İnternetM.Bey/ÖzelSosyal MedyaTeknoloji

Facebook TV kanallarına rakip oluyor… Sosyal medya devi programcılığa soyundu

MEDYABEY-ÖZEL: Facebook, TV kanallarına rakip olmaya hazırlanıyor.  Sosyal medya devi Facebook’un kendi alanının dışına çıkarak kullanıcılarına bir reality show hazırlığında olduğu öğrenildi. Facebook, “American Ninja Warrior” üreticisi A. Smith ve Co.’dan bir reality serisi olan “Last State Standing” adlı program hazırlamasını istediği haber veriliyor. Facebbok’tan yayınlanacak olan Last State Standing adlı programda ABD’deki 50 eyaletten bir yarışmacıya yer verileceği öğrenildi. Programda yarışacak olan yarışmacılar 500.000 $ ‘lık büyük ödül için mücadele edecekler.

FACEBOOK PROGRAMCILIĞA SOYUNDU

Facebook’un sözkonusu projeyi büyük bir tutkuyla sonuçlandırmaya çalıştığı bildiriliyor. Öte yandan Facebook’un  Nicole Byer’in MTV serisi “Loosely Exactly Nicole”  adlı programı da yayınlamak için görüşmelere başladığı konuşuluyor.

Anlaşılan o ki Facebook, tüm dünyada TV’den sıkılıp özellikle internette daha fazla zaman geçirmeye başlayan kullanıcıları mutlu etmek istiyor.

FACEBOOK BÖLÜM BAŞI 250 BİN DOLAR ÖDEYECEK

Facebook CEO’su Mark Zuckerberg, Facebook’un video sekmesi için “çapa içeriği” olarak adlandırdığı programlar için para harcamaktan bahsetmeye başladı.

Reuters’te Mayıs ayında çıkan habere göre Facebook, planlanan orijinal programlar için bölüm başına 250.000 dolar ödeyecek. Facebook’un programlar için Vox Media, BuzzFeed, ATTN ve Group Nine Media ile anlaşmalar imzaladığı haber veriliyor.

MEDYABEY/ÖZEL

 

Etiketler

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün