Ev kadınları RTÜK’e en çok Zuhal Topal’ı şikayet etti

Radyo Televizyon Üst Kurulu’na(RTÜK) evlilik programlarıyla ilgili en çok şikayet edilen programın Star’da yayınlanan Zuhal Topal’la olduğu ortaya çıktı.  Ünlü oyuncu Zuhal Topal’ın izdivaç programı için RTÜK’e adeta şikayet yağdı… En çok şikayet edilen programın Zuhal Topal’ınki olduğu dikkatlerden kaçmadı.

RTÜK tarafından yayınlanan son rapora göre, Zuhal Topal en çok şikayet edilen evlilik programı ve sunucusu oldu. RTÜK’e göre evlilik programlarının bu kadar çok şikâyet edilmesi “Ahlaki ve toplumsal değerler üzerinde yarattığı erozyon konusunda toplumda oluşan mutabakat” ile açıklanabilir.

TOPLAMDA 11 BİN 523 ŞİKAYET VAR

RTÜK raporuna göre bir ay içinde 11 bin 523 şikâyet arasında yine evlilik programları rekor kırdı. İzleyicilerin bu programlan şikâyet ederken, “Türkiye’de ve dünyada zulüm varken, böyle saçma programlarla insanları uyutmasınlar”, “6 yaşındaki çocuğum evlenmek istiyor”, “Türbanlı kızları çıkarmışlar, İslami obje kullanıyorlar, dinimizi yanlış tanıtıyor” ifadelerini kullanmaları dikkat çekti.

EN ÇOK DA EV KADINLARI ŞİKAYETÇİ

RTÜK, televizyon yayınları ile ilgili şikâyetleri değerlendirdiği son Vatandaş Bildirimleri Aylık Raporu’na göre üst kurula toplam 11 bin 523 şikâyet iletildi. Ancak bu rakam ekim ayı rakamından yüzde 33 daha az. Ev hanımları yayınlardan en şikâyetçi olan grup. Ancak şikâyetçilikte ev hanımlarını üniversite öğrencilerinin takip etmesi dikkat çekti.

EN ÇOK ŞİKAYET EDİLEN PROGRAMLAR

En çok şikâyet alan evlilik programı Star TV’de yayımlanan “Zuhal Topal’la” adlı yayın oldu. Bunu, Show TV’de yayımlanan “Evleneceksen Gel” (Seda Sayan), Atv’de yayımlanan “Esra Erol’da” ve Kanal D’de yayımlanan “Kısmetse Olur” programları takip ediyor.

Rapora göre, sadece evlilik programları değil, genel olarak televizyon kanallarında yayımlanan programların içerikleri Türk aile yapısına ve kültürel değerlerine aykırı bulunuyor.

YORUMLAR

Henüz hiç yorum yapılmamış.

Sorry, comments for this entry are closed at this time.

BENZER HABERLER

YENİ HABERLER

© Copyright 2017 Medyabey. Tüm görsel ve metin kaynak hakları saklıdır. - [email protected]