Facebook 19 Mayıs’ı unutmadı

Facebook’a bugün girenler için bir sürpriz vardı. Facebook’a bugün giren Türkiye’deki tüm kullanıcılar Facebook’un 19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramı’yla ilgili fotoğrafı gördü.

Genelde bu tür sürprizlere açık olmayan Facebook’un bu hamlesi Google’ın “doodle” uygulamasını hatırlattı. Türk kullanıcıların Facebook’un bu sürprizinden oldukça memnun kaldıkları konuşuluyor.

19-mayis-facebook

Facebook’un milli ve manevi günlerde benzer uygulamalara devem etmesi bekleniyor.

FACEBOOK’TAN YENİ ÖZELLİK

Sosyal medya devi Facebook’un dün akşam yayınladığı yeni interaktif haritası ile Facebook’ta canlı yayın yapan kullanıcılar dünya haritası üzerinden kolayca takip edilebiliyor.

İşte Facebook’un yeni haritası…

 

Facebook’un bir süredir kullanımda olan servisi Facebook Live ile kullanıcılar Periscope’ta olduğu gibi takipçileriyle canlı yayında görüntülerini paylaşabiliyor. Dün akşam ise, kısa sürede hızla kullanımı yaygınlaşan Facebook Live’i daha da ileri bir boyuta taşıyacak yeni bir özellik yayınlandı.

facebook-konusma-haritasi

İnterkatif haritaya buradan ulaşabilirsiniz. Haritaya girdiğiniz anda mavi noktaları göreceksiniz. Dünya genelinde görülebilen noktaların üzerine fare imlecini getirdiğiniz anda yapılan yayını ve hatta yayını kaç kişinin takip ettiğini görebiliyorsunuz.

 

YORUMLAR

Henüz hiç yorum yapılmamış.

BENZER HABERLER

YENİ HABERLER

© Copyright 2017 Medyabey. Tüm görsel ve metin kaynak hakları saklıdır. - [email protected]