FACEBOOK HİÇ BOŞ DURMUYOR

facebookta-reklam

Facebook yeni özellikleri test etmeye devam ediyor

Şu an Facebook tarafından test edilen yeni özellik ile arama sonuçları da markalara bir reklam alanı olarak sunulacak.
Arama sonuçları önceden tamamen organik olup beğenme ve konuşulma sırasına göre sıralanıyordu, ancak Facebook’un yeni özelliği ile birlikte artık reklam için para veren şirketin arama sonuçları en üstte sunulacak. Aynı zamanda arama sonuçlarının da kişilerin ilgi alanlarına göre değişmesi bekleniyor.

Facebook’un arama sonuçlarının en üstüne reklam içeriklerini/sponsorlu içerikleri yerleştirmesi bizlere tabii ki Google’ı hatırlatıyor.

Facebook arama sonuçlarına sponsorlu içerikler sunar mı ve sunarsa bu reklam modeli tutar mı zaman gösterecek. Ancak Google ve Facebook arasında sıkça söylenen bir farkı tekrar vurgulamamız gerekiyor. Google, insanların bir şey arama motivasyonuyla kullandığı bir site/servis iken Facebook arkadaşlarımızla vakit geçirmek, sosyalleşmek için bulunduğumuz bir ortam. Bu ayrım bizlere Facebook’un reklam alanında Google kadar şanslı olmadığını ve kullanıcıların reklam içeriklerine toleransının çok daha düşük olduğunu söylüyor. O sebeple ki Zuckerberg ve ekibi sıkça yeni reklam alanlarını sosyal ağa katarak deneme yanılma yöntemiyle ilerliyor.

Medyaloji.net

YORUMLAR

Henüz hiç yorum yapılmamış.

BENZER HABERLER

YENİ HABERLER

© Copyright 2017 Medyabey. Tüm görsel ve metin kaynak hakları saklıdır. - [email protected]