Facebook, Skype’a rakip oluyor

Facebook her alanda rakiplerine çelme takmaya devam ediyor. Şu an en iyi sesli ve görüntülü konuşma messenger hizmeti sunan Skype’a rakip olmayı hedeflemiş görünen Facebook ilk atağını grup içi sesli aramayı etkinleştirmekle başladı.

Dünyanın en fazla kullanıcısı olan sosyal medya organı 900 milyondan fazla aktif üyesine yepyeni bir hizmet sunmak için kolları sıvadı. Facebook Messenger, üzerinden artık tüm kullanıcıları grup arama özelliği ile arkadaşları ile tele konferans yapabilecek.

Facebook’un anlık messenger (mesajlaşma) uygulaması Facebook Messenger, yeni özelliği ile rakiplerine meydan okudu.  Facebook’un bu yeni özelliği hen tüm dünyada geçerli hem de Messenger’ın güncel iOS ve Android uygulamaları üzerinden kullanılabiliyor.

Facebook Messenger grup araması ile tele konferans yapma şansı

Facebook üzerinden ücretsiz olarak messenger üzerinden grup konuşma şansı aktifleşti. Facebook Messenger sesli grup görüşmesinin yeni özelliğini kullanmak için Messenger’ın en yeni sürümüne sahip olmak yani güncellemeleri yüklemek gerekiyor. Ardından oluşturduğunu messenger konuşma grubunuzda telefon ikonunu tıklayarak sesli aramayı başlatmanız yeterli. Facebook Messenger grup içi sesli arama (Tele konferans) şu anda 12 kişi ile aynı anda sesli olarak konuşmanıza olanak sağlıyor.

Grup içi konuşmaya daha sonradan kişi ekleme yapabiliyor ya da istediğiniz an konuşmadan ayrılabiliyorsunuz. Facebook bu özelliği ile en yakın rakibi Skype uygulamasına bir adım daha yaklaşmış bulunuyor. Sıradaki özelliğin ise muhtemelen grup içi görüntülü ve sesli arama olması bekleniyor.

YORUMLAR

Henüz hiç yorum yapılmamış.

BENZER HABERLER

YENİ HABERLER

© Copyright 2017 Medyabey. Tüm görsel ve metin kaynak hakları saklıdır. - [email protected]