. Artık Facebook’taki videolar “embed” denilen kod marifetiyle paylaşılacak. FDahası bu paylaşımlardan mecra sahipleride para kazanabilecek. Facebook’un bu hamlesi, Google ve Youtube’un tahtına göz diktiği yorumlarına sebep oldu.

F8 Geliştirici Konferansı’nda Facebook duyurularında bu bilgiye de yer vermesi dikkat çekti. Günde 3 milyardan fazla video izlenen Facebook’un  YouTube ve Google’a rakip olacağı konuşuluyor.

Reklam gösterme konusuna ağırlık veren Facebook’un videoları paylaşabilme imkanı sunmasıyla  Facebook’tan para kazanmanın da önü açılmış olacak.

Sadece kendi platformunda paylaşıma izin veren Facebook, embed kodu üzerinden paylaşıma olanak sunacak.

Kısa zamanda aktif olacak bu güncelleme, Facebook’a yüklenen videolar “Embed” kodu üzerinden belirlenen diğer internet siteleri üzerine de kolayca eklenebilecek.

Önümüzdeki dönemde paylaşılan videolarda reklam gösterme ve bu reklam gösterme bedeli olarak da mecralara para kazandıracağı söylenen Facebook’un  internet dünyasında Google ve YouTube’a ne kadar rakip olabileceği merak ediliyor.

YORUMLAR

Henüz hiç yorum yapılmamış.

BENZER HABERLER

YENİ HABERLER

© Copyright 2017 Medyabey. Tüm görsel ve metin kaynak hakları saklıdır. - [email protected]