Televizyon

EVİM DE ŞAHANE MASRAF DA!

evim-sahane

Sina Koloğlu, Milliyet Cadde’de Kanal D’de yayınlanan Evim Şahane programı hakkında yazdı.

EV DE MASRAF DA ŞAHANE!

Kanal D’nin ‘Evim Şahane’ programında Ayşe Hanım Teyze’nin evindeki odalara el atılıyor ve güzelleştiriliyordu. Programın mesajı şu: “Sizin de odalarınız, salonlarınız, mutfaklarınız bir gün pasaklı hallerinden kurtulur, merak etmeyin.”
Güzel bir hayal. Ben kendi açımdan bakarken, “Ah, bana da gelseler” demeden edemiyorum. Evet, bir evin odalarının kullanışlı, estetik bir halde olması para kadar bilgi ve beceri de gerektiriyor. Bu program bana, ev işinden anlamıyorum, biraz da param var, bununla işi bilen bir mimarı eve sokayım ortaya keyifli bir oturma mekanı çıksın düşüncesinin çok da uzak olmadığını gösteriyor.
İşte tam bu noktada programın mimar ve ekibinin girdiği evde yapacağı tadilatın maliyeti ekrana geliyor: 8 bin 500 TL. Evin tercih edilen (ki genelde salon oluyor gördüğüm kadarıyla) bir bölümüne harcanan para bu. Badana, boya, işçilik, mimarın parası bu rakamın dışında. İşte o zaman, “Bi dakika duralım” diyorum içimden. Bakıyorum kendi halime. Ben verebilir miyim bu miktarı? Hesap, kitap yaptım; yok. Bir odanın maliyeti bu hesaba göre en az 10 bin TL olur diye düşünüyorum. Yani evim şahane, masraf da şahane bir program izlemiş oluyoruz.

Etiketler

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün